با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم بزرگداشت روز جهانی زمین در تالاب عینک رشت برگزار شد

منتشر شده

در

به مناسبت روز زمین پاک, روز دوشنبه مصادف با ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, مراسمی درکنار تالاب عینک رشت به همت چندی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان, شهرداری استان گیلان و تعدادی از دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش پیک زمین در این مراسم خانم شمشادی, مدیرعامل وقت جمعیت, ضمن سخنرانی درباره‌ی شعار امسال روز جهانی زمین – زمین پاک, کودک سالم- و وضعیت کنونی تالاب بر ضرورت احیا تالاب عینک تاکید کرده و از مسعولین شهرداری ازجمله آقایان مهندس مقصودی شهردار منطقه ۴ رشت, مهندس بوستانی و مهندس قانع خواستار پیگیری بیشتر جهت داشتن تالابی عاری از ازولا و سنبل آبی شدند.

در ادامه، خانم پیشگر ضمن خاطر نشان کردن لزوم داشتن زمینی پاک، مشارکت شهروندان و برنامه‌ریزی مسعولین را دو عامل اساسی در موفقیت سالم ترین شهرهای دنیا نام برد.

این عضوشورای شهر اذعان داشت که مشارکت در صورتی عملی است که بین مردم آگاه و مسعولین رابطه قابل اطمینانی به صورت عمل و عکس‌العمل جهت هموارسازی راه مدیریت زباله, منابع سبز و اکوسیستم‌ها وجود داشته باشد.

سخنران دیگر برنامه, آقای خودکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بر شمردن عوامل تهدید کننده‌ی تالاب عینک از جمله ازولا, سنبل آبی و پرتاب زباله, حفاظت از محیط زیست را حرکتی عمومی خوانده که از دوران اولیه زندگی نیازمند تعلیم می باشد.

در این برنامه علاوه بر حضور مسوولین, حدود ۱۲۰ دانش‌آموز از مدارس تحت آموزش جمعیت از جمله کوثر, مهدیه, سپاس و عطاآفرین با اجرای سرود نمایش و دیگه برنامه‌ها در این روز با برگزار کنندگان مشارکت نمودند.

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان دبستان غیرانتفاعی سپاس در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

سومین بازارچه دست آفریده های زنان

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان سومین بازارچه دست آفریده های زنان را برگزار می کند.

زمان: 13، 14 و 15 آذر ماه 1397

مکان: رشت، بلوار بوسار، کوی مرادیان، کوچه اول، پلاک 3.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت