با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

کارگاه توانمند سازی زنان روستایی به مناسبت هفته ی تنوع زیستی

منتشر شده

در

کارگاه توانمند سازی زنان روستایی پیر بازار، در تاریخ ۲ خرداد ۹۶ به مناسبت هفته ی تنوع زیستی و با هدف افزایش آگاهی جامعه محلی نسبت به اهمیت حضور حیات وحش در زنجیره ی حیات و حفظ تنوع زیستی آن برگزار شد.
به گزارش پیک زمین این کارگاه که توسط جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مرکز آموزشی، واقع در پناهگاه حیات وحش سلکه با حضور جمعی از زنان خانه دار روستای پیربازار که قبلا توسط جمعیت زنان تحت آموزش مدیریت پسماند تر از طریق تولید کود ورمی کمپوست قرار گرفته بودند؛ و اعضای جمعیت زنان و اعضای تیم جایکا برگزار گردید.
مدرس این کارگاه سر کار خانم زهرا جنسی کارشناس ارشد محیط زیست به همراه کمک تسهیلگر، سرکار خانم مهروز زیکساری کارشناس ارشد محیط زیست با هدف قرار دادن زنجیره ی حیات، تشریح روابط حاکم بر آن و بیان اهمیت روابط در اکوسیستم ها از جمله تالاب و جنگل، حفظ تنوع زیستی سایر موجودات زنده را لازمه ی حیات انسان دانستند و از طریق چند برنامه ی مشارکتی موارد ذکر شده را به مخاطبین آموزش دادند.
لازم به ذکر است در این دوره ی آموزشی خانم مهندس یوسف زاده کارشناس اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و خانم ماساکی از تیم ژاپنی جایکا حضور داشتند.

اخبار جمعیت

حضور تعدادی از دانش آموزان مدرسه غیرانتفاعی سپاس در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

 

در تاریخ  ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء مدرسه ،  در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب ،  به اتفاق تسهیگران جمعیت زنان، وارد محوطه تالاب شدند و  بوسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند .

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور دانش آموزان مدارس بهار و عطاآفرین در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

در پی آموزشهای محیط زیستی دانش آموزان مدارس ، بازدید علمی دانش آموزان از تالاب سلکه ، در دستور کار کمیته آموزش ِ جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان قرار گرفت .

تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء این مدارس  روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از آموزش کوتاه در مورد ویژگی های تالاب توسط کارشناسان و دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب برای ساکنان بومی منطقه، به اتفاق همراهان وارد محوطه تالاب شدند و  به وسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند. در پایان قرار شد دانش آموزان پس از دیدن تالاب نظر خود را در غالب نوشته یا نقاشی در اختیار تسهیلگران جمعیت زنان قرار دهند.

امید است که دانش آموزان با دیدن تالاب و پرندگان و آموزشهای محیط زیستی، آینده ای با ثبات را برای محیط زیست کشورمان رقم بزنند .

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت