با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم روز ملی بدون پلاستیک در پره سر برگزار شد

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان روز ملی بدون پلاستیک را در شهر پره سر با برگزاری مراسمی میدانی گرامی داشته و مردم را نسبت به این معضلات استفاده بی رویه کیسه های پلاستیکی مطلع کردند.

به گزارش پیک زمین براساس برنامه ریزی های مصوب شده توسط هیات مدیره تصمیم برگزاری گرامیداشت این مناسبت در شهرهای رضوانشهر و پره سر گرفته شد. این مهم با وجود تاسیس دفتر نمایندگی این سازمان در شهرستان رضوانشهر و با یاری اعضا و دوستداران محیط زیست این شهرستان ها در روزهای ۲۲ و۲۳ تیرماه در روز بازار هفتگی در این ۲ شهر اجرا شد.

۲۲ تیر ماه ۹۵ در شهر پره سر، با وجود باران، اعضای جمعیت با همکاری شهرداری و شورای شهر پره سر میزهایی را در بازار برپا و ضمن معرفی جمعیت به توضیح مناسبت حضور خود و ایجاد آگاهی از مشکلات و معضلات پیش رو و همچنین با پخش کیسه های پارچه ای قدمی در راه حفظ محیط زیست و گرامیداشت این روز مهم برداشتند.

در این روز دانش آموزان نقاشی هایی به همین مناسبت کشیدند که ضمن قدردانی شاخه گلی به آن‌ها اهدا گردید. دانش‌آموزان عبارتند از هستی دولتی، آیلین ستوده، سها رضایی، حنانه کریمی و…

در این مراسم شهردار پره سر آقای فاطمی، رئیس شورا خانم کرمی و تنی چند از اعضای شورای پره سر از جمله و محمد ستوده و جدی همینطور آقای شادکام رئیس محیط زیست نیز حضور داشتند.

شهردار پره سر پس از گفت و گو با خانم پارسی رئیس هیأت مدیره جمعیت آمادگی خود را جهت همکاری با سازمان مردم نهاد اعلام نمود.

همچنین قابل ذکر است که هماهنگی های لازم توسط خانم بابایی از اعضای فعال جمعیت با مدیر مدرسه خانم خورشید سعیدی کیا صورت گردید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه

منتشر شده

در

توسط

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه در روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت 1397 با مدیریت اداره کل محیط زیست گیلان و راهنمایی آموزشگران جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان انجام شد.

این برنامه آموزشي در مركز آموزش محيط زيستي تالاب انزلي، واقع در پناهگاه حيات وحش سلكه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و تیم کارشناسی جایکا و تعدادی از آموزشگران دو سازمان مردم نهاد فعال در رشت “جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست” و “سرزمين ايده آل ما” برگزار می گردد.

هدف از اين برنامه، آشنایی بازديد كنندگان با تالاب و اکوسیستم تالابی، ارزش و اهميت حفظ تالاب، مشکلات و راه های حفاظت از تالاب و همچنين رصد پرندگان تالابی و شناخت آن ها می باشد.

در این برنامه، ضمن برگزاري كلاس هاي آموزشي كوتاه مدت و نمايش فيلم هاي مربوط به زندگي پرندگان و گياهان در تالاب، ابزار موجود شامل دوربین های دوچشمی و تلسکوپ برای مشاهده پرندگان در اختيار بازدیدکنندگان قرار می گيرد. بازدیدکنندگان با حضور در برج و مخفیگاه پرنده نگری و همچنين با عبور از مسیر پیاده روی چوبی می توانند به تماشاي پرندگان بپردازند. ضمناً میکروسکوپ هم در اختیار آن ها قرار می گیرد تا به بررسی گیاهان بپردازند.

زمان بازدید عمومی، پنج شنبه ها و جمعه ها  از ساعت ۹ صبح الی ۴ بعداز ظهر می باشد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشکیل جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر روز یکشنبه نهم اردیبهشت 1397 با حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان در سالن اجتماعات شهرداری رضوانشهر برگزار شد.   

در این جلسه مباحثی درمورد اهداف جمعیت، اصل ۵۰ قانون اساسی و مطلبی در رابطه با روز جهانی زمین پاک مطرح شد. سپس حاضرین نمونه هایی از فعالیت های محیط زیستی در خانه و بیرون از خانه را عنوان نمودند.

در پایان از حضور خانم ولی دوست که به عنوان کارآفرین در زمینه تولید کیسه های پارچه ای در رضوانشهر فعالیت می کنند، قدردانی شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر درتاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۷ درکتابخانه عمومی رضوانشهر برگزار شد. در این جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر به مطالعه فصل ششم از کتاب هفده اصل کارتیمی پرداخته و در مورد مفاهیمی چون انگیره ناب، مسئولیت، اندیشه سالم و مشارکت مستمر به گفتگو پرداختند. در بخش دوم جلسه با حضور خانم عسکرپور و شورای محترم رضوانشهر  معضلات شهر به ویژه زباله شهری و فاضلاب شهری و راه حل های رفع این معضلات بررسی شد. حضار بر این نکته تاکید داشتند که آموزش بهترین راه حل برای حفظ محیط زیست است. امید که بتوانیم با اعضای خوب جمعیت زنان حافظ محیط زیست و همت و همکاری مسئولین در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت