با ما همراه باشید

زنگ تفریح

میوه های زمین

منتشر شده

در

در تاریخ 12 اسفند، 97، یکشنبه سبز دیگری با حضور میوه های زمین در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد. بچه ها به گل بازی و قایم موشک پرداختند. در زمانی که کودکان در حال بازی بودند داستان مواظب طبیعت باشیم چندین بار پخش شد. در حین بازی قایم موشک، یکی از بچه ها بطور ناگهانی به یاد جعبه ورمی کمپوست کنار آشپزخانه افتادو پیشنهاد داد که سری به جعبه کرمها بزنیم. چندین کرم در جعبه پیدا کردند و آنها خوشحال بودندکه کرمهایی در جعبه وجود دارد . مادر یکی از بچه ها پیشنهاد داد تا دفعه بعد برای کرمها غذا بیاوریم. سپس به پیشنهاد بچه ها به بازی عموزنجیر باف مشغول شدند و در حین بازی، حرکات چندین جانور را انجام دادند. در انتها بچه ها با کمک یکی از اعضای جمعیت زنان یک تلفن لیوانی درست کردندو به بازی پرداختند و در ادامه بازی با در آوردن صدای چندین جانور به پایان رسید و همه با هم اتاق بازی را تمیز کردند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنگ تفریح

بازدید از خانه شبانه روزی مژدهی

منتشر شده

در

توسط

درراستای پویش یکشنبه های سبز تعدادی ازاعضای جمعیت زنان وجوانان حافظ‌ محیط زیست‌گیلان،در تاریخ ۲۹ دی ماه به دعوت آقای صادقی مسول محترم خانه شبانه روزی مژدهی‌ صورت گرفته بود حضور یافتند، ابتدا خانم مینا نوری یکی ازاعضای کمیته آموزش جمعیت زنان ضمن معرفی جمعیت واهداف آن که دراستای‌حفاظت ازمحیط زیست‌می باشدو مطالبی در مورد ۲۹ دی روزهوای پاک مطالبی‌ را برای حاضرین بیان کردند، سپس خانم‌ حمیده هاشمی در مورد تفکیک زباله از مبدا، پسماند ونه به پلاستیک وجایگزین کردن کیسه های پارچه ای وتغییر الگوی مصرف برای حاضرین مطالبی ارائه دادندودرآخر جلسه به پرسش پاسخ پرداخته شد که خیلی مورد توجه پرسنل محترم خانه شبانه روزی مژدهی قرار گرفت ودرآخر ازهمه حاضرین که وقت گذاشته بودند‌ودراین جلسه آموزشی شرکت کرده بودند تشکر به عمل آمد.

ادامه مطلب

زنگ تفریح

کلاس آموزشی یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

کلاس اموزشی یکشنبه های سبز (یکشنبه ۲۴ آذر ماه ) با موضوع اهمیت آب ومنابع آبی،با حضور۲۳ تن مخاطب ومدرسین آقای دکتریعقوبی مدیر تصفیه خانه آب گیلان ودکتر شاه منصوری(دکترای بیوفیزیک)  به مدت ۲ ساعت  به انجام رسید.

 

ادامه مطلب

زنگ تفریح

روز جهانی تغییرات اقلیمی

منتشر شده

در

توسط

در راستای پویش یکشنبه های سبز از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مناسب دوم آبان روزجهانی تغییرات اقلیمی در باشگاه پولاد با مدیریت خانم دین پرست توحیدی  واقع در رشت خیابان شهدا حضور یافتند و از بانوانیکه در این باشگاه ورزش می کردند گفت و گو نمودند .ابتدا خانم شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان به معرفی جمعیت واهداف آن که حفاظت از محیط زیست از طریق آموزش،پژوهش و آگاهی رسانی وترویج فرهنگ محیط زیست با تکیه بر مشارکت به جلب اعتماد عمومی و توانمند سازی زنان وجوانان ودر تعامل با سازمان های دولتی و غیر دولتی فعالیت می کنند پرداختند. سپس اعضای باشگاه به چهار گروه ده نفره تقسیم شدند وآموزش دهندگان جمعت مطالبی را در مورد تغییرات اقلیمی ، مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا و نقش زنان در تولید کمتر زباله در منزل یاد آور شدند .

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت نزد پیک زمین محفوظ است | شخصی سازی شده توسط گروه پیام ایران