با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

مراسم بزرگداشت روز جهانی زمین در تالاب عینک رشت برگزار شد

منتشر شده

در

به مناسبت روز زمین پاک, روز دوشنبه مصادف با ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, مراسمی درکنار تالاب عینک رشت به همت چندی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان, شهرداری استان گیلان و تعدادی از دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش پیک زمین در این مراسم خانم شمشادی, مدیرعامل وقت جمعیت, ضمن سخنرانی درباره‌ی شعار امسال روز جهانی زمین – زمین پاک, کودک سالم- و وضعیت کنونی تالاب بر ضرورت احیا تالاب عینک تاکید کرده و از مسعولین شهرداری ازجمله آقایان مهندس مقصودی شهردار منطقه ۴ رشت, مهندس بوستانی و مهندس قانع خواستار پیگیری بیشتر جهت داشتن تالابی عاری از ازولا و سنبل آبی شدند.

در ادامه، خانم پیشگر ضمن خاطر نشان کردن لزوم داشتن زمینی پاک، مشارکت شهروندان و برنامه‌ریزی مسعولین را دو عامل اساسی در موفقیت سالم ترین شهرهای دنیا نام برد.

این عضوشورای شهر اذعان داشت که مشارکت در صورتی عملی است که بین مردم آگاه و مسعولین رابطه قابل اطمینانی به صورت عمل و عکس‌العمل جهت هموارسازی راه مدیریت زباله, منابع سبز و اکوسیستم‌ها وجود داشته باشد.

سخنران دیگر برنامه, آقای خودکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بر شمردن عوامل تهدید کننده‌ی تالاب عینک از جمله ازولا, سنبل آبی و پرتاب زباله, حفاظت از محیط زیست را حرکتی عمومی خوانده که از دوران اولیه زندگی نیازمند تعلیم می باشد.

در این برنامه علاوه بر حضور مسوولین, حدود ۱۲۰ دانش‌آموز از مدارس تحت آموزش جمعیت از جمله کوثر, مهدیه, سپاس و عطاآفرین با اجرای سرود نمایش و دیگه برنامه‌ها در این روز با برگزار کنندگان مشارکت نمودند.

اخبار جمعیت

حضور در مدارس به مناسبت گرامی داشت هفته منابع طبیعی

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۸ اسفند ۹۴ به مناسبت گرامی داشت هفته منابع طبیعی در مدارس عطاآفرین، پارسامهر و حمزه رفعتی حضور پیدا کردند.

به گزارش پیک زمین جمعی از اعضای جمعیت در مراسمی که به منظور بزرگداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که توسط کادر آموزشی این مدارس برگزار شده شرکت کردند و با اهدای لوح تقدیر به مدیران و مربیان به پاس همدلی و همکاری با اعضای جمعیت برای حضور در این مدارس جهت آموزش‌های محیط زیستی به دانش آموزان و از دانش آموزان پرتلاش این مدارس به دلیل مشارکت ارزشمندشان در مسابقه نقاشی محیط زیستی و توجه به طبیعت قدردانی بعمل آمد.

همچنین در این دیدار هدیه ای شامل فال حافظ، بذر بلوط همراه با آموزش کاشت آن و یادداشت کوتاهی با مضمون تاریخچه جمعیت، به کادر دفتری مدارس ذکر شده تقدیم شد.

در پایان از مدیریت مدرسه عطاآفرین خانم یکرنگی و مربی بهداشت خانم پور امین، مدیریت مدرسه پارسامهر آقای آزموده ومربی بهداشت خانم هاشمی، مدیریت مدرسه حمزه رفعتی خانم بلورچی معاون مدرسه صفرزاده تشکر میکنیم.

باشد تا با تلاش پیگیرانه اعضای جمعیت و همدلی و همکاری صمیمانه مدیریت و کادر آمورشی مدارس در آموزش‌های محیط زیستی دانش‌آموزان، گام‌هایی بزرگتر و تاثیرگذارتر برداریم.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

فراخوان برنامه پاکسازی روستای سرخشکی

منتشر شده

در

توسط

برنامه پاکسازی روستای سرخشکی

جمعه 31 فروردین 97

از ساعت 8 صبح الی 12 ظهر

مهلت ثبت نام تا پنجشنبه 30 فروردین

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره 33122926 تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جشنواره پیشواز بهار

منتشر شده

در

توسط

نمایندگی جمعیت زنان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در تاریخ ۲۵و ۲۶ اسفند ماه ۹۵ جشنواره پیشواز بهار، در کتابخانه عمومی این شهر برگزار کرد.

به گزارش پیک زمین در این برنامه که با حضور و مشارکت اعضا و طرفداران جمعیت ساکن در رضوانشهر و پره سر، برگزار شد، غرفه های صنایع دستی، شیرینی های سنتی و خانگی، گل و گلدان های زینتی و باغی، انواع آش ها و غذاهای سنتی، سبزی ها وعسل محلی ، کتاب ها و عکس های منطقه تالش عرضه شد.

استقبال از برنامه بسیار خوب بوده. در این برنامه اعضای جمعیت از رشت نیز شرکت داشته و میز کیسه های پارچه ای و نشریات جمعیت نیز برپا بود.

برای حضور در این جشنواره برای نهادهای شهرستان دعوت نامه فرستاده شده بود و آن ها در این جشنواره شرکت کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت