با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

پنجمین نشست سازمان های مردم‌ نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور برگزار شد.

منتشر شده

در

نشست فصلی شبکه سازمانهای مردم‌ نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور برای تصویب متن نهایی اساسنامه شبکه‌های استانی و ملی، پنجم مهرماه در اردوگاه شهید رجایی باغرود شهرستان نیشابور با حضور دبیران و نمایندگان شبکه‌های استانی، مسولان کشوری و استانی قوه قضائیه، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست و مسولان شهرستان نیشابور برگزار شد.
لازم به ذکر است که در این نشست خانم شمشادی،مدیر عامل جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان نیز حضور داشت.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ارزیابی فعالیت سمن ها گفت: نتیجه فعالیت سمن ها اثر خود را در منابع طبیعی و محیط زیست گذاشته است که نمونه بارز آن افزایش ارتقای فرهنگ منابع طبیعی، کاهش تجاوز به عرصه های منابع طبیعی و وجود ۶۵ هزار همیار طبیعت در سطح کشور است.
خداکرم جلالی اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد خالصانه در خدمت این نظام و کشور هستند و ما نتوانستیم بهره مندی لازم از این ظرفیت را کسب نمائیم، امیدواریم این رویه در روز های آینده و با برگزاری این چنین نشست ها تغییر کرده و تعامل درستی بتوانیم داشته باشیم.
وی بیان داشت: امروز برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کشور یک کار مشارکتی و گروهی را در حال تمرین هستیم و فداکاری سمن ها قابل تقدیر است.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: بدون سمن ها و مردم نمی توان از منابع طبیعی حفاظت کرد و این حضور ارزشمند سمن هاست که باعث حفظ این سرمایه های ارزشمند کشور برای نسل های آینده می شود.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اشاره به مشارکت بیشتر مردم برای پیگیری مطالبات خود در قالب سمن‌ها افزود: خوشبختانه امروز شاهد رشد حداکثری جامعه مدنی در زمینه هایی همچون زنان، جوانان و بهداشت هستیم و امروز دیگر مردم برای حل مشکلات خود تنها به دولت وابسته نیستند و پا به میدان عمل گذاشته‌اند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به مشکلات و معضلات جامعه مدنی تصریح کرد: از جمله مشکلات این حوزه می‌توان به توانایی محدود در حل اختلافات محلی اشاره کرد که برای رفع آن باید از درون خانواده و افراد شروع کرد.
وی عنوان کرد: همچنین می‌توان با توان‌افزایی و آموزش سمن‌ها مشکلات را سریع‌تر برطرف کرد که در این خصوص باید نگاه علمی و تخصصی نسبت به موضوعات را در آنها تقویت کرد.

در ادامه دبیر شورای هماهنگی شبکه‌ تشکل‌های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی گفت: دولت‌ها شرکای خوبی برای سازمان‌های غیردولتی نبوده‌اند و امیدوار هستیم این فرآیند با تغییر روبرو شود.
به گزارش پیک زمین،محمد اله موتی با بیان این مطلب اظهار کرد: شعار ما از زمان شکل‌گیری این شورا، مشارکت پایدار برای پایداری سرزمین بود اما با ضعف مشارکت و گفتگو برای انجام فعالیت‌های اجتماعی روبرو هستیم.
دبیر شورای هماهنگی شبکه‌ تشکل‌های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی با بیان اینکه به نقطه بی‌بازگشت در حوزه‌ محیط زیست و منابع طبیعی رسیدیم اظهار کرد: هم‌اکنون در حال از دست دادن تمام منابع سرزمینی خود هستیم، بنابراین باید به رغم مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، همه تلاش خود را به‌کار گیریم، چرا که تمایل داریم در یک شراکت پایدار به پایداری سرزمینی خود بیندیشیم.
شایان ذکر است در حاشیه این نشست چندین کارگاه تخصصی در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و نمایشگاهی از توانمندی های منابع طبیعی و محیط زیست در مجاورت نشست برگزار شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان دبستان غیرانتفاعی سپاس در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

سومین بازارچه دست آفریده های زنان

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان سومین بازارچه دست آفریده های زنان را برگزار می کند.

زمان: 13، 14 و 15 آذر ماه 1397

مکان: رشت، بلوار بوسار، کوی مرادیان، کوچه اول، پلاک 3.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت