با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست جلسه کتابخوانی برگزار کرد

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه در روز سه شنبه مصادف با ۴ اسفند ۹۴ جلسه‌ کتابخوانی با حضور جمعی از اعضای جمعیت و مهمانان در دفتر سازمان برگزار نمود.

در این جلسه ابتدا سرکار خانم زهره شمشادی مدیر عامل جمعیت مطالبی را در رابطه با کتاب و اهمیت کتاب خوانی بیان نمودند.

سپس بخشی از کتاب “لحظه‌های ناب زندگی” اثر باربارادی انجیلس، که در زمینه راز شاد کامی حقیقی از منظر نویسنده و روانشناسان آمریکایی نوشته شده است، در اختیار حاضرین قرار گرفت و توسط سرکار خانم شادی تبریزی، مهمان جلسه بخشی از آن برای حاضرین خوانده شد. قسمتی از کتاب که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت عبارت است از “همه باید برویم و در طبیعت کار کنیم. دنیای ما دنیای دوست داشتنی ما در بحران است. دیگر نمی‌شود بیش از این فریاد درخواست کمک آن را نادیده بگیریم. همچنین نمی‌توانیم عقربه‌های ساعت را به عقب بچرخانیم و تخریبی را که انجام شده است به حالت اول برگردانیم. هم چنین نمی‌توانیم و نباید ازتکنولوژی و مادی‌گرایی که ما را به جایی که هستیم رسانده است روی برگردانیم بنابراین راه چاره چیست؟ چگونه می‌توانیم جراحات روانی وصدمات وارد بر کودکان‌مان را تسکین دهیم؟ طبیعت آرام ما کجاست؟ وچگونه می‌توانیم آن را گسترش دهیم؟”

همچنین سرکار خانم اشهدی از اعضای جمعیت بخش دیگری از کتاب را برای حاضرین خواندند.

در پایان جلسه حاضرین به نقد و برسی مطالب خوانده شده پرداختند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه

منتشر شده

در

توسط

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه در روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت 1397 با مدیریت اداره کل محیط زیست گیلان و راهنمایی آموزشگران جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان انجام شد.

این برنامه آموزشي در مركز آموزش محيط زيستي تالاب انزلي، واقع در پناهگاه حيات وحش سلكه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و تیم کارشناسی جایکا و تعدادی از آموزشگران دو سازمان مردم نهاد فعال در رشت “جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست” و “سرزمين ايده آل ما” برگزار می گردد.

هدف از اين برنامه، آشنایی بازديد كنندگان با تالاب و اکوسیستم تالابی، ارزش و اهميت حفظ تالاب، مشکلات و راه های حفاظت از تالاب و همچنين رصد پرندگان تالابی و شناخت آن ها می باشد.

در این برنامه، ضمن برگزاري كلاس هاي آموزشي كوتاه مدت و نمايش فيلم هاي مربوط به زندگي پرندگان و گياهان در تالاب، ابزار موجود شامل دوربین های دوچشمی و تلسکوپ برای مشاهده پرندگان در اختيار بازدیدکنندگان قرار می گيرد. بازدیدکنندگان با حضور در برج و مخفیگاه پرنده نگری و همچنين با عبور از مسیر پیاده روی چوبی می توانند به تماشاي پرندگان بپردازند. ضمناً میکروسکوپ هم در اختیار آن ها قرار می گیرد تا به بررسی گیاهان بپردازند.

زمان بازدید عمومی، پنج شنبه ها و جمعه ها  از ساعت ۹ صبح الی ۴ بعداز ظهر می باشد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشکیل جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر روز یکشنبه نهم اردیبهشت 1397 با حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان در سالن اجتماعات شهرداری رضوانشهر برگزار شد.   

در این جلسه مباحثی درمورد اهداف جمعیت، اصل ۵۰ قانون اساسی و مطلبی در رابطه با روز جهانی زمین پاک مطرح شد. سپس حاضرین نمونه هایی از فعالیت های محیط زیستی در خانه و بیرون از خانه را عنوان نمودند.

در پایان از حضور خانم ولی دوست که به عنوان کارآفرین در زمینه تولید کیسه های پارچه ای در رضوانشهر فعالیت می کنند، قدردانی شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر درتاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۷ درکتابخانه عمومی رضوانشهر برگزار شد. در این جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر به مطالعه فصل ششم از کتاب هفده اصل کارتیمی پرداخته و در مورد مفاهیمی چون انگیره ناب، مسئولیت، اندیشه سالم و مشارکت مستمر به گفتگو پرداختند. در بخش دوم جلسه با حضور خانم عسکرپور و شورای محترم رضوانشهر  معضلات شهر به ویژه زباله شهری و فاضلاب شهری و راه حل های رفع این معضلات بررسی شد. حضار بر این نکته تاکید داشتند که آموزش بهترین راه حل برای حفظ محیط زیست است. امید که بتوانیم با اعضای خوب جمعیت زنان حافظ محیط زیست و همت و همکاری مسئولین در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت