با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در اداره منابع طبیعی

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ به همراه دانش آموزان دو مدرسه شهید حمزه رفعتی و شهید نجات الهی در دوشیفت صبح و عصر در اداره منابع طبیعی حضور یافته و مراسم بزرگداشت روز زمین پاک را اجرا نمودند.

به گزارش پیک زمین، در برنامه شیفت صبح این سازمان از دبستان شهید حمزه رفعتی به همراه خانم ها اصغرزاده وخوشبین حضور یافتند که خانم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت، از چگونگی محافظت ونگهداری از زمین نکاتی را بیان نمودند.

هم چنین در این مراسم نمایشی توسط دانش آموزان به سرپرستی خانم دولتی از اعضای جمعیت با مضمون محیط زیست اجرا شد.

در ادامه مراسم دانش آموزان ضمن بیان شعار “بر پا شو، با ما شو، به پا کن زمین پاکو تازه” به تماشای انیمیشن محیط زیستی که اعضای جمعیت زنان تهیه نموده بودند نشستند.

سپس خانم شیرزاد از اعضای هیئت مدیره جمعیت از بچه ها خواستند آنچه از دیدن انیمیشن متوجه شده اند توضیح دهند.

همچنین در پایان مراسم به هر یک از دانش آموزان پروانه «اوریگامی» به عنوان یادبود اهدا گردید.

در شیفت عصر دانش آموزان مدرسه شهید نجات الهی به همراه خانم ها: دستوار، عابدین زاده و شاکر در محل برگزاری مراسم حاضر شدند و پس از اجرای نمایش زمین، به داخل سالن در حالیکه شعار روززمین پاک را می سرودند وارد شدند.

پس از نمایش انیمیشن و گفت گو در خصوص نمایش، بازی پازل در ۳ گروه با دانش آموزان اجرا گردید.

همین طور پروانه «اوریگامی» ازطرف کمیته آموزش و یک دفتر وتغذیه از طرف اداره منابع طبیعی به دانش آموزان اهدا شد.

در پایان مراسم آقای عاشوری از اداره منابع طبیعی برای دانش آموزان سخنرانی نمودند و مطالبی را در خصوص محیط زیست و اهمیت آن بیان نمودند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور تعدادی از دانش آموزان مدرسه غیرانتفاعی سپاس در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

 

در تاریخ  ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء مدرسه ،  در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب ،  به اتفاق تسهیگران جمعیت زنان، وارد محوطه تالاب شدند و  بوسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند .

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور دانش آموزان مدارس بهار و عطاآفرین در مرکز آموزش محیط زیستی تالاب سلکه

منتشر شده

در

توسط

در پی آموزشهای محیط زیستی دانش آموزان مدارس ، بازدید علمی دانش آموزان از تالاب سلکه ، در دستور کار کمیته آموزش ِ جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان قرار گرفت .

تعدادی از دانش آموزان به اتفاق اولیاء این مدارس  روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ در مرکز آموزش تالاب سلکه حضور بهم رساندند .

دانش آموزان پس از آموزش کوتاه در مورد ویژگی های تالاب توسط کارشناسان و دیدن فیلم تالاب انزلی و آشنایی با پرندگان و سایر جانداران و گیاهان تالابی و فواید تالاب برای ساکنان بومی منطقه، به اتفاق همراهان وارد محوطه تالاب شدند و  به وسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ از برج و مخفیگاه پرنده نگری ، به مشاهده پرندگان مهاجر پرداختند. در پایان قرار شد دانش آموزان پس از دیدن تالاب نظر خود را در غالب نوشته یا نقاشی در اختیار تسهیلگران جمعیت زنان قرار دهند.

امید است که دانش آموزان با دیدن تالاب و پرندگان و آموزشهای محیط زیستی، آینده ای با ثبات را برای محیط زیست کشورمان رقم بزنند .

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت