با ما همراه باشید

زنگ تفریح

میوه های زمین

منتشر شده

در

چهاردهم بهمن  97 از ساعت پنج و نیم تا هفت و نیم برنامه میوه های زمین با خنده ها و بازی های سرخوشانه بچه ها در دفتر جمعیت زنان برگزار شد. آنها در اکثر بازیها شامل عموزنجیرباف ،خاله بازی، قایم موشک ، گل بازی، نقاشی و … که همگی پیشنهاد خوشان بود ، تسهیلگران را به عنوان همبازی وارد بازی کردند. تمام این بازیها به شیوه ابداعی و متفاوت بچه ها انجام شد. به خواست آنها یکی از کتابها انتخاب و برای آنها خوانده شد. هر جا که کودکان می خواستندکاری برایشان انجام شود، مانند بازکردن پوست شکلات، فقط به آنها کمک شدو آنها از کسب موفقیت در این کار خشنود شدند. آنها در طول بازی بارها و بارها درباره نبودن یکی از دوستانشان پرسیدند و به نظر می رسیداز نبود او قدری ناخشنود یا دلتنگ شدند. در پایان با مشارکت فعالانه و مشتاقانه بچه ها اتاق بازی تمیز و وسایل مرتب شد.

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنگ تفریح

منتشر شده

در

توسط

برنامه دیگری از میوه های زمین روز دوازدهم خردادماه ۹۸ در پارک ملت رشت برگزار شد.در این یکشنبه سبز با موضوع تنوع زیستی در کنار اعضای جمعیت بودیم.دوستان جمعیتی به توضیحاتی در مورد تنوع زیستی دریای خزر ، تالاب انزلی و جنگل های هیرکانی پرداختند و کودکان با تصاویر برخی از جانوران و پوشش گیاهی آشنا شدند.در ادامه برنامه برای کودکان در گوشه ای از فضای پارک به شعر خوانی در مورد تعدادی از جانوران پرداخته شد.سپس بازی پانتومیم با موضوع جانوران را انجام دادیم. در انتها کودکان با پازلی که متشکل از جانوران و فرزندانشان بود مشغول بازی شدند.

ادامه مطلب

زنگ تفریح

پخش مستند بنیان گذار محک خانم سعیده قدس

منتشر شده

در

توسط

برنامه یکشنبه های سبز، پنجم خرداد با پخش مستند بنیان گذار محک خانم سعیده قدس در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد.

ادامه مطلب

زنگ تفریح

برنامه یکشنبه سبز در پارک ملت

منتشر شده

در

توسط

برنامه دیگری از میوه های زمین روز هشتم اردیبهشت ماه ۹۸ در پارک ملت رشت برگزار شد.در این یکشنبه سبز در کنار اعضای جمعیت بودیم.بچه ها با بازی که دوستان تدارک دیده بودند ،انواع زباله ها را با پرتاب توپ به داخل سبدها آموزش دیدند.سپس یکی از کودکان مورچه ای پیدا کرد و دوست و مادرش را به دیدن مورچه ها فرا خواند.سپس کتابی برای بچه ها خوانده شد.در ادامه گشت در پارک به صدای پرنده ها گوش دادیم و قورباغه ها و ماهی های استخر را مشاهده کردیم و در موردشان صحبت کردیم.درختان کاج را لمس کردیم و به گلهای باغچه ها توجه کردیم و در مورد این صحبت کردیم که اگر زباله ای در پارک داشتیم حتما در سطل های زباله قرار دهیم.در انتهای برنامه همراه با دوستان جمعیتی،با دستان گره خورده جملات زیبایی را تکرار کردیم.ما زمین را دوست داریم.زمین مادر ماست.با مادر خود مهربان باشیم.

و همچنین در ادامه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان موضوعات آبیاری قطره ای،تفکیک زباله،ورمی کمپوست ، نحوه تفکیک زباله تر و خشک ،نه به پلاستیک و ترویج ساکهای پارچه ای را به مردم آموزش دادند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت