با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جلسه آموزشگران تالاب و پرنده نگری تیم جایکا

منتشر شده

در

حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، در آخرین جلسه و جلسه تکمیلی آموزشگران تالاب و پرنده نگری تیم جایکاه در مرکز آموزشی تالاب سلکه

روز دوشنبه 20 اسفند 1397 تعدادی از اعضای جمعیت زنان و موسسه شهر ایده آل ما در مرکز آموزشی تالاب سلکه حضور بهم رساندند.

برنامه در دو بخش، بخش اول، توضیحات تکمیلی آقای واتانابه از اعضای تیم جایکا در زمینه فاز دوم پروژه مدیریت تالاب انزلی و نقش راهنمایان طبیعت و چگونگی مدیریت امکانات، بازدیدکنندگان، ایمنی و ….، پس از اتمام پروژه و بخش دوم کلاس آموزشی گیاهان تالابی با حضور آقای دکتر زهزاد یکی از محققان و دانشمندان برجسته گیاه شناسی در ایران بوده است.

ایشان در مورد انواع گیاهان تالابی و چگونگی شناسایی آنان و ویژگیهای خودپالایی این گیاهان و چگونگی وجود گیاهان مهاجم و تاثیر آن بر اکوسیستم تالابی،نقش مخرب انسان در اکولوژیک منطقه توضیحات مبسوطی را بیان داشتند و در انتها بر حفاظت اکوسیستم تالابی تاکید کردند و احیاء اکوسیستمهای تخریب شده بشکل قبل را، غیرممکن دانستند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گلگشت در مجتمع بوم گردی نار تی تی

منتشر شده

در

توسط

نخستین گلگشت کمیته فرهنگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ 98/1/27   با شرکت 38 نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مقصد مجتمع تفریحی نار تی تی واقع در جاده خمام به خشکیبیجار برگزار گردید.حرکت از محل دفتر جمعیت زنان رأس ساعت 3:15 عصر آغاز شد. پس از استقرار در مجتمع خانم مهوش قربانژاد در مورد نحوه شکل گیری و وظایف کمیته ها ی مختلف جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برای حاضرین و بخصوص افراد جدیدی که به تازگی وارد جمعیت شدند توضیحاتی دادند.

در ادامه تعدادی از دوستان به گفتن خاطرات خود پرداختند و با خواندن سرود دسته جمعی و سپس پذیرایی،اعضا برای بازدید از محوطه و شنیدن سخنان مؤسس مجتمع بوم گردی  و گرفتن عکسهای یادبود وارد فضای باز محوطه شده و به گشت و گذار پرداختند سپس درباره نقش و ارزش جنگلها و تاثیر آن درکنترل و مهار آبهای زیرزمینی و جاری و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک و  ایجاد اکسیژن هوا توسط درختان صحبت نمودند.

درپایان پس از خواندن سرو« ای ایران» بصورت دسته جمعی و بازدید از ساختمان تلارخانه واقع در محوطه مجتمع ، در ساعت 7:15 مکان مورد نظر را ترک و به سمت رشت حرکت نمودند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برگزاری جشن تولد متولدین فروردین

منتشر شده

در

توسط

در بیستم فرودین سال نود و هشت ،جشن تولد متولدین فروردین در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد.در این جشن متولدین فروردین خاطرات خود را برای افراد شرکت کننده بیان کردند و همچنین  مشاعره و خواندن سرود و از دیگر برنامه های جشن بود.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آموزش حفاظت از تالاب

منتشر شده

در

توسط

آموزش حفاظت از تالاب، همراه با بازدید عمومی از مرکز آموزش تالاب انزلی در سلکه در تاریخ 9 فروردین 98 توسط جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت