با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست هم اندیشی اعضای فعال در پروژه مدرسه سبز

منتشر شده

در

نشست هم اندیشی مدرسه سبز با کادر آموزشی مدرسه سبز و مسئول پروژه در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار گردید.
به گزارش پیک زمین دراین نشست ۳ ساعته که درتاریخ ۹۴٫۱۱٫۳ برگزار شد، همه اعضای فعال در اجرای پروژه مدرسه سبز حضور داشتند و شیرین پارسی از اعضای هیئت مدیره و مسئول پروژه نویسی، گردآوری ومستند سازی فعالیت‌های مدرسه سبز، بطور مختصر اهداف، نحوه اجرا وبرنامه عملیاتی و زمانبندی وسایر مواردی که در ارائه پروژه مد نظر قرار گرفته بود را مورد بررسی قرار داد.
همینطور در این نشست خانم‌ها قربان نژاد وشیرزاد مسئولین اجرای پروژه در مدارس کوثر، سپاس و مهدیه فعالیت‌های انجام شده در مدارس مذکور در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ را ارائه داده و تمامی اعضای فعال درپروژه در جریان کلیه فعالیت‌های انجام پذیرفته در مدارس مذکور قرار گرفتند.
خانم شیرزاد اهم فعالیت‌های انجام شده توسط تیم کاری‌اش در مدرسه غیر انتفاعی دخترانه سپاس را که بخشی از فعالیت‌های فاز ۱ پروژه و شامل برگزاری کارگاه شماره یک برای دانش‌آموزان کلاس‌های پایه سوم ،چهارم و پنجم و یک کارگاره آموزشی روانشناسی برای مادران می‌باشد را برای اعضا بیان نمود.
همچنین خانم قربان نژاد فعالیت‌های انجام پذیرفته در مدرسه دخترانه کوثر که شامل فعالیت‌های مربوط به فضای سبز، بازیافت وتیم برد کلاس‌ها و همچنین در مدرسه مهدیه که شامل ساخت کارت پستال با وسایل بازیافتی و دور ریز می باشد را بطور مفصل برای اعضا بیان نمود. سپس درخصوص چگونگی پایداری یک پروه، شناسایی مشکلات، تجزیه وتحلیل موضوع و به روز رسانی کلیه فعالیت‌ها اعضا به بحث وتبادل نظر پرداختند.
در پایان سرگروه‌های تیم‌های کاری مدرسه کوثر درخصوص فعالیت‌هایشان، اعضای همکارتیم ، نقاط ضعف و قوت ونیازمندی‌ها صحبت نمودند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت