با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست دوم جمعیت زنان با محوریت سد شفارود در نمایندگی رضوانشهر برگزار شد.

منتشر شده

در

دومین روز از بیست و سومین نشست سالانه ی ملی شعبات جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست در تاریخ ۹۵/۸/۲۷ در کتابخانه عمومی رضوانشهر و به میزبانی اعضا و دوستداران دفتر نمایندگی جمعیت زنان در قالب کارگاه برگزار شد.
به گزارش پیک زمین ،در این نشست علاوه بر اعضا و دوستداران جمعیت زنان ،مهندس شادکام، مسئول اداره محیط زیست شهرستان رضوانشهر و دکتر نوری از کارشناسان اداره منابع طبیعی نیز حضور داشتند.
در ابتدای کارگاه مربوطه که با محوریت معضلات منطقه بود ،شیرین پارسی، عضو هیئت مدیره ی جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان پس از خوشامدگویی به تاریخچه ی این تشکل و رسالت و اهداف آن اشاره کردند .
پس از حضور همه ی میهمانان،عالیه ساسانی، مسئول دفتر نمایندگی رضوانشهر ،با قرائت متنی به خوش آمدگویی پرداخته و از حضور مهمانان اظهار خرسندی کرد.
در ادامه مهندس زهرا جنسی، کارشناس ارشد محیط زیست و عضو جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان ومهندس ظفرنژاد عضو جمعیت زنان تهران به ارائه مطالبی در مورد پروژه ی سد شفارود و معضلات و مشکلات به وجود آمده با احداث این سد توضیحاتی را ایراد نمودند.
و در پایان آقای نوری، سوالاتی درباره ساخت سدها و دیگر سازه های جاده ای و شهری مطرح نمود، از جمله آن که به جای تخریب مناطق و جابه جایی جمعیتی آیا راهکاری می توان پیشنهاد کرد؟!
لازم به ذکر است؛ پس از صحبت های ایشان تعدادی از مهمانان و کارشناسان جمعیت و خانم ظفرنژاد برای پرسش و پاسخ آمادگی خود را اعلام داشتند که متاسفانه به دلیل محدودیت حضور در کتابخانه و پایان ساعت اداری، انجام آن مقدور نشد.
این کارگاه با پذیرایی و بازدید از سد شفارود پایان یافت .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني آبان ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني آبان ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه شنبه ١٥ آبان 1397، در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در اين گردهمايي، چندتن از اعضاي جمعيت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شعبه‌ي تنكابن، مهمان بودند. بانوان مهمان دركنار فعاليت‌هاي زيست محيطي، به ادبيات نيز گرايش دارند و در موضوعات شاهنامه خواني، حافظ شناسي و مولانا به گفتگو پرداختند.

در همين راستا، بانو زهرا (نوشين) حبيبي كتابي با عنوان ” قصه‌هايي از دل شاهنامه” به سه زبان فارسي، انگليسي و فرانسه چاپ نموده‌اند، كه مورد توجه حاضران واقع گرديد. ايشان در كتاب‌شان به داستان‌هاي كوتاه شاهنامه که تاکنون کمتر به آن توجه شده پرداخته‌اند. از اين رو داستان مرگ رستم دستان رابرای حاضرین قرائت کردند و درپايان كتاب‌هاي علاقه‌مندان را امضا نمودند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برگزاری کارگاه آموزشی آسيب هاى اجتماعى دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

کارگاه آموزشی آسيب هاى اجتماعى دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر روز 13 آبان 1397 در سالن اجتماعات شهردارى رضوانشهر برگزار شد. مدرس این کارگاه آقاى عليرضا طاهرى كارشناس ارشد جامعه شناسى و معاون اداره ى آموزش و پرورش رضوانشهر بودند. محور گفتگو در مورد انحرافات اجتماعى بود و همچنين آقاى طاهرى هنجارها و ناهنجارى هاى  اجتماعى را بر شمردند و ابتدا معنى آسيب هاى اجتماعى را با زبانى ساده بيان داشتند. ایشان بى نظمى هاى اجتماعى نظير بي‌كارى، فقر، اعتياد، خودكشى، طلاق و غيره را آسيب هاى اجتماعى برشمردند. همچنين از پديده هاى نابهنجار اجتماعى در بين جوانان و دانش آموزان را خطر و جدى تلقى كردند. آسيب زمانى پديد مى آيد كه در هنجارهاى مقبول اجتماعى تخلفى صورت پذيرد. آمار تكاندهند ه ايى از طلاق و خودكشى در شهرستان رضوانشهر را از سال  ٩٠تا ٩٤ بيان داشتند كه هر سال آمار رو به رشد بود. در ادامه ایشان هرم مزلو را معرفى كردند که شامل 5 بخش می باشد:
١- علائق- خلاقيت- اخلاق- حل مشكل
٢- عزت نفس- اعتماد به نفس- اخترام به يكديگر
٣- دوستى- خانواده- فعل و انفعالات اجتماعى- عشق – صميميت
٤- امنيت بدن، شغل،منابع، اخلاق، خانواده، دارايى ها و سلامت
٥- غذا -آب-تنفس-خواب
پرسشهايى نيز از طرف بانوان صورت گرفت كه ايشان پاسخ دادند و متذكر شدند كه خانواده ها نقش بسزايى در اين رابطه دارند
بايد آگاهانه مراقب فرزندان خود باشند. آقای طاهری بر برگزارى جلسات اولياء و مربيان در مدارس با كارشناسان امور تاکید داشتند و بازگو كردند كه متاسفانه خانواده ها مگر بعد از مشكلات وارده، از این جلسات استقبال نمى كنند.
به جز خود كشى و طلاق و اعتياد و غيره ایشان چند پديده ى جديد را نام بردند از جمله خون بازى بين جوانان و حتى در مدارس، بازى نهنگ آبى و غيره كه بسيار تكان‌دهنده بود. با اميد هوشيارى بيشتر والدين و ارگان‌هاى زيريط دولتى.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نمایش فیلم مستند مادر زمین در دفتر جمعیت  زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

در ادامه برنامه “یکشنبه های سبز” روز یکشنبه 6 آبان 97 فیلم مستند “مادر زمین” در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان نمایش داده شد. پس از نمایش فیلم خانم پارسی توضیحاتی در مورد فیلم و بعضی از مسائل و معضلات محیط زیستی دادند و به پرسش های مطرح شده توسط بعضی از حاضرین پاسخ دادند.

مستند مادر زمین به کارگردانی مهناز افضلی، فیلمی از مجموعه کارستان است که در آن به تلاش های خانم هایده شیرزادی و همسرش برای حل مشکل زباله ها و تفکیک و بازیافت آن ها و مبارزه با موانعی که در این مسیر بر سر راهشان قرار دارند می پردازد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت