با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

انجمن دهکده سبز

منتشر شده

در

بازدید محیط زیستی و آموزشی کمیته فرهنگی :
تاریخ : 1401/3/31روز سه شنبه ساعت 10صبح
تعداد شرکت کنندگان :11نفر
محل بازدید :
روستای چوبر شفت
هدف برنامه :
آشنایی، شناخت، و زمینه فعالیت انجمن دهکده سبز
مدیر مسئول انجمن :
خانم شکوه شاه نظر
خانم شاه نظر از فعالین محیط زیست به همراه آقای یوسفی (همسر) حدود 10 سال پیش از شهرستان نجف آباد اصفهان به استان گیلان مهاجرت کردند وی قبل از مهاجرت در انجمن دوستداران طبیعت اصفهان، نیز فعال بودند.
انجمن دهکده سبز دوسال است که بصورت رسمی به ثبت رسیده و20 نفر اعضای اصلی و حدود 50 نفر عضو غیر رسمی دارد. هیئت مدیره شامل 7 عضو بوده دونفر نیز بعنوان مسئول مالی انجام وظیفه می‌کنند. حوزه فعالیت این انجمن در زمینه های مختلف محیط زیست میباشد از جمله این فعالیت‌ها مدیریت پسماند، مصرف بی رویه آب، استفاده از سموم شیمیایی کشاورزی،… غیره میباشد.
در مصاحبه ای که با ایشان صورت گرفت از مشکلاتی که در منطقه وجود دارد صحبت کرده و احساس نگرانی کردند از جمله این مشکلات آلودگی رودخانه ها، استفاده از سموم شیمیایی برای کشاورزی، از بین رفتن مراتع و جنگل توسط حیوانات اهلی..بود. همراهی و همکاری نکردن اهالی یکی از دغدغه های ایشان بود. که امیدوار هستند که باورود کردن به مدارس و آموزش چهره به چهره اهالی به نتیجه برسند.
در پایان از جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان درخواست داشتند که برای رسیدن به اهداف محیط زیست همکاری نزدیک با هم داشته وازآگاهی و تجربیات یکدیگر استفاده کنند.
لازم به ذکر است که آقای فکری عضو فعال انجمن خبرنگار اجتماعی، فرهنگی خبرهای مربوط به این انجمن را پوشش داده واز طریق اینستاگرام به اطلاع عموم می‌رساند خبر حضور جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست بعنوان مهمان این انجمن نیز از طريق ایشان اطلاع رسانی شد.

ما را در شبکه های مجازی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست و جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

کانال تلگرام

کانال واتساپی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

بازارچه دست آفریده های اعضای جمعیت زنان

منتشر شده

در

توسط

به همت روابط عمومی جمعیت زنان وجوانان‌حافظ‌محیط زیست گیلان ششمین بازارچه دست آفریده های اعضای جمعیت زنان درتاریخ ۳و۴ خرداد ازساعت ۱۰ صبح الی ۷ عصر در محل دفتر جمعیت زنان برگزار گردید.
در این بازارچه با استفاده از صنعت چادرشب بافی محصولاتی همچون رومیزی ؛ رو بالشی ، کوسن ارائه گردید ؛ همچنین در بخش دیگری ازبازاچه در راستای ارتقا فرهنگ حفاظت از محیط زیست کیسه های پارچه ای در انواع مختلف و با طراحی های متنوع و زیبا که تولیدات تیم ساکهای ‌محیط زیستی جمعیت میباشد همراه با توضیحات روشن و کامل برای بازدید کنندگان معرفی شد . بخش دیگر بازارچه شامل غذاهای خانگی ؛ نان محلی ؛ شیرینی و کیک خانگی بود که مورد استقبال قرار گرفت .
هدف ازتشکیل بازارچه ؛ معرفی و آشنایی با فعالیتهای جمعیت زنان در سطح عمومی و همچنین حمایت و معرفی هنرهای دستی اعضای جمعیت می باشد .


ادامه مطلب

اخبار جمعیت

به نام طبیعت

منتشر شده

در

توسط

 

گزارش کلاس آموزشی کمیته فرهنگی

در تاریخ 402/2/5 روز سه شنبه راس ساعت 4/30دقیقه با حضور 18 نفر از اعضای کمیته در دفتر جمعیت برگزار شد.

موضوع جلسه :

_آموزش و بازنگری مدیریت پسماند

_بحث آزاد در مورد مشکلات پسماند

_شنیدن نظرات حاضرین در این حوزه

در ابتدای جلسه مسئول کمیته فرهنگی ضمن خوش آمدگویی و خوانش گزارش هفته پیش هیات مشترک‌ برای حاضرین و با توجه به موضوع جلسه و طبق شعار سال جمعیت (جامعه آگاه تر، محیط زیستی سالم تر) در مورد مشکلات دفع پسماند در لاکان شهر و این خطر بزرگ و معضلات دیگر زیست محیطی در استان گیلان به بحث و گفتگو پرداخته شدو تعدادی از عزیزان پیشنهاداتی در این خصوص ارایه دادند وسپس از خانم شمشادی در خواست شد که در این مورد با هیات مشترک مشورت کنند و از طریق شبکه و دیگر دوستداران زیست محیطی برای این معضلات هم اندیشی داشته باشند و به اطلاع همه اعضاء رسانده شود

_در قسمت دوم جلسه به آموزش و بازنگری در مدیریت پسماند توسط بانوان:

رزا اسماعیلی، فخری صدیقی، سحر سرخابی پرداخته شد

ابتدا خانم قربانژاد مختصر صحبتی درباره پسماند و….داشتند وسپس عزیزان نامبرده مباحث را برای حاضرین بیان کردند :

پسماند چیست؟

انواع پسماند

و در مابین توضیحات حاضرین هم پرسش و پاسخ و انتقال تجربیاتی در این خصوص انجام شد

و بقیه مبحث مطالب به دلیل ذیق وقت به جلسه بعد موکول شد

جلسه راس ساعت 6/30دقیقه به پایان رسید

کمیته فرهنگی

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

ایستگاه اموزشی درپیاده راه فرهنگی

منتشر شده

در

توسط

درتاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۰ از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ همزمان باهفته ی جهانی هلال احمر وصلیب سرخ معاونت اموزش وپژوهش جمعیت هلال احمر استان گیلان با برپایی ایستگاه اموزشی درپیاده راه فرهنگی رشت اقدام به اموزش چهره به چهره درخصوص نکات امدادی کرد.

دراین ایستگاه اموزشی ازجمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان نیز دعوت به عمل امد،و آموزش چهره به چهره درباره ی کاهش مصرف پلاستیک وجایگزینی محصولات بادوام از قبیل ساک خرید نان وساک زباله ماشین و…توسط اعضا به اجرا درامد.ادامه مطلب

اخبار جمعیت