با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم روز ملی بدون پلاستیک در پره سر برگزار شد

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان روز ملی بدون پلاستیک را در شهر پره سر با برگزاری مراسمی میدانی گرامی داشته و مردم را نسبت به این معضلات استفاده بی رویه کیسه های پلاستیکی مطلع کردند.

به گزارش پیک زمین براساس برنامه ریزی های مصوب شده توسط هیات مدیره تصمیم برگزاری گرامیداشت این مناسبت در شهرهای رضوانشهر و پره سر گرفته شد. این مهم با وجود تاسیس دفتر نمایندگی این سازمان در شهرستان رضوانشهر و با یاری اعضا و دوستداران محیط زیست این شهرستان ها در روزهای ۲۲ و۲۳ تیرماه در روز بازار هفتگی در این ۲ شهر اجرا شد.

۲۲ تیر ماه ۹۵ در شهر پره سر، با وجود باران، اعضای جمعیت با همکاری شهرداری و شورای شهر پره سر میزهایی را در بازار برپا و ضمن معرفی جمعیت به توضیح مناسبت حضور خود و ایجاد آگاهی از مشکلات و معضلات پیش رو و همچنین با پخش کیسه های پارچه ای قدمی در راه حفظ محیط زیست و گرامیداشت این روز مهم برداشتند.

در این روز دانش آموزان نقاشی هایی به همین مناسبت کشیدند که ضمن قدردانی شاخه گلی به آن‌ها اهدا گردید. دانش‌آموزان عبارتند از هستی دولتی، آیلین ستوده، سها رضایی، حنانه کریمی و…

در این مراسم شهردار پره سر آقای فاطمی، رئیس شورا خانم کرمی و تنی چند از اعضای شورای پره سر از جمله و محمد ستوده و جدی همینطور آقای شادکام رئیس محیط زیست نیز حضور داشتند.

شهردار پره سر پس از گفت و گو با خانم پارسی رئیس هیأت مدیره جمعیت آمادگی خود را جهت همکاری با سازمان مردم نهاد اعلام نمود.

همچنین قابل ذکر است که هماهنگی های لازم توسط خانم بابایی از اعضای فعال جمعیت با مدیر مدرسه خانم خورشید سعیدی کیا صورت گردید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت