با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست دوم جمعیت زنان با محوریت سد شفارود در نمایندگی رضوانشهر برگزار شد.

منتشر شده

در

دومین روز از بیست و سومین نشست سالانه ی ملی شعبات جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست در تاریخ ۹۵/۸/۲۷ در کتابخانه عمومی رضوانشهر و به میزبانی اعضا و دوستداران دفتر نمایندگی جمعیت زنان در قالب کارگاه برگزار شد.
به گزارش پیک زمین ،در این نشست علاوه بر اعضا و دوستداران جمعیت زنان ،مهندس شادکام، مسئول اداره محیط زیست شهرستان رضوانشهر و دکتر نوری از کارشناسان اداره منابع طبیعی نیز حضور داشتند.
در ابتدای کارگاه مربوطه که با محوریت معضلات منطقه بود ،شیرین پارسی، عضو هیئت مدیره ی جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان پس از خوشامدگویی به تاریخچه ی این تشکل و رسالت و اهداف آن اشاره کردند .
پس از حضور همه ی میهمانان،عالیه ساسانی، مسئول دفتر نمایندگی رضوانشهر ،با قرائت متنی به خوش آمدگویی پرداخته و از حضور مهمانان اظهار خرسندی کرد.
در ادامه مهندس زهرا جنسی، کارشناس ارشد محیط زیست و عضو جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان ومهندس ظفرنژاد عضو جمعیت زنان تهران به ارائه مطالبی در مورد پروژه ی سد شفارود و معضلات و مشکلات به وجود آمده با احداث این سد توضیحاتی را ایراد نمودند.
و در پایان آقای نوری، سوالاتی درباره ساخت سدها و دیگر سازه های جاده ای و شهری مطرح نمود، از جمله آن که به جای تخریب مناطق و جابه جایی جمعیتی آیا راهکاری می توان پیشنهاد کرد؟!
لازم به ذکر است؛ پس از صحبت های ایشان تعدادی از مهمانان و کارشناسان جمعیت و خانم ظفرنژاد برای پرسش و پاسخ آمادگی خود را اعلام داشتند که متاسفانه به دلیل محدودیت حضور در کتابخانه و پایان ساعت اداری، انجام آن مقدور نشد.
این کارگاه با پذیرایی و بازدید از سد شفارود پایان یافت .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گلگشت در مجتمع بوم گردی نار تی تی

منتشر شده

در

توسط

نخستین گلگشت کمیته فرهنگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ 98/1/27   با شرکت 38 نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مقصد مجتمع تفریحی نار تی تی واقع در جاده خمام به خشکیبیجار برگزار گردید.حرکت از محل دفتر جمعیت زنان رأس ساعت 3:15 عصر آغاز شد. پس از استقرار در مجتمع خانم مهوش قربانژاد در مورد نحوه شکل گیری و وظایف کمیته ها ی مختلف جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برای حاضرین و بخصوص افراد جدیدی که به تازگی وارد جمعیت شدند توضیحاتی دادند.

در ادامه تعدادی از دوستان به گفتن خاطرات خود پرداختند و با خواندن سرود دسته جمعی و سپس پذیرایی،اعضا برای بازدید از محوطه و شنیدن سخنان مؤسس مجتمع بوم گردی  و گرفتن عکسهای یادبود وارد فضای باز محوطه شده و به گشت و گذار پرداختند سپس درباره نقش و ارزش جنگلها و تاثیر آن درکنترل و مهار آبهای زیرزمینی و جاری و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک و  ایجاد اکسیژن هوا توسط درختان صحبت نمودند.

درپایان پس از خواندن سرو« ای ایران» بصورت دسته جمعی و بازدید از ساختمان تلارخانه واقع در محوطه مجتمع ، در ساعت 7:15 مکان مورد نظر را ترک و به سمت رشت حرکت نمودند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برگزاری جشن تولد متولدین فروردین

منتشر شده

در

توسط

در بیستم فرودین سال نود و هشت ،جشن تولد متولدین فروردین در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد.در این جشن متولدین فروردین خاطرات خود را برای افراد شرکت کننده بیان کردند و همچنین  مشاعره و خواندن سرود و از دیگر برنامه های جشن بود.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آموزش حفاظت از تالاب

منتشر شده

در

توسط

آموزش حفاظت از تالاب، همراه با بازدید عمومی از مرکز آموزش تالاب انزلی در سلکه در تاریخ 9 فروردین 98 توسط جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

ادامه مطلب

اخبار جمعیت