با ما همراه باشید

زنگ تفریح

یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

بیستم آبان از ساعت پنج و نیم تا هفت عصر در برنامه میوه های زمین،بچه ها با عناصری مانند شن، انواع صدف، برگ های پاییزی، سنگ و لیوان کاغذی و قاشق پلاستیکی بازی آزاد داشتند. کودکان از بازی با این عناصر لذت می‌بردند و شاد به نظر می‌رسیدند. بچه‌ها قدری هم نقاشی کشیدند.همچنین برای بچه ها کتاب خوانده شد.در پایان برنامه بچه ها در جمع کردن وسایل بازی و تمیز کردن فضا کمک کردند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنگ تفریح

برنامه یکشنبه سبز در پارک ملت

منتشر شده

در

توسط

برنامه دیگری از میوه های زمین روز هشتم اردیبهشت ماه ۹۸ در پارک ملت رشت برگزار شد.در این یکشنبه سبز در کنار اعضای جمعیت بودیم.بچه ها با بازی که دوستان تدارک دیده بودند ،انواع زباله ها را با پرتاب توپ به داخل سبدها آموزش دیدند.سپس یکی از کودکان مورچه ای پیدا کرد و دوست و مادرش را به دیدن مورچه ها فرا خواند.سپس کتابی برای بچه ها خوانده شد.در ادامه گشت در پارک به صدای پرنده ها گوش دادیم و قورباغه ها و ماهی های استخر را مشاهده کردیم و در موردشان صحبت کردیم.درختان کاج را لمس کردیم و به گلهای باغچه ها توجه کردیم و در مورد این صحبت کردیم که اگر زباله ای در پارک داشتیم حتما در سطل های زباله قرار دهیم.در انتهای برنامه همراه با دوستان جمعیتی،با دستان گره خورده جملات زیبایی را تکرار کردیم.ما زمین را دوست داریم.زمین مادر ماست.با مادر خود مهربان باشیم.

و همچنین در ادامه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان موضوعات آبیاری قطره ای،تفکیک زباله،ورمی کمپوست ، نحوه تفکیک زباله تر و خشک ،نه به پلاستیک و ترویج ساکهای پارچه ای را به مردم آموزش دادند.

ادامه مطلب

زنگ تفریح

برنامه میوه های  زمین

منتشر شده

در

توسط

برنامه میوه های  زمین در بیست و پنجمین روز از بهار با حضور بچه ها در پارک برگزار شد.کودکان به کمک مادران خود به دنبال بهار می گشتند.آنان بهار را در جوانه گلها،وفور حلزون ها و صدای پرندگان یافتند.هر چقدر بیشتر با یکدیگر قدم میزدند،پروانه ها،زنبورها ،عنکبوت ها و مورچه های بیشتری پیدا می کردند و با ذوق به یکدیگر نشان میدادند.آنها در لابلای بوته ها و تنه درختان و دیواره های پارک ،تارهای عنکبوت و عنکبوت را پیدا می کردند.همچنین بعضی از بچه ها با سگ هایی که در پارک در حال گردش بودند،ارتباط برقرار می کردند و بازی می کردند.در ادامه گردش در پارک، چند صفحه ای از کتاب** قصه حفظ زمین کار مهم یعنی این** برای بچه ها خوانده شد.سپس بچه ها آزادانه به بازی با یکدیگر پرداختند.

ادامه مطلب

زنگ تفریح

میوه های زمین

منتشر شده

در

توسط

در تاریخ 12 اسفند، 97، یکشنبه سبز دیگری با حضور میوه های زمین در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد. بچه ها به گل بازی و قایم موشک پرداختند. در زمانی که کودکان در حال بازی بودند داستان مواظب طبیعت باشیم چندین بار پخش شد. در حین بازی قایم موشک، یکی از بچه ها بطور ناگهانی به یاد جعبه ورمی کمپوست کنار آشپزخانه افتادو پیشنهاد داد که سری به جعبه کرمها بزنیم. چندین کرم در جعبه پیدا کردند و آنها خوشحال بودندکه کرمهایی در جعبه وجود دارد . مادر یکی از بچه ها پیشنهاد داد تا دفعه بعد برای کرمها غذا بیاوریم. سپس به پیشنهاد بچه ها به بازی عموزنجیر باف مشغول شدند و در حین بازی، حرکات چندین جانور را انجام دادند. در انتها بچه ها با کمک یکی از اعضای جمعیت زنان یک تلفن لیوانی درست کردندو به بازی پرداختند و در ادامه بازی با در آوردن صدای چندین جانور به پایان رسید و همه با هم اتاق بازی را تمیز کردند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت