با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم بزرگداشت روز جهانی زمین در تالاب عینک رشت برگزار شد

منتشر شده

در

به مناسبت روز زمین پاک, روز دوشنبه مصادف با ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, مراسمی درکنار تالاب عینک رشت به همت چندی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان, شهرداری استان گیلان و تعدادی از دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش پیک زمین در این مراسم خانم شمشادی, مدیرعامل وقت جمعیت, ضمن سخنرانی درباره‌ی شعار امسال روز جهانی زمین – زمین پاک, کودک سالم- و وضعیت کنونی تالاب بر ضرورت احیا تالاب عینک تاکید کرده و از مسعولین شهرداری ازجمله آقایان مهندس مقصودی شهردار منطقه ۴ رشت, مهندس بوستانی و مهندس قانع خواستار پیگیری بیشتر جهت داشتن تالابی عاری از ازولا و سنبل آبی شدند.

در ادامه، خانم پیشگر ضمن خاطر نشان کردن لزوم داشتن زمینی پاک، مشارکت شهروندان و برنامه‌ریزی مسعولین را دو عامل اساسی در موفقیت سالم ترین شهرهای دنیا نام برد.

این عضوشورای شهر اذعان داشت که مشارکت در صورتی عملی است که بین مردم آگاه و مسعولین رابطه قابل اطمینانی به صورت عمل و عکس‌العمل جهت هموارسازی راه مدیریت زباله, منابع سبز و اکوسیستم‌ها وجود داشته باشد.

سخنران دیگر برنامه, آقای خودکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بر شمردن عوامل تهدید کننده‌ی تالاب عینک از جمله ازولا, سنبل آبی و پرتاب زباله, حفاظت از محیط زیست را حرکتی عمومی خوانده که از دوران اولیه زندگی نیازمند تعلیم می باشد.

در این برنامه علاوه بر حضور مسوولین, حدود ۱۲۰ دانش‌آموز از مدارس تحت آموزش جمعیت از جمله کوثر, مهدیه, سپاس و عطاآفرین با اجرای سرود نمایش و دیگه برنامه‌ها در این روز با برگزار کنندگان مشارکت نمودند.

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت