با ما همراه باشید

رسانه جمعیت

دانلود فصل نامه داخلی محیط زیستی پیک زمین شماره 89

منتشر شده

در

سخن سردبیر

“از شعله‌های امید در
سینه‌های خود محافظت کنیم”
“زیرا که امید بذر هویت ماست”

صهیب شکوری
فعال محیط زیست

با رسیدن بهار، طبیعت جامه‌ی سبز بر تن می‌کند. چکاوک‎ها، هزار دستان و قمریان نغمه‌ها و آوای شادی بخش و تازه سر می‌دهند. انسان‌ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم‌گرایی فرا می‌خواند. بهار پیام آور صلح، دوستی و عشقی بی ‌پایان است. رویش این پیام در میان انسان‌ها بار دیگر سایه امید، تعادل و تحول را به ارمغان خواهد آورد.
و نگاه موقرانه آفتاب، شکوه رویشی باغ را نوید می‌دهد و خنکای دوستی پس از استیلای امید بر خاکدان پژمردگی، روزگارانی برتر را در گستره‌ دل آدمی پناه می‌دهد.

بهار فصلی است برای تمام فصول، این مهمان ناخوانده‌ی تازه از راه رسیده حرفی نو در جان دارد تنها باید قدری به خویش بنگریم و “از شعله‌های امید در سینه‌های خود محافظت کنیم، زیرا که امید بذر هویت ماست”.
آنچه که امید در ما متبلور ساخته است رازی است جاودان از جوهره‌ی وجودیمان برای حفظ و مراقبه‌ از این جوهره‌ی گران تنها هم بستگی، وحدت، هم‌دلی، رضایت‌مندی و معرفت نگاه دارنده‌ی این راز است.
پس بکوشیم برای حفظ و ماندگاری این بهار زندگانی شعله‌ی امید را همچون شمعی روشن و فروزان در درون خود حفظ وحراست کنیم.

 

دانلود

رسانه جمعیت

تسهیلگری کودک زیر سه سال در مدرسه طبیعت تی تی رشت

منتشر شده

در

توسط

کودکان زیر سه سال هنوز به درک درستی از بازی و تعامل باحیوانات نرسیده اند وگاهی احساسات ویا کنجکاویشان را باخشونت به حیوانات مدرسه نشان میدهند گاه تسهیلگر با یک روش دوستانه(در فیلم پیشنهاد ناز کردن سگ) میتواند از خشونت جلوگیری کرده و فرصت تجربه لمس و نوازش حیوان را فراهم کند.در اینجا کودک برای سگهای مدرسه اسمی خیالی (سلینا) را برگزیده و احساساتش را با در آغوش گرفتن و بروز احساسات کلامی نشان میدهد

ادامه مطلب

رسانه جمعیت

شنگ (سمور آبی) در تالاب انزلی

منتشر شده

در

توسط

سمور آبی یا شنگ (Lutra Lutra) در بسیاری از مناطق تالاب انزلی مشاهده شده است. این پستاندار از نظر تغذیه ای وابسته به ماهی ها و جانوران متعددی می باشد. لذا می توان این گونه با ارزش را به عنوان یک شاخص مهم اکوسیستم تالاب محسوب نمود. نتایج بررسی ها حاکی از این است که اکوسیستم تالاب انزلی کماکان پتانسیل لازم به عنوان زیستگاه حیات وحش را دارد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

زندگی آبزیان در تالاب انزلی

منتشر شده

در

توسط

آبزیان در تالاب انزلی

ادامه مطلب

اخبار جمعیت