با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني در دفتر جمعيت

منتشر شده

در

‍ ‍ سه شنبه ٣ ارديبهشت ، نشست كتابخواني در دفتر جمعيت برگزار گرديد و به نقد و بررسي سه اثر در ادبيات روسيه پرداخته شد.
كتاب شب‌های روشن، كاري از داستايفسكي، داستان یک راوی اول شخص بی‌نام و نشان است که در شهر زندگی می‌کند و از تنهایی و این که توانایی متوقف کردن افکار خود را ندارد، رنج می‌برد. این شخصیت نمونهٔ اولیهٔ یک خیال باف دائمی‌ست و در ذهن خود زندگی می‌کند.

در داستان دوم كه بانوي ميزبان نام داشت و كار ديگري از همان نويسنده بود، مثل بسیاری از داستان های داستایوسفکی از زندگی خود او مایه می گرفت و می شود گفت که وصف حال او در سال های جوانی است.شخص اول داستان جوانی است تحصیل کرده، اما ویژگی اصلی اش گوشه گیری و خیال پردازیست. مثل قهرمان داستان شب های روشن، کودکی اش با غم در آمیخته بوده است.
كتاب سوم بنام داستان ملال انگيز، اثر چخوف ،ماه ها و هفته های آخر عمر پروفسور مشهوری به نام نیکولای استپانوویچ توسط خودش را روایت می كند. او در اثر ابتلا به بیماری منتظر فرارسیدن مرگ است. او پزشکی است که به تدریس در دانشگاه اشتغال دارد و طبابت نمی کند. و حالا در روزهای آخر عمر دچار تردید در تمام جنبه های زندگی فردی و اجتماعی خود شده است. این تردیدها که در سایه‌ی فکر مرگ ایجاد شده است بر تمام زندگی و فعالیت ها و روابطش سایه افکنده است.

نشست كتابخواني اين ماه با پذيرايي و راي گيري براي موضوع ماه خرداد پايان يافت و بناگرديد تا ماه بعد به كتاب شاهنامه و افكار فردوسي اختصاص يابد.
موضوع نگارش ماه آينده به بهانه روز جهاني زمين،
” فرصت و يا تغيير ساده مي تواند تفاوت ها را ايجاد كند.” اعلام گرديد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گلگشت تیرماه کمیته فرهنگی

منتشر شده

در

توسط

سه شنبه ۲۵ تیر گشت گذار درشهرتاریخی ماسوله وگفتگو با شهروندان ومسافران درباره تفکیک زباله ازمبدا و مضرات استفاده

از پلاستیک و جایگزین کیسه های پارچه ای ،سفره های پارچه ای و استفاده ازکیسه زباله خودرو( تغییر الگوی‌مصرف) استراحت در اقامتگاه سرسبز سایه سار جاده ماسوله ،  توضیح چگونگی تشکیل سازمان مردم نهاد جمعیت زنان مبارزه باآلودکی محیط زیست گیلان و جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان توسط سرکار خانم حنانی برای اعضایی که به تازگی به جمعیت پیوستند و خواندن متنی ازتاریخچه ماسوله توسط خانم مریم منتظری.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشكيل جلسه ى جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

يكشنبه ٩٨/٤/٢٣

مكان:دفتر نشست شهردارى رضوانشهر

١-اين جلسه با حضور عده ايى از بانوان اين جمعيت با محوريت كارگاه آموزشى و پرسش و پاسخ در رابطه با “چرا جمعيت زنان را به عنوان يك نهاد مردمى و محيط زيستى برگزيد و چه اندازه اطلاعات در مورد اين جمعيت داريد”

كه هر كدام با اطلاعاتى كه از اين نهاد داشتند و بر حسب  انگيزه ى شخصى خود ،

پاسخهاى گوناگون دادند

كه بسيار جالب و شنيدنى بود

۲-حضور خانم نازنين نظرى مسئول سايت و كانال جمعيت زنان دفتر رشت و دادن توضيحاتى راجع به بيمه ى پاسارگاد در جلسه امروز

۳-حضور خانم صالح پور

معلم و حامى محيط زيست

و توضيحاتشان در رابطه با برگزارى كارگاه آموزشى و هنرى و خلاقيت ويژه كودكان و نو جوانان زير نظر اساتيد و مدرسين مجرب براى اولين بار در سطح شهرستان رضوانشهر

۴-انتخاب جديد اعضاى هيئت نظارت

جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

بمنظور هماهنگى هاى لازم و ارتباط با مسئولين و كميته هاى مختلف درون سازمانى و انجام وظايف هر كدام از مسئولين جلسات هفتگى و ديگر موضاعات محيط زيستى

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

روز جهانی بدون پلاستیک

منتشر شده

در

توسط

برنامه روز جهانی بدون پلاستیک در پارک ملت شهر رشت با مشارکت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ،اداره شهر دوستدار کودک ،شهرداری رشت،سازمانهای مردم نهاد برگزار شد. جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست در این برنامه مشارکت داشت و به مردم درباره مضرات استفاده از پلاستیک و ظرف یکبار مصرف توضیحات لازم را دادند و به آنها توصیه کردند که از ساکهای پارچه ای استفاده کنند همچنین برای کودکان فضای آموزشی همراه با بازی و سرگرمی فراهم شد و کودکان با وسایل بازیافت کاردستی ساختند و به طور عملی با مفهوم بازیافت آشنا شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت