با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جلسه آموزشگران تالاب و پرنده نگری تیم جایکا

منتشر شده

در

حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، در آخرین جلسه و جلسه تکمیلی آموزشگران تالاب و پرنده نگری تیم جایکاه در مرکز آموزشی تالاب سلکه

روز دوشنبه 20 اسفند 1397 تعدادی از اعضای جمعیت زنان و موسسه شهر ایده آل ما در مرکز آموزشی تالاب سلکه حضور بهم رساندند.

برنامه در دو بخش، بخش اول، توضیحات تکمیلی آقای واتانابه از اعضای تیم جایکا در زمینه فاز دوم پروژه مدیریت تالاب انزلی و نقش راهنمایان طبیعت و چگونگی مدیریت امکانات، بازدیدکنندگان، ایمنی و ….، پس از اتمام پروژه و بخش دوم کلاس آموزشی گیاهان تالابی با حضور آقای دکتر زهزاد یکی از محققان و دانشمندان برجسته گیاه شناسی در ایران بوده است.

ایشان در مورد انواع گیاهان تالابی و چگونگی شناسایی آنان و ویژگیهای خودپالایی این گیاهان و چگونگی وجود گیاهان مهاجم و تاثیر آن بر اکوسیستم تالابی،نقش مخرب انسان در اکولوژیک منطقه توضیحات مبسوطی را بیان داشتند و در انتها بر حفاظت اکوسیستم تالابی تاکید کردند و احیاء اکوسیستمهای تخریب شده بشکل قبل را، غیرممکن دانستند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

ویژه‌نامه نوروز

منتشر شده

در

توسط

آن صبح نخستين بهاري كه زشادي

مي‌آورد از چلچله پيغام، شماييد

 

سالي كه گذشت براي سرزمين‌مان ايران، از همان آغازين روزهايش با سختي و رنج آغاز شد. اما از همان روزها آنچه كه دلگرم‌مان مي‌كرد، بودن در مجموعه و كنار دوستاني بود كه همدلي‌شان وجودمان را گرم و گام‌هايمان را استوار مي‌ساخت.

اطمينان داشتيم كه در كنار  دوستان‌مان در جمعيت زنان مي‌توانيم دست در دست هم كارهاي موثري براي محيط زيست، سلامت و آگاهي بخشي اجتماعي انجام دهيم.

و اين چنين بود كه با برنامه‌ريزي و همگامي توانستيم سال 1398 را به پايان رسانيم. سالي كه علي‌رغم روزهاي سخت پاياني‌اش به اميد روزهاي بهتر و به شوق آرامش، خلاصه‌ای از گزارش عملكرد جمعيت را تقديم مي‌كنيم به اعضاي داوطلب، متعهد و مسئولش كه چراغ خانه جمعيت را روشن نگاه داشتند و كارنامه‌اش را رنگين ساختند.

 

گيرم كه سحر رفته و شب دور و دراز است

در كوچه خاموش زمان، گام شماييد

——

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

اعضای جمعیت زنان در مهدکودک مهرآهنگ

منتشر شده

در

توسط

روز چهارشنبه ۳۰ بهمن تعدادی از اعضای هیات امنای جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست به همراه چند تن از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برای آگاهسازی و همکاری با مربیان آموزشگاه هنر و خلاقیت مهرآهنگ، جلسه آموزشی با موضوع پسماند و مدیریت آن داشتند.

گزارش کامل این فعالیت به زودی در سایت جمعیت منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست آموزشهای تخصصی تشکل های اجتماعی زنان

منتشر شده

در

توسط

هشتمین نشست آموزشی تخصصی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده در تاریخ 9 تا 12 بهمن در محل هتل المپیک با حضور 140 نماینده تشکل ها از استان های گیلان ، مازندران ، تهران ، البرز ، قزوین ، مرکزی ، قم و سمنان برگزار گردید ،نشست فوق توسط معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با رویکرد توان افزایی و پشتیبانی فنی همراه با آموزشهای تخصصی برای تشکل های اجتماعی به عنوان سرمایه های اجتماعی برگزار شد ،خانم تهمینه شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان هم در این نشست شرکت کردند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت نزد پیک زمین محفوظ است | شخصی سازی شده توسط گروه پیام ایران