با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار کرد

منتشر شده

در

همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی، جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و خانه فرهنگ گیلان، در یک فعالیت مشترک گرد هم آمدند تا در بخشی از محوطه‌ای که دانشگاه گیلان برای حمایت از این سازمان‌های مردم نهاد تخصیص داده بود در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و گرامی‌داشت این روز نهال‌کاری کردند.

به گزارش پیک زمین ۱۴ اسفند ۹۴ جمعیت زنان و جوانان طی رسم سال‌های گذشته، اقدام به کاشت نهال نمودند. این مراسم که با همکاری خانه فرهنگ و هنر گیلان به صورت مشترک انجام پذیرفت، پس از انجام هماهنگی‌های لازم با آقای دکتر امیری رئیس آموزش اداره کل منابع طبیعی، به دنبال مکانی که مورد تایید سازمان باشد و با رایزنی‌هایی لازم، دانشگاه گیلان آمادگی خود را برای پذیرایی از این حرکت فرهنگی اعلام نمود.

پس از هماهنگی‌های لازم با جناب آقای دکتر توکلی مدیر دفتر رئیس دانشگاه گیلان، اعلام شد که دانشگاه فقط با کاشت گونه افرا و عنبر سائل موافقت می‌کند و بعد از تهیه ۱۵۰۰ اصله نهال، این نهال‌ها طی حرکتی نمادین که برای اولین بار با همراهی خانه فرهنگ گیلان همراه بود، صبح روز جمعه، با حضور اعضای جمعیت، فعالین محیط زیست و جمعی از فرهیختگان استان در محوطه مشخص شده توسط دانشگاه گیلان، نهال‌های جوان کاشته شدند.

در پایان مراسم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت برای حضار سخنرانی کرده و از همراهی همه تقدیر و تشکر کرد.

همچنین قابل ذکر است که جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در شعبه رضوانشهر ۱۵ اسفند ماه به همین مناسبت در روستای مازوپشت این شهرستان با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و پره سر و جمعی‌ دانش‌آموزان و اهالی روستای مازوپشت گردهم آمدند و طی مراسمی از جمله اجرای سرود توسط دانش‌آموزان دختر با لباس‌های محلی و همچنین اجرای دکلمه روز درختکاری و همینطور سخنرانی ریاست منابع طبیعی منطقه رضوانشهر این روز را گرامی داشتند و در پایان مراسم به یاد ۱۷۰ شهید منطقه در فضای سبز مدرسه ۱۷۰ اصله نهال کاج توسط مسئولین و دانش آموزان کاشته شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت