با ما همراه باشید

فعالیت جمعیت

طرح جایگزینی کیسه های پلاستیکی با ساک های پارچه ای

منتشر شده

در

اجرای طرح جایگزینی کیسه های پلاستیکی با ساک های پارچه ای در فروشگاه هایپرمارکت رنگین کمان رشت
در راستای شعار شهروند کارآمد ، توسعه محیط زیست پایدار و جامعه ی سالم این بار با همت عالی چند تن از اعضای کمیته آموزش جمعیت ، طرحی برای جایگزینی کیسه های پلاستیکی با ساک های پارچه ای دوخته شده توسط تیم ساک های پارچه ای جمعیت به اجرا در آمد.
در تابستان ۱۴۰۰ طی جلسات هفتگی کمیته آموزش پیشنهادی توسط خانم مهوش نسیم فر مطرح شد تا به منظور تغییر الگوی مصرف و  جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی اقداماتی انجام شود و به این منظور چند تن از  اعضا از جمله خانم ها اشهدی ، نسیم فر و افضلی داوطلب شدند تا جهت آگاه سازی و معرفی طرح فوق ، با مدیران فروشگاههای بزرگ و کوچک مواد غذایی در سطح شهر رشت به صورت چهره به چهره وارد گفت وگو شوند و پس از صرف مدت ۳ ماه ، پیگیری ها نتیجه داد و خانم اشهدی یکی از اعضای با سابقه ی ما موفق شدند با آقای پورضایی مدیریت فروشگاه رنگین کمان رشت به صحبت بپردازند و در نتیجه ایشان پذیرفتند در راستای ترویج فرهنگ محیط زیستی هزینه ی خرید یک توپ پارچه را بپردازند همچنین هزینه ی دوخت هم توسط چند تن از اعضای خیر کمیته آموزش ( با تخفیف ویژه و همکاری بی دریغ تیم ساک های پارچه ای در اسرع وقت )تامین شد . در پایان این کار مشارکتی ، تعداد ۱۳۸ کیسه پارچه ای مناسب خرید دوخته شد و  در روز اول مهر با حضور کارشناسانی از اداره کل حفاظت محیط زیست و جمعی از مسوولین و اعضای جمعیت تحویل فروشگاه رنگین کمان گردید تا به طور رایگان در اختیار مشتریان فروشگاه قرار گیرد .
ما بسیار خوشحالیم در این طرح شهروندانی کارآمد همچون مدیریت محترم مرکز خرید رنگین کمان  و همراهی مستمر اعضای فعال و با سابقه ی سازمان در عرصه های میدانی ، ما را در جهت ترویج این فرهنگ و حفظ میراث طبیعی یاری می دهند.
به امید تغییر در نگاه مصرف گرایی و پیش رفت  به سوی فرهنگ سبز ، توسعه ی پایدار ، ایمن و سلام

ما را در شبکه های مجازی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست و جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

کانال تلگرام

کانال واتساپی 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فعالیت جمعیت

کارگاه آموزشی در مدرسه شاهد

منتشر شده

در

توسط

با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در تاریخ یکشنبه 11 اردیبهشت اعضای کمیته آموزش جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان خانم ها نوری و شمشادی در مدرسه شاهد نسیبه حضور یافته و برای 55 نفر از دانش آموزان دختر پایه سوم کارگاه آموزشی مدیریت پسماند و تفکیک زباله بر گزار نمودند . سپس از نمایشگاه کاردستی های بازیافتی که دانش آموزان به مناسبت هفته زمین پاک بر پا نمودند ؛ بازدیدی داشتند و پنج اثر انتخاب گردید که به عنوان بهترین ها توسط اداره کل حفاظت محیط زیست هدایایی به دانش اموزان داده می شود .

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

فعالیت آموزشی در مدرسه نجات اللهی

منتشر شده

در

توسط

فعالیت آموزشی در مدرسه شهید نجات اللهی در تاریخ 6 اردیبهشت 1401 🍀🍀🍀🍀 به مناسبت گرامی داشت هفته زمین پاک تیم آموزش جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید نجات اللهی حضور یافته و در مدت زمان 6 ساعت برای تعداد 200 نفر از دانش آموزان مدرسه کارگاه مدیریت پسماند با رویکرد کاهش پسماند و تغییر الگوی مصرف برگزار نمودند .ضمن سپاس از مدیریت مدرسه (خانم دستوار) كه حضور ما را در مدرسه هماهنگ نمودند. آموزشگران جمعيت زنان در اين برنامه خانم ها اشهدی ؛ نوری ، آقا گلی ، هاشمی ، عرفانی ، بهنامی و شمشادی بودند

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

کارگاه آموزشی در خمام

منتشر شده

در

توسط

درتاریخ چهارشنبه ۴ اسفندساعت ۱۰ صبح به دعوت خانم کنعانیان دهیار محترم میانکل از بخش خمام ، کارگاه آموزشي مدیریت پسماند، تفکیک‌زباله از مبدا توسط تيمي متشكل از خانم شمشادي ،اصغري،حياتي و دفاعي برگزار شد. دراین کارگاه ۱۷ نفر ازبانوان روستای‌میانکل حضور داشتند،
خانم شمشادی ضمن معرفی جمعیت‌زنان واهداف ان ،ابتدا‌برای آشنایی بیشتر با‌حاضرین در کارگاه از تجربه كاري و فعاليت جمعيت زنان در روستاهاي حاشيه تالاب كه همراه با برگزاری اموزش هاي مديريت پسماند براي حفاظت از تالاب و پاكيزگي روستا هاي هندخاله و صوفيانده توسط زنان اين روستاها ؛هم چنين فعاليت هاي حفاظت از تالاب توسط بانوان پرتلاش روستای جیر سر باقرخاله وبانوان پیربازار صحبت کردند وازنقش اثر گذاری که زنان روستا‌ میتواننددرحفاظت ازمحیط زیست به مثابه امانتي برای آیندگان ،صحبت كرد. وحاضرین درکارگاه نيز در مورد تجارب و دانسته هاي خويش در زمينه تفكيك از مبدا صحبت كردند.
آنان هم چنين خواستار برگزاري نشست های ديگری در اين زمينه بودند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت