با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

گزارش روز بدون پلاستیک

منتشر شده

در

به مناسبت21 تیرماه روز جهانی بدون پلاستیک، کارگروه‌های مختلف جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، به‌منظور ترویج فرهنگ عدم استفاده از پلاستیک و استفاده از ساک‌های پارچه‌ای به‌ جای پلاستیک، اقدام به قرار دادن بنر جمعیت و دو عدد میز در خیابان اصلی گلسار رشت نمودند. بر روی یکی از میزها انواع ساک‌های پارچه‌ای با طرح‌های متفاوت و روی میز دیگر کیسه‌های زباله ماشین و انواع قمقمه‌های آب و چند عدد بطری خالی آب معدنی به‌صورت نمادین قرارداده شد. اعضای جمعیت نیز در دستان خود شعارهایی مبنی بر عدم استفاده از پلاستیک، مضرات استفاده از پلاستیک برای افراد و کره زمین داشتند.

خوشبختانه به‌علت انتخاب مناسب مکان فوق، بنر و میزها کاملأ در معرض دید عابران بود و مورد کنجکاوی واستقبال آنان قرار می‌گرفت. به‌طوریکه افراد در گروه‌های مختلف سنی و طیف‌های گوناگون، در مورد روز 21 تیر و چرایی نه گفتن به پلاستیک، سؤال می‌پرسیدند واعضای جمعیت نیز توضیحات لازم را ارایه می دادند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور تعدادی از دانش آموزان مدرسه غیرانتفاعی سپاس در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

 

در تاریخ  ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء مدرسه ،  در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب ،  به اتفاق تسهیگران جمعیت زنان، وارد محوطه تالاب شدند و  بوسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند .

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور دانش آموزان مدارس بهار و عطاآفرین در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

در پی آموزشهای محیط زیستی دانش آموزان مدارس ، بازدید علمی دانش آموزان از تالاب سلکه ، در دستور کار کمیته آموزش ِ جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان قرار گرفت .

تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء این مدارس  روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از آموزش کوتاه در مورد ویژگی های تالاب توسط کارشناسان و دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب برای ساکنان بومی منطقه، به اتفاق همراهان وارد محوطه تالاب شدند و  به وسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند. در پایان قرار شد دانش آموزان پس از دیدن تالاب نظر خود را در غالب نوشته یا نقاشی در اختیار تسهیلگران جمعیت زنان قرار دهند.

امید است که دانش آموزان با دیدن تالاب و پرندگان و آموزشهای محیط زیستی، آینده ای با ثبات را برای محیط زیست کشورمان رقم بزنند .

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت