با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني در دفتر جمعيت

منتشر شده

در

‍ ‍ سه شنبه ٣ ارديبهشت ، نشست كتابخواني در دفتر جمعيت برگزار گرديد و به نقد و بررسي سه اثر در ادبيات روسيه پرداخته شد.
كتاب شب‌های روشن، كاري از داستايفسكي، داستان یک راوی اول شخص بی‌نام و نشان است که در شهر زندگی می‌کند و از تنهایی و این که توانایی متوقف کردن افکار خود را ندارد، رنج می‌برد. این شخصیت نمونهٔ اولیهٔ یک خیال باف دائمی‌ست و در ذهن خود زندگی می‌کند.

در داستان دوم كه بانوي ميزبان نام داشت و كار ديگري از همان نويسنده بود، مثل بسیاری از داستان های داستایوسفکی از زندگی خود او مایه می گرفت و می شود گفت که وصف حال او در سال های جوانی است.شخص اول داستان جوانی است تحصیل کرده، اما ویژگی اصلی اش گوشه گیری و خیال پردازیست. مثل قهرمان داستان شب های روشن، کودکی اش با غم در آمیخته بوده است.
كتاب سوم بنام داستان ملال انگيز، اثر چخوف ،ماه ها و هفته های آخر عمر پروفسور مشهوری به نام نیکولای استپانوویچ توسط خودش را روایت می كند. او در اثر ابتلا به بیماری منتظر فرارسیدن مرگ است. او پزشکی است که به تدریس در دانشگاه اشتغال دارد و طبابت نمی کند. و حالا در روزهای آخر عمر دچار تردید در تمام جنبه های زندگی فردی و اجتماعی خود شده است. این تردیدها که در سایه‌ی فکر مرگ ایجاد شده است بر تمام زندگی و فعالیت ها و روابطش سایه افکنده است.

نشست كتابخواني اين ماه با پذيرايي و راي گيري براي موضوع ماه خرداد پايان يافت و بناگرديد تا ماه بعد به كتاب شاهنامه و افكار فردوسي اختصاص يابد.
موضوع نگارش ماه آينده به بهانه روز جهاني زمين،
” فرصت و يا تغيير ساده مي تواند تفاوت ها را ايجاد كند.” اعلام گرديد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

کلاس آموزشی یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

پانززدهم اردیبهشت 97 کلاس آموزشی یکشنبه های سبزبا موضوع سیلاب ها و اثرات آن توسط جناب آقای دکتر نوری و فعالیتهای آبخیزداری در گیلان توسط جناب آقای مهندس محمدیان برگزار شد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

روزجهانی زمین پاک

منتشر شده

در

توسط

درتاریخ 98/2/9 به مناسبت روزجهانی زمین پاک خانمها باقری وسدادی از کمیته آموزش جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست  درمدرسه پارسامهر حضور یافتند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جشن تولد متولدین اردیبهشت

منتشر شده

در

توسط

این جشن با حضور ۵۲ نفر ازاعضای جمعیت وچند مهمان امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت دردفتر جمعیت برگزارگردید،متولدین حاضر درجشن به مناسبت زادروز مشاهیر وادیبان بزرگ ایران ،حکیم عمر خیام شیخ بهایی،فردوسی،سعدی،رهی معیری، قیصر امین پور، دکتر محمد معین و بانو سیمین دانشور اشعار ومطالبی را برای حاضرین درجشن خواندند و درآخر خانم قربان نژاد مشاعره ای از اشعار این بزرگان شعر وادب پارسی با مشارکت‌ حاضرین برگزارنمودند وبدین ترتیب جشن درساعت ۸ شب به پایان رسید.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت