با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

گرامیداشت روز جهانی کودک-مدرسه سپاس(۹۵/۷/۱۵)

منتشر شده

در

جمعی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به مناسبت روز کودک به همراه کارشناسان اداره ی کل محیط زیست گیلان در مدرسه ی سپاس حضور یافتند.
به گزارش پیک زمین، شعارهای محیط زیستی از قبیل “روز جهانی کودک مبارک باد “،”میراث فرهنگی و دوستی با طبیعت در زندگی کودک امروز” ،”محیط زیست پاک حق ما کودکان است “و “کودکان تشنه اند “در دست دانش آموزان دیده میشد.
خانم شمشادی ،مدیرعامل جمعیت زنان،این روز را تبریک گفتند و درباره ی روز کودک و حقوق کودک از محیط زیست سخن گفتند.
در ادامه مهندس عربانی ،مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ،به صحبت با دانش آموزان در ارتباط با زباله،پاکیزگی محیط زیست ،حمایت کودکان از محیط زیست و تذکر به دیگران درباره ی رفتار های نا درست محیط زیستی و تلاش و همکاری کودکان برای داشتن محیطی سالم پرداختند.
همچنین خاطر نشان کردند که در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی پیش رو ،کودکان با جمع آوری زباله های دیگران آنان را شرمنده سازند .
آناهیتا موسوی ،دانش آموز مدرسه ی سپاس ،روز کودک را تبریک و در ارتباط با تولید زباله ی کمتر،مصرف آب کمتر ،قطع نکردن درختان و ننوشتن یادگاری بر روی آن مطالبی را ارائه داد.
لازم به ذکر است که سایر دانش آموزان به گفتگو درباره ی نقش درخت در تولید اکسیژن و کاهش ی اکسید کربن و تاکید بر روشن نکردن آتش در جنگل پرداختند.
در انتها خانم حسینیان ،کارشناس آموزش اداره ی کل محیط زیست استان،با طرح مسابقه ای در ارتباط با راه های کمتر مصرف کردن آب ،جوایزی را برای دانش آموزان اختصاص دادند.
و جمعیت زنان نیز قول درج مقاله ی محیط زیستی آن ها را در نشریه ی پیک زمین داد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت