با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در اداره منابع طبیعی

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ به همراه دانش آموزان دو مدرسه شهید حمزه رفعتی و شهید نجات الهی در دوشیفت صبح و عصر در اداره منابع طبیعی حضور یافته و مراسم بزرگداشت روز زمین پاک را اجرا نمودند.

به گزارش پیک زمین، در برنامه شیفت صبح این سازمان از دبستان شهید حمزه رفعتی به همراه خانم ها اصغرزاده وخوشبین حضور یافتند که خانم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت، از چگونگی محافظت ونگهداری از زمین نکاتی را بیان نمودند.

هم چنین در این مراسم نمایشی توسط دانش آموزان به سرپرستی خانم دولتی از اعضای جمعیت با مضمون محیط زیست اجرا شد.

در ادامه مراسم دانش آموزان ضمن بیان شعار “بر پا شو، با ما شو، به پا کن زمین پاکو تازه” به تماشای انیمیشن محیط زیستی که اعضای جمعیت زنان تهیه نموده بودند نشستند.

سپس خانم شیرزاد از اعضای هیئت مدیره جمعیت از بچه ها خواستند آنچه از دیدن انیمیشن متوجه شده اند توضیح دهند.

همچنین در پایان مراسم به هر یک از دانش آموزان پروانه «اوریگامی» به عنوان یادبود اهدا گردید.

در شیفت عصر دانش آموزان مدرسه شهید نجات الهی به همراه خانم ها: دستوار، عابدین زاده و شاکر در محل برگزاری مراسم حاضر شدند و پس از اجرای نمایش زمین، به داخل سالن در حالیکه شعار روززمین پاک را می سرودند وارد شدند.

پس از نمایش انیمیشن و گفت گو در خصوص نمایش، بازی پازل در ۳ گروه با دانش آموزان اجرا گردید.

همین طور پروانه «اوریگامی» ازطرف کمیته آموزش و یک دفتر وتغذیه از طرف اداره منابع طبیعی به دانش آموزان اهدا شد.

در پایان مراسم آقای عاشوری از اداره منابع طبیعی برای دانش آموزان سخنرانی نمودند و مطالبی را در خصوص محیط زیست و اهمیت آن بیان نمودند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت