با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست هم اندیشی اعضای فعال در پروژه مدرسه سبز

منتشر شده

در

نشست هم اندیشی مدرسه سبز با کادر آموزشی مدرسه سبز و مسئول پروژه در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار گردید.
به گزارش پیک زمین دراین نشست ۳ ساعته که درتاریخ ۹۴٫۱۱٫۳ برگزار شد، همه اعضای فعال در اجرای پروژه مدرسه سبز حضور داشتند و شیرین پارسی از اعضای هیئت مدیره و مسئول پروژه نویسی، گردآوری ومستند سازی فعالیت‌های مدرسه سبز، بطور مختصر اهداف، نحوه اجرا وبرنامه عملیاتی و زمانبندی وسایر مواردی که در ارائه پروژه مد نظر قرار گرفته بود را مورد بررسی قرار داد.
همینطور در این نشست خانم‌ها قربان نژاد وشیرزاد مسئولین اجرای پروژه در مدارس کوثر، سپاس و مهدیه فعالیت‌های انجام شده در مدارس مذکور در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ را ارائه داده و تمامی اعضای فعال درپروژه در جریان کلیه فعالیت‌های انجام پذیرفته در مدارس مذکور قرار گرفتند.
خانم شیرزاد اهم فعالیت‌های انجام شده توسط تیم کاری‌اش در مدرسه غیر انتفاعی دخترانه سپاس را که بخشی از فعالیت‌های فاز ۱ پروژه و شامل برگزاری کارگاه شماره یک برای دانش‌آموزان کلاس‌های پایه سوم ،چهارم و پنجم و یک کارگاره آموزشی روانشناسی برای مادران می‌باشد را برای اعضا بیان نمود.
همچنین خانم قربان نژاد فعالیت‌های انجام پذیرفته در مدرسه دخترانه کوثر که شامل فعالیت‌های مربوط به فضای سبز، بازیافت وتیم برد کلاس‌ها و همچنین در مدرسه مهدیه که شامل ساخت کارت پستال با وسایل بازیافتی و دور ریز می باشد را بطور مفصل برای اعضا بیان نمود. سپس درخصوص چگونگی پایداری یک پروه، شناسایی مشکلات، تجزیه وتحلیل موضوع و به روز رسانی کلیه فعالیت‌ها اعضا به بحث وتبادل نظر پرداختند.
در پایان سرگروه‌های تیم‌های کاری مدرسه کوثر درخصوص فعالیت‌هایشان، اعضای همکارتیم ، نقاط ضعف و قوت ونیازمندی‌ها صحبت نمودند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

دومین جشنواره “همه با هم برای محله پاک”

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار می کند:

“دومین جشنواره همه با هم برای محله پاک”

با ارایه محصولات غذایی و صنایع دستی زنان پیر بازار و روستای شالما ماسال

چهارشنبه 30 خرداد ماه 1397 ساعت 10 صبح

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور در برنامه روز جهانی تنوع زیستی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی

منتشر شده

در

توسط

تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی روز سه شنبه اول خرداد سال ۱۳۹۷ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی حضور یافتند.

در ابتدا خانم شمشادی مدیرعامل جمعیت زنان برای تعدادی از دانش آموزان مدرسه دانشمند انزلی، در مورد محیط زیست و چگونگی حفاظت از آن، تالاب و ارزش آن، مدیریت پسماند و لزوم تفکیک زباله از مبداء توضیحاتی مبسوطی داده و در این خصوص سوالاتی را مطرح کردند که  دانش آموزان پاسخ دادند. در پایان ایشان به موضوع تنوع زیستی پرداخته و از چند گونه در حال انقراض صحبت نمودند که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

سرکار خانم ابراری مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انزلی نیز در مورد روز جهانی تنوع زیستی صحبت نمودند و در مورد راه‌های ارتباط دانش آموزان با کانون راهنمایی لازم را ارائه دادند. سپس یکی از دانش آموزان بنام آتنا صفری متنی درمورد تنوع زیستی قرائت کرده و پس از آن دانش آموزان بازی اکوسیستم را انجام دادند. برنامه با نمایش فیلمی از پرندگان تالابی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان پایان پذیرفت.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور اعضا دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در مدرسه‌ى “فتح كوهستان بالا‌”ى پره سر

منتشر شده

در

توسط

تعدادى از اعضای جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر روز سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 در مدرسه ى فتح كوهستان بالا‌ى پره سر حضور یافتند. طبق روال هميشگى حضور اعضای جمعیت با استقبال گرم و صميمانه‌ى مدير و معلمين زحمتكش اين مدرسه همراه بود. در ابتدا با دعوتى كه توسط خانم رحمانى مدير مدرسه، از اولياء دانش آموزان كلاس اول و دوم ابتدايى صورت گرفته بود، ملاقات يك ساعته اى با اولیا انجام شده و در زمينه‌ى تفكيك زباله و بازيافت آن توضيحاتی ارایه شد.  بانوان جوان حاضر در جلسه، مشتاقانه پيگير مسائل محيط زيستى بودند و از مشكلاتشان صحبت كردند.

در ادامه، اعضای جمعیت در كلاس پنجم اين مدرسه حضور یافتند. ابتدا دانش آموزان با آمادگى قبلى زنگ طبيعت را ياد آور شدند، سپس چند پيام محيط زيستى در رابطه با روز زمين پاك به دانش آموزان ارائه شد و در پاسخ آن ها نيز جملاتى بدين مناسبت ارائه دادند. داستانى با عنوان قصه‌هاى طبيعت براى دانش آموزان خوانده شد كه مضمون آن آگاهى عموم از معضلات كيسه هاى پلاستيكى در تنها كره‌ى زندگى ما، يعنى زمين بود.  در پایان چند سرود دست جمعى توسط دانش آموزان اجرا شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت