با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

نشست دوم جمعیت زنان با محوریت سد شفارود در نمایندگی رضوانشهر برگزار شد.

منتشر شده

در

دومین روز از بیست و سومین نشست سالانه ی ملی شعبات جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست در تاریخ ۹۵/۸/۲۷ در کتابخانه عمومی رضوانشهر و به میزبانی اعضا و دوستداران دفتر نمایندگی جمعیت زنان در قالب کارگاه برگزار شد.
به گزارش پیک زمین ،در این نشست علاوه بر اعضا و دوستداران جمعیت زنان ،مهندس شادکام، مسئول اداره محیط زیست شهرستان رضوانشهر و دکتر نوری از کارشناسان اداره منابع طبیعی نیز حضور داشتند.
در ابتدای کارگاه مربوطه که با محوریت معضلات منطقه بود ،شیرین پارسی، عضو هیئت مدیره ی جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان پس از خوشامدگویی به تاریخچه ی این تشکل و رسالت و اهداف آن اشاره کردند .
پس از حضور همه ی میهمانان،عالیه ساسانی، مسئول دفتر نمایندگی رضوانشهر ،با قرائت متنی به خوش آمدگویی پرداخته و از حضور مهمانان اظهار خرسندی کرد.
در ادامه مهندس زهرا جنسی، کارشناس ارشد محیط زیست و عضو جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان ومهندس ظفرنژاد عضو جمعیت زنان تهران به ارائه مطالبی در مورد پروژه ی سد شفارود و معضلات و مشکلات به وجود آمده با احداث این سد توضیحاتی را ایراد نمودند.
و در پایان آقای نوری، سوالاتی درباره ساخت سدها و دیگر سازه های جاده ای و شهری مطرح نمود، از جمله آن که به جای تخریب مناطق و جابه جایی جمعیتی آیا راهکاری می توان پیشنهاد کرد؟!
لازم به ذکر است؛ پس از صحبت های ایشان تعدادی از مهمانان و کارشناسان جمعیت و خانم ظفرنژاد برای پرسش و پاسخ آمادگی خود را اعلام داشتند که متاسفانه به دلیل محدودیت حضور در کتابخانه و پایان ساعت اداری، انجام آن مقدور نشد.
این کارگاه با پذیرایی و بازدید از سد شفارود پایان یافت .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

دومین یکشنبه های سبز 12 خرداد؛ در پارک ملت رشت به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی برگزار شد.جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان با موضوعات مختلف تنوع زیستی جانوری و گیاهی با مردم و کودکان صحبت کردند و همچنین درباره ْ گونه های در حال خطر و گونه های در حال زیست در گیلان آگاهی رسانی شد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آموزش در سلکه

منتشر شده

در

توسط

جمعه 10 خرداد 98  همکاری و مشارکت همراه با آموزشهای محیط زیستی به کودکان توسط اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مرکز بازدید کنندگان سلکه

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برنامه بازدید از کارخانه بیلیش لوشان

منتشر شده

در

توسط

روز سه شنبه مورخ ۸خرداد۹۸ بنا به دعوت استانداری گیلان،دبیر شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان آقای رامین شیرعلیپور و همچنین نائب ایشان خانم زهرا جنسی به عنوان کارشناس محیط زیست با همراهی جمعی از مسئولان،اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه در برنامه بازدید از کارخانه بیلیش لوشان که این روزها طی قرادادی ضایعات پتروشیمی از جنوب کشور به این کارخانه جهت بازیافت منتقل می شود،شرکت نمودند.
در نشست کوتاه پس از این بازدید، جنسی به نیابت از ۲۳ تشکل عضو شبکه گیلان اذعان داشت که موج رسانه ای این روزها نه از سر بدخواهی که از اوج حساسیت های فعالان محیط زیست به تخریب هایی است که در سطح استان شاهد آن هستیم.وی موافقت و مخالفت با این موضوع را نیازمند تکمیل اطلاعات و در دست داشتن مدارک قابل استناد دانست و گفت: شبکه گیلان به هیچ وجه تا به امروز رای و نظر قطعی خود را اعلام ننموده است هر چند بازدید صورت گرفته مقدمه خوبی بر تکمیل اطلاعات پیش رو می باشد اما نواقص بسیاری در پروسه اجرایی مشاهده می گردد و سوالات بسیاری مطرح است.

جنسی در ادامه افزود : به این منظور از جناب اقای اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان جهت بررسی دقیق و بی حاشیه و با نگاه کارشناسانه درخواست جلسه ای با حضور شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست استان گیلان، مسئولین پاسخگو در اداره کل حفاظت محیط زیست، اساتید صاحب علم در این عرصه همچنین مسئولین پاسخگو از کارخانه مورد نظر را داریم و سوالاتی نظیر مجوزهای های صادره از کارخانه مبدا جهت انتقال ضایعات و مجوزهای شرکت مسئول حمل و نقل ضایعات و همچنین مجوزهای کارخانه بیلیش جهت بازیافت ضایعات مورد نظر و طرح ارزیابی اثرات زیست محیطی کارخانه بر اساس ضوابط استقرار و پروسه بازیافت و … از نمونه سوالات مطرح شده در جلسه خواهد بود که مورد درخواست است.

در ادامه رامین شیرعلیپور دبیر شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان ضمن بیان دغدغه ی سمن های محیط زیستی و همچنین با نگاهی متعادل به حضور صحیح صنایع و جلوگیری از هجمه های احساسی بیان داشت لازم است کلیه مدارک قابل مشاهده از کارخانه و مجوزها و مدارک صادره از محیط زیست قبل از جلسه استانداری در اختیار شبکه جهت بررسی و تعامل بیشتر با اساتید قرار گیرد.
همچنین آقای مهندس علی اوسط اکبری مقدم ضمن تشکر از رویکرد تعاملی شبکه و ابراز خوشحالی از نگاه منطبق بر منطق، با جلسه ای با محتوای درخواستی موافقت داشته و کلیه نهادهای متولی امر را دعوت به همکاری و ارسال مدارک مورد نظر نمودند و در نهایت تصمیم گیری و بررسی نهایی به جلسه استانداری موکول گردید.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت