با ما همراه باشید

فعالیت جمعیت

ویژه برنامه روز جهانی زمین پاک در مدرسه کوثر

منتشر شده

در

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زمین پاک روز یکشنبه نهم اردیبهشت سال ۱۳۹۷ تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مدرسه دولتی کوثر حضور یافتند.

متعاقب هماهنگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان با مدیریت پسماند شهرداری رشت، گروه آموزشی – نمایشی این سازمان در مدرسه کوثر حضور يافته و ضمن  اجرای شعر، سرود و برگزاری مسابقه، مفاهیم “تفکیک زباله از مبداء” و “کاغذ زباله نیست” را برای دانش آموزان توضیح دادند.

یکی دانش آموزان مدرسه کوثر كه شعر نيز مي سرايد با خواندن يكي از سروده هاي خود در مورد “روز زمین” این روز را گرامی داشت. سپس سرکار خانم شمشادی به نمایندگی از جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، درباره روز جهانی زمین پاک و شعار مشخص شده این روز با عنوان “پایان آلودگی های پلاستیک”، توضیحاتی دادند و بر لزوم استفاده ساک پارچه ای به جای ساک پلاستیکی رایج، تاکید کردند.

در خاتمه همه حاضرین دست در دست هم برای پیوستن به هم پیمانان خود در جهان جهت حفاظت از زمین، تنها کره خاکی قابل سکونت، سوگند خوردند.

با تشکر از سرکار خانم اسماعیلی مدیریت محترم مدرسه کوثر و خانم علیزاده مربی خوب مدرسه که براي ارتقای دانش محيط زيستی دانش آموزان خود تلاش مي نمايند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه ها

پویش یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک( ۲۱ تیر) ۹نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ یکشنبه ۹۸/۴/۱۶ در باشگاه فرهنگیان واقع در رشت خیابان بیستون کوچه صفاری حضور یافتند و با حدود ۶۰ نفر از بانوانی که در این باشگاه ورزش  می کردند گفتگو نمودند. در ابتدای برنامه خانم زهره شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان چند دقیقه ای در باره جمعیت زنان و اهداف آن که در راستای آموزش و توانمند سازی جوامع کوچک است صحبت کردند و سپس افراد باشگاه به ۴ گروه تقسیم شدند و در هر گروه ۲ نفر از اعضای جمعیت زنان با بانوان ورزش دوست راجع به مضرات پلاستیک و کاهش مصرف آن با استفاده از کیسه های پارچه ای،سفره های نان، کیسه ی زباله خودرو و غیره اطلاعاتی دادند و نقش زنان را در تولید کمتر زباله در منزل یاد آور شدند. استقبال خانم ها بسیار خوب بود و خو اهان ادامه ی چنین برنامه هایی شدند. در پایان از سرکار خانم ظروفی مربی محترم این باشگاه که این فرصت را در اختیار جمعیت زنان قرار دادند صمیمانه سپاسگزاریم.

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

کلاس آموزشی کاردستی های من

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی کاردستی های من

درتاریخ دوشنبه ۹۸/۳/۲۷  درکمیته آموزشی جمعیت زنان درساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ با هدف استفاده بهینه از مواد قابل بازیافت وبا مربیگری سرکارخانم عبدالمحمدی برگزارشد.

مواردی که آموزش داده شد

1.آشیانه پرنده با استفاده از چوب بستنی

2.هواپیما با استفاده ازبطری آب معدنی

3.زنبور با استفاده از لوله های دستمال کاغذی

 

 

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

برگزاری کلاس آموزشی سد لاسک

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی سد لاسک باحضور جمعی از اعضای کمیته فرهنگی وآموزشی ومدرس ارجمند خانم مهندس جنسی درتاریخ ۹۸/۰۳/۲۰ ساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ در دفتر جمعیت برگزارشد.

درابتدا سرکار خانم نظری درباره اجرای آموزش اوریگامی وکلاژ بصورت کارگاه آموزشی با حاضرین جلسه تبادل نظر کردند.

درادامه خانم مهندس جنسی ابتدا به شکل کلی درمورد فواید ومشکلات احداث سد صحبت کردند.وباتقسیم بندی حاضرین به ۴ گروه ازآنها درخواست شدکه بامطالعه وتحقیق مواردی را به نکات ذکر شده اضافه کرده وسپس نکته ای را که درسد لاسک برجسته است تذکر دهند.

درادامه ایشان بطور خاص ازمواردی چون تعدیل آب وهوا,ایجاد زیستگاه تالابی ومصنوعی, قایق سواری تفریحی ,کنترل سیلاب ورونق اقتصادی بعنوان مزایاو نابودی جنگلها ( گونه شمشاد  روبه انقراض وممنوع القطع می باشد),آسیب تالاب انزلی,نابودی گونه های گیاهی وجانوری,کاهش آبهای زیر زمینی,افزایش حاشیه نشینی ,احتمال انتشار بیماریها,افزایش فرسایش خاک و اینکه سد لاسک روی گسل است را به عنوان مشکلات ومضرات احداث این سد ذکر کردند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت