با ما همراه باشید

فعالیت جمعیت

حضور در مدرسه غیر انتفاعی پسرانه عطار

منتشر شده

در

تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در مدرسه غیر انتفاعی پسرانه عطار حضوریافتند. متعاقب هماهنگی جمعیت با مدیریت پسماند شهرداری رشت، گروه آموزشی – نمایشی این سازمان نیز در این مدرسه حضور يافتند.

در ابتدا خانم شمشادی مدیرعامل جمعیت زنان در مورد محیط زیست و ارزش آن برای انسان ها و لزوم حفاظت از آن توضیحاتی دادند. پس از طرح سوالاتی در مورد زباله خشک و تر و پاسخگویی از طرف دانش آموزان، همه حاضرین دست در دست هم جهت حفاظت از زمین، تنها کره خاکی قابل سکونت پیمان بستند.

سپس گروه آموزشی – نمایشی سازمان پسماند، برنامه ای شاد و مفرح در مورد تفکیک زباله تر و خشک و لزوم تفکیک مجزای کاغذ برای بازیافت، اجرا کردند که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت .پس از آن نمایشنامه ای توسط سه تن از دانش آموزان مدرسه حضرت رقیه در مورد زباله و تاثیر آن بر دریا اجرا شد .در پایان پس از اجرای  مسابقه، هدایایی از طرف سازمان پسماند در اختیار همه دانش آموزان قرار گرفت.

با تشکر از مدیریت محترم مدرسه عطار سرکار خانم فاطمه ظهوری و مربی خوب مدرسه که براي ارتقاي دانش محيط زيستي دانش آموزان خود تلاش مي نمايند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه ها

پویش یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک( ۲۱ تیر) ۹نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ یکشنبه ۹۸/۴/۱۶ در باشگاه فرهنگیان واقع در رشت خیابان بیستون کوچه صفاری حضور یافتند و با حدود ۶۰ نفر از بانوانی که در این باشگاه ورزش  می کردند گفتگو نمودند. در ابتدای برنامه خانم زهره شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان چند دقیقه ای در باره جمعیت زنان و اهداف آن که در راستای آموزش و توانمند سازی جوامع کوچک است صحبت کردند و سپس افراد باشگاه به ۴ گروه تقسیم شدند و در هر گروه ۲ نفر از اعضای جمعیت زنان با بانوان ورزش دوست راجع به مضرات پلاستیک و کاهش مصرف آن با استفاده از کیسه های پارچه ای،سفره های نان، کیسه ی زباله خودرو و غیره اطلاعاتی دادند و نقش زنان را در تولید کمتر زباله در منزل یاد آور شدند. استقبال خانم ها بسیار خوب بود و خو اهان ادامه ی چنین برنامه هایی شدند. در پایان از سرکار خانم ظروفی مربی محترم این باشگاه که این فرصت را در اختیار جمعیت زنان قرار دادند صمیمانه سپاسگزاریم.

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

کلاس آموزشی کاردستی های من

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی کاردستی های من

درتاریخ دوشنبه ۹۸/۳/۲۷  درکمیته آموزشی جمعیت زنان درساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ با هدف استفاده بهینه از مواد قابل بازیافت وبا مربیگری سرکارخانم عبدالمحمدی برگزارشد.

مواردی که آموزش داده شد

1.آشیانه پرنده با استفاده از چوب بستنی

2.هواپیما با استفاده ازبطری آب معدنی

3.زنبور با استفاده از لوله های دستمال کاغذی

 

 

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

برگزاری کلاس آموزشی سد لاسک

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی سد لاسک باحضور جمعی از اعضای کمیته فرهنگی وآموزشی ومدرس ارجمند خانم مهندس جنسی درتاریخ ۹۸/۰۳/۲۰ ساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ در دفتر جمعیت برگزارشد.

درابتدا سرکار خانم نظری درباره اجرای آموزش اوریگامی وکلاژ بصورت کارگاه آموزشی با حاضرین جلسه تبادل نظر کردند.

درادامه خانم مهندس جنسی ابتدا به شکل کلی درمورد فواید ومشکلات احداث سد صحبت کردند.وباتقسیم بندی حاضرین به ۴ گروه ازآنها درخواست شدکه بامطالعه وتحقیق مواردی را به نکات ذکر شده اضافه کرده وسپس نکته ای را که درسد لاسک برجسته است تذکر دهند.

درادامه ایشان بطور خاص ازمواردی چون تعدیل آب وهوا,ایجاد زیستگاه تالابی ومصنوعی, قایق سواری تفریحی ,کنترل سیلاب ورونق اقتصادی بعنوان مزایاو نابودی جنگلها ( گونه شمشاد  روبه انقراض وممنوع القطع می باشد),آسیب تالاب انزلی,نابودی گونه های گیاهی وجانوری,کاهش آبهای زیر زمینی,افزایش حاشیه نشینی ,احتمال انتشار بیماریها,افزایش فرسایش خاک و اینکه سد لاسک روی گسل است را به عنوان مشکلات ومضرات احداث این سد ذکر کردند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت