با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

هر خانه، یک انبار کیسه پلاستیک

منتشر شده

در

هفته‌ای چندبار به خرید می‌روید؟ یک‌بار، دو بار؟ شاید هم روزی یک‌بار سری به بقالی محل یا میدان تره‌بار می‌زنید و مایحتاج خانه را تهیه می‌کنید. جزو لاینفک خرید رفتن، گرفتن کیسه‌های پلاستیکی است که فروشنده برای راحتی کار ما خریدهایمان را در آن قرار می‌دهد. چه بسا حتی اگر یک بسته ماکارونی، یا یک پاکت خامه کوچک باشد که می‌توانیم آن را به‌راحتی در دست بگیریم یا در کیفمان بگذاریم. اما چه بسیار کیسه‌های پلاستیکی که در خانه تلنبار کرده‌ایم.

حتما در هر خانه‌ای یک کیسه پر از کیسه‌های پلاستیکی پیدا می‌شود! نگویید که در خانه‌تان خبری از چنین کیسه‌ای نیست، البته اگر بگویید که ما به شما تبریک می‌گوییم. پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان از گرفتن این کیسه‌های پلاستیکی خودداری کنید.

چطور است همراه داشتن یک کیسه پارچه‌ای را تجربه کنیم، می‌توانیم خریدهای روزانه‌مان را در آن بگذاریم و دوباره روزهای بعد از همین کیسه استفاده کنیم. چطور است از کیسه‌های پلاستیکی که در خانه انبار کرده‌ایم برای خریدهای بعدی‌ در میدان تره‌بار استفاده کنیم؟

برای کم کردن از پلاستیکهای خانه مان از کیسه های پارچه ای استفاده کنیم از خودمان و از خانه مان شروع کنیم

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

جمعیت زنان در پارک محتشم

منتشر شده

در

توسط

حضور جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان به دعوت از اداره کل محیط زیست استان گیلان درپارک شهر(محتشم) عمارت کلاه فرنگی چهارشنبه ۱۷ مهر به مناسبت روزجهانی کودک ومحیط زیست.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جمعیت زنان در دبستان شهید نجات الهی

منتشر شده

در

توسط

در راستای اجرای کارگاه آموزشی با موضوع پسمانددرمدارس روز چهارشنبه98/7/16 اعضای جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان درپایه های 3,4,5,6دبستان نجات اللهی بامدیریت خانم دستوار حضوریافتند.

محتوای برنامه:
معرفی جمعیت…
اجرای یخ شکن(خواندن شعر به شکل دسته جمعی).
پرسش وپاسخ درمورد پسماند جهت تفهیم این واژه به کمک خوددانش آموزان.
دادن کارتهایی با تصاویر انواع زباله وهمچنین انواع زباله به شکل عینی به دانش آموزان جهت تفکیک, باهدف ارزیابی بازخوردشان.
درانتها توضیح مختصری درمورد روزجهانی غذا به دانش آموزان ارایه شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

کلاس آموزشی

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی درون کمیته ای کمیته ی فرهنگی در تاریخ ۱۶ مهر ماه با حضور اعضای جمعیت برنامه ای با عنوان آشنایی باقوانین حفاظت از محیط زیست، با حضور خانم سیاسی فر(وکیل دادگستری ) در دفتر جمعیت برگزار شد.
در این جلسه ایشان مروری بر قوانین محیط زیستی ایران را ارائه دادند و سپس به سوالات حاضران در این زمینه و مشکلاتی که در مواجهه با نقض این قوانین میتوان بدان استناد نمود پاسخ داد همچنین ایشان پاسخ سوالات حاضران را در مورد حقوق شهروندی داد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت