با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار کرد

منتشر شده

در

همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی، جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و خانه فرهنگ گیلان، در یک فعالیت مشترک گرد هم آمدند تا در بخشی از محوطه‌ای که دانشگاه گیلان برای حمایت از این سازمان‌های مردم نهاد تخصیص داده بود در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و گرامی‌داشت این روز نهال‌کاری کردند.

به گزارش پیک زمین ۱۴ اسفند ۹۴ جمعیت زنان و جوانان طی رسم سال‌های گذشته، اقدام به کاشت نهال نمودند. این مراسم که با همکاری خانه فرهنگ و هنر گیلان به صورت مشترک انجام پذیرفت، پس از انجام هماهنگی‌های لازم با آقای دکتر امیری رئیس آموزش اداره کل منابع طبیعی، به دنبال مکانی که مورد تایید سازمان باشد و با رایزنی‌هایی لازم، دانشگاه گیلان آمادگی خود را برای پذیرایی از این حرکت فرهنگی اعلام نمود.

پس از هماهنگی‌های لازم با جناب آقای دکتر توکلی مدیر دفتر رئیس دانشگاه گیلان، اعلام شد که دانشگاه فقط با کاشت گونه افرا و عنبر سائل موافقت می‌کند و بعد از تهیه ۱۵۰۰ اصله نهال، این نهال‌ها طی حرکتی نمادین که برای اولین بار با همراهی خانه فرهنگ گیلان همراه بود، صبح روز جمعه، با حضور اعضای جمعیت، فعالین محیط زیست و جمعی از فرهیختگان استان در محوطه مشخص شده توسط دانشگاه گیلان، نهال‌های جوان کاشته شدند.

در پایان مراسم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت برای حضار سخنرانی کرده و از همراهی همه تقدیر و تشکر کرد.

همچنین قابل ذکر است که جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در شعبه رضوانشهر ۱۵ اسفند ماه به همین مناسبت در روستای مازوپشت این شهرستان با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و پره سر و جمعی‌ دانش‌آموزان و اهالی روستای مازوپشت گردهم آمدند و طی مراسمی از جمله اجرای سرود توسط دانش‌آموزان دختر با لباس‌های محلی و همچنین اجرای دکلمه روز درختکاری و همینطور سخنرانی ریاست منابع طبیعی منطقه رضوانشهر این روز را گرامی داشتند و در پایان مراسم به یاد ۱۷۰ شهید منطقه در فضای سبز مدرسه ۱۷۰ اصله نهال کاج توسط مسئولین و دانش آموزان کاشته شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان دبستان غیرانتفاعی سپاس در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

سومین بازارچه دست آفریده های زنان

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان سومین بازارچه دست آفریده های زنان را برگزار می کند.

زمان: 13، 14 و 15 آذر ماه 1397

مکان: رشت، بلوار بوسار، کوی مرادیان، کوچه اول، پلاک 3.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت