با ما همراه باشید

فعالیت جمعیت

حضور جمعیت زنان در نمایشگاه عرضه محصولات روستایی

منتشر شده

در

نمایشگاه عرضه محصولات روستایی
تاریخ برگزاری: ۱۲تا۱۸مهرماه ۱۴۰۲
مکان برگزاری: مصلی بزرگ تهران
نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر با عنوان «نمایشگاه روستا آباد»، به مناسبت روز ملی روستا و عشایر از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه در مصلای بزرگ تهران برگزار شد.
برپایی بیش از یک‌هزار غرفه عرضه محصولات روستایی و عشایری، برپایی ۵۰ غرفه ویژه مجموعه‌های مردمی و فعال در حوزه اشتغال روستایی، اجرای مراسمات آیینی و محلی، اجرای بازی های بومی محلی و ویژه برنامه‌های ورزشی محلی، معرفی قومیت‌ها، برپایی نمایشگاه عکس و اکران فیلم مرتبط با روز روستا در محل نمایشگاه و برگزاری جشن‌های آیینی روستاییان از مهمترین بخش‌های این نمایشگاه بود.
جمعیت زنان مبارزه با آلودگی های محیط زیست گیلان و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در این نمایشگاه در دوبخش توانمندسازی زنان روستا و معرفی پارچه بافی سنتی شرق گیلان در بخش صنایع دستی حضور داشت. جمعیت زنان، با هدف معرفی دستاوردهای پروژه ی توانمندسازی زنان روستا در روستای پیربازار با ارایه محصولات سالم خوراکی و معرفی توانمندی های اعضای این جمعیت در جهت کمک و حمایت از توانمندی های زنان روستا در این نمایشگاه شرکت داشت. از دستاوردهای حضور در این نمایشگاه با عنوان جمعیت زنان می توان به آگاهی بخشی فعالیت های مستقل این مجموعه در جهت حفظ روستاهای آباد و مولد اشاره کرد. همچنین در بخش صنایع دستی فرصت مغتنمی فراهم شد تا افراد بیشتری با هنر پارچه بافی سنتی شرق گیلان آشنا شوند و این هنر اصیل و فاخر از این جایگاه به ایرانیان و حتی ایرانیان خارج از کشور معرفی شود.
عنوان جمعیت زنان در سردر غرفه باعث شد تا در بخش صنایع دستی علت عدم دادن کیسه پلاستیکی گفته شود و از این طریق مردم با رسالت سازمان های مردم نهاد محیط زیستی آشنا شده و در این رابطه گفتگو پیش آید. یکی دیگر از دستاوردهای حضور در این نمایشگاه رسانه ای شدن فعالیت های جمعیت زنان و ارتباط با افرادی بود که بواسطه سمت های محیط زیستی با فعالیت های جمعیت زنان آشنا شدند. یکی دیگر از نکات حایز اهمیت در این نمایشگاه ارتباطی بود که میان سازمان های مردم نهاد سایر استان ها فراهم شد و بستری برای تبادل نظر و ارایه راهکار برای معضلات محیط زیستی بود.
حضور در این نمایشگاه بعنوان تجربه ی اول، فرصت خوبی بود تا برای حضور در برنامه های بعدی و یا برنامه های مشابه، جمعیت زنان بتواند با برنامه ریزی بهتری شرکت داشته و پیشنهاداتی جهت اجرای کارگاههای آموزشی در بخش های مختلف برای سایر تشکل های محیط زیستی داشته باشد.
امید که بتوانیم در جهت آبادی و فراهم کردن فرصت های اقتصادی مولد در روستا ها گام برداریم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فعالیت در مدارس

آموزش مدیریت پسماند در مدرسه نجات اللهی

منتشر شده

در

توسط

عناوین آموزشی
۱.مروری بر موارد گفته شده در دو جلسه گذشته *.پسماند،انواع آن و چگونگی کاهش تولید پسماند
*.مفهوم شیرآبه،چگونگی ایجاد و مضرات آن برای ما و محیط زیست مان .
* معرفی راهکار‌هایی جهت عدم تولید شیرآبه در پسماندهای خانگی.
* استفاده مجدد از مواد و اشیای دور ریز
۲. توضیح مبحث جدید یعنی بازیافت و کاهش مصرف پلاستیک .
. ( بر تفاوت مفهوم استفاده مجدد و بازیافت تاکید شد)
* مضرا ت استفاده از پلاستیک ، و راهکارهای نه به پلاستیک .
در انتها جوایزی که توسط خانم رنجبر مدیر محترم مدرسه مهدا و تشویق نامه ای که سرکار خانم دستوار مدیر دبستان نجات الهی تهیه کرده بودند به دانش آموزانی که نقاشی،کاردستی و روزنامه دیواری به مناسبت هوای پاک آماده کرده بودند، جهت تشویق اهدا شد.
حضور اعضای کمیته آموزش جمعیت: خانمها شمشادی عرفانی ،اصغری و افضلی در مدرسه نجات الهی
تاریخ۱۴۰۲/۱۲/۲ ساعت ۹ الی ۱۱:۳۰ صبح
تعدا دانش آموزان: ۱۸۹ نفر در پایه های چهارم ، پنجم و ششم ابتدایی

ادامه مطلب

فعالیت در مدارس

آموزش مفاهیم تفکیک پسماندها در دبستان فیاضی

منتشر شده

در

توسط

گزارش حضور خانمها آقاگلی،بهنامی اصغری، عرفانی عبدالمحمدی، زربیانی وافضلی در دبستان فیاضی با مدیریت سرکار خانم فیاضی
در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۸
ساعت ۹ الی ۱۰ صبح تعداد دانش آموزان ۳۹ نفر پایه های چهارم ،پنجم و ششم .
عناوین و مطالب ارائه شده
*. مروری بر مفهوم پسماند ،انواع پسماند ،تفکیک و راه‌هایی برای کاهش آن با همراهی دانش آموزان
*. گفتگو در مورد مبحث شیرآبه ،مشکلات و معضلاتی که بوجود می اورد.،ازجمله تولید بیماریها،حشرات موذی وآلوده کردن آب ،خاک و هوای ما و راهکارهای پیشنهادی جهت کاهش شیرآبه.
*. استفاده مجدد لوازم و وسایل به ظاهر دور ریز. و همچنین تولید کود از زباله تر .

ادامه مطلب

پروژه ها

طرح اجرای تفکیک پسماند در احمد سرگوراب

منتشر شده

در

توسط

دومین پروژه ی طرح تفکیک پسماند در شهر احمد سرگوراب به درخواست شهرداری این شهر توسط جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در حال اجرا می باشد. در بخشی از این طرح اعضای جمعیت خانم ها نوری ، اکبرزاده و افضلی که در تاریخ شنبه ۹ دی ماه در ادارات گاز ، برق ، آب و فاضلاب، مخابرات و ……. شهر احمدسرگوراب جهت آموزش به پرسنل حضور یافته و در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا مشارکت داشتند همچنین خانم ها افضلی ، شراره هاشمی و شیرین متقی در روز پنجشنبه ۱۴ دی جهت آموزش به شهروندان خیابان پرستار مشارکت فعال داشتند . این آموزش چهره به چهره می باشد و اعضای پر تلاش جمعیت با حضور در محل و گفتگو با شهروندان و کارمندان مراکز اداری تلاش می کنند تا اهمیت طرح تفکیک پسماند از مبدا و همکاری و مشارکت مردم را یادآور باشند و آموزش های لازم را در این جهت انجام دهند.
۱۴۰۲/۱۰/۰۹

ادامه مطلب

اخبار جمعیت