با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

انجمن دهکده سبز

منتشر شده

در

بازدید محیط زیستی و آموزشی کمیته فرهنگی :
تاریخ : 1401/3/31روز سه شنبه ساعت 10صبح
تعداد شرکت کنندگان :11نفر
محل بازدید :
روستای چوبر شفت
هدف برنامه :
آشنایی، شناخت، و زمینه فعالیت انجمن دهکده سبز
مدیر مسئول انجمن :
خانم شکوه شاه نظر
خانم شاه نظر از فعالین محیط زیست به همراه آقای یوسفی (همسر) حدود 10 سال پیش از شهرستان نجف آباد اصفهان به استان گیلان مهاجرت کردند وی قبل از مهاجرت در انجمن دوستداران طبیعت اصفهان، نیز فعال بودند.
انجمن دهکده سبز دوسال است که بصورت رسمی به ثبت رسیده و20 نفر اعضای اصلی و حدود 50 نفر عضو غیر رسمی دارد. هیئت مدیره شامل 7 عضو بوده دونفر نیز بعنوان مسئول مالی انجام وظیفه می‌کنند. حوزه فعالیت این انجمن در زمینه های مختلف محیط زیست میباشد از جمله این فعالیت‌ها مدیریت پسماند، مصرف بی رویه آب، استفاده از سموم شیمیایی کشاورزی،… غیره میباشد.
در مصاحبه ای که با ایشان صورت گرفت از مشکلاتی که در منطقه وجود دارد صحبت کرده و احساس نگرانی کردند از جمله این مشکلات آلودگی رودخانه ها، استفاده از سموم شیمیایی برای کشاورزی، از بین رفتن مراتع و جنگل توسط حیوانات اهلی..بود. همراهی و همکاری نکردن اهالی یکی از دغدغه های ایشان بود. که امیدوار هستند که باورود کردن به مدارس و آموزش چهره به چهره اهالی به نتیجه برسند.
در پایان از جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان درخواست داشتند که برای رسیدن به اهداف محیط زیست همکاری نزدیک با هم داشته وازآگاهی و تجربیات یکدیگر استفاده کنند.
لازم به ذکر است که آقای فکری عضو فعال انجمن خبرنگار اجتماعی، فرهنگی خبرهای مربوط به این انجمن را پوشش داده واز طریق اینستاگرام به اطلاع عموم می‌رساند خبر حضور جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست بعنوان مهمان این انجمن نیز از طريق ایشان اطلاع رسانی شد.

ما را در شبکه های مجازی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست و جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

کانال تلگرام

کانال واتساپی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

بازدید از موزه رشت

منتشر شده

در

توسط

درود
گزارش برنامه کمیته فرهنگی  (بازدید  از موزه رشت) :  در روز سه شنبه مورخ 402/3/23 ساعت 10/30 صبح با حضور جمعی از اعضای جمعیت (بالغ به 20 تا 26 نفر) برگزار شد.
__
در ابتدا  بعداز معرفی آقای نوائیان به اعضای حاضر، ایشان توضیح مختصری درباره سال تاسیس موزه وصاحب اصلی این مکان دادند .
این مکان متعلق به آقای میرزا حسین خان کسمائی بوده که بعد از چندین بار خریدوفروش در سال ۱۳۴۹ به صورت موزه میراث فرهنگی درامده است ‌.

سپس در ادامه  ایشان با زبان شیوا و توضیحات بسیار جامع  اطلاعاتی مفید درباره اشیاء تاریخی و تاریخچه آنها که  مربوط به حدود ۴۰۰۰ سال پیش می‌باشد وهمچنین نوع استفاده و بهره برداری از آنها را دادند
در ادامه مطالبی در مورد تولید و صادرات شیشه که نمونه های آن در عکس و فیلم موجود است را بیان کردند .
و در نهایت از ابزار رزم آن زمان که شامل کلاه خود وتیردان وفخدان بود بسیار شیرین برای همه حاضرین شرح دادند .
در قسمتی از موزه به مناسبت هفته میراث فرهنگی ماکتی از قلعه رودخان گیلان را به نمایش گذاشته بودند که خیلی دقیق وکامل ساخته شده بود
و درحین توضیحات چند کتاب برای آشنایی با موضوعات معرفی کردند .
کتاب مری بویس ،کتاب شیشه های ایرانی ، کتاب ایران نامک از امان الله قرشی
امید به اینکه تاریخ سرزمینمان را بهتر بشناسیم .

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نمایشگاه صنایع دستی و محصولات غذایی

منتشر شده

در

توسط

به همت روابط عمومی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان نمایشگاه صنایع دستی و محصولات غذایی روزهای 8 و 9 مرداد در محل اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار شد .
در این نمایشگاه تیم ساکهای محیط زیستی با ارائه کیسه های پارچه ای متنوع با کارکردهای مختلف ضمن توضیحات کافی ، اهداف تیم را برای بازدیدکنندگان شرح دادند. همچنین در بخش صنایع دستی، توضیحاتی در خصوص ساخت کاردستی های بازیافتی با استفاده از زباله های خشک همچون شیشه و فلز و پلاستیک ارائه می شد .
بخش دیگر نمایشگاه مربوط به محصولات غذایی همچون نان محلی ؛ شیرینی های محلی ؛ آش و … بود. دستور پخت و استفاده از مواد طبیعی و سالم نیز توضیح داده می شد .
این نمایشگاه با همکاری اداره آموزش و مشارکتهای مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار گردید که مورد استقبال پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان قرار گرفت .
جا دارد از سرکار خانم دکتر الهه کلانتری ریاست اداره آموزش تقدیر و تشکر فراوان داشته باشیم .

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

کارگاه مهارت های ارتباطی

منتشر شده

در

توسط

آدم هایی موفق هستند که خوب گوش می دهند.👂👂
کارگاه مهارت های ارتباطی با تسهیلگری احمد مرزبان سه شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار شد.
در این کارگاه تعاملی درباره چگونگی ارتباط موثر از طریق گوش دادن فعال ، زبان بدن، کنترل هیجانات، مطرح کردن خود و هماهنگی سبک های ارتباطی صحبت شد و در بخش دوم این کارگاه چهار ساعته ، نحوه تعامل و گفتگوی موثر با موضوعات مورد نظر اعضا، تمرین شد.
کارگاه مهارت های ارتباطی ، از سری کارگاه های است که درون سازمانی بوده و در جهت توانمند سازی اعضا برگزار می گردد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت