با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار کرد

منتشر شده

در

همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی، جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و خانه فرهنگ گیلان، در یک فعالیت مشترک گرد هم آمدند تا در بخشی از محوطه‌ای که دانشگاه گیلان برای حمایت از این سازمان‌های مردم نهاد تخصیص داده بود در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و گرامی‌داشت این روز نهال‌کاری کردند.

به گزارش پیک زمین ۱۴ اسفند ۹۴ جمعیت زنان و جوانان طی رسم سال‌های گذشته، اقدام به کاشت نهال نمودند. این مراسم که با همکاری خانه فرهنگ و هنر گیلان به صورت مشترک انجام پذیرفت، پس از انجام هماهنگی‌های لازم با آقای دکتر امیری رئیس آموزش اداره کل منابع طبیعی، به دنبال مکانی که مورد تایید سازمان باشد و با رایزنی‌هایی لازم، دانشگاه گیلان آمادگی خود را برای پذیرایی از این حرکت فرهنگی اعلام نمود.

پس از هماهنگی‌های لازم با جناب آقای دکتر توکلی مدیر دفتر رئیس دانشگاه گیلان، اعلام شد که دانشگاه فقط با کاشت گونه افرا و عنبر سائل موافقت می‌کند و بعد از تهیه ۱۵۰۰ اصله نهال، این نهال‌ها طی حرکتی نمادین که برای اولین بار با همراهی خانه فرهنگ گیلان همراه بود، صبح روز جمعه، با حضور اعضای جمعیت، فعالین محیط زیست و جمعی از فرهیختگان استان در محوطه مشخص شده توسط دانشگاه گیلان، نهال‌های جوان کاشته شدند.

در پایان مراسم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت برای حضار سخنرانی کرده و از همراهی همه تقدیر و تشکر کرد.

همچنین قابل ذکر است که جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در شعبه رضوانشهر ۱۵ اسفند ماه به همین مناسبت در روستای مازوپشت این شهرستان با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و پره سر و جمعی‌ دانش‌آموزان و اهالی روستای مازوپشت گردهم آمدند و طی مراسمی از جمله اجرای سرود توسط دانش‌آموزان دختر با لباس‌های محلی و همچنین اجرای دکلمه روز درختکاری و همینطور سخنرانی ریاست منابع طبیعی منطقه رضوانشهر این روز را گرامی داشتند و در پایان مراسم به یاد ۱۷۰ شهید منطقه در فضای سبز مدرسه ۱۷۰ اصله نهال کاج توسط مسئولین و دانش آموزان کاشته شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

کارگاه نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی

منتشر شده

در

توسط

کارگاه نقش سازمان­های مردم نهاد در کاهش آسیب­ های فرهنگی و اجتماعی روز پنج شنبه 4 مرداد 1397 توسط اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برگزار شد. خانم زهره شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در این جلسه حضور یافته و به معرفی جمعیت و گروه های متشکله آن پرداختند. در ادامه ایشان از تجربه مفید جمعیت زنان در مورد آموزش آگاهی­ های زیست­ محیطی، محرومیت ­زدایی، هدایت و کمک روانشناسی به مادران دانش آموزان و گرفتن انشعاب آب آشامیدنی در مدرسه مهدیه، گزارشی ارایه نمودند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

زندگی آبزیان در تالاب انزلی

منتشر شده

در

توسط

آبزیان در تالاب انزلی

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

پخش مستند مادر زمین

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار می کند:
پخش مستند مادر زمین
زمان: چهارشنبه 6 تیر 1397
ساعت 18 الی 21

به دلیل ظرفیت محدود لطفا جهت ثبت نام  با شماره ی 09368811173 آقای شایان سلطانی تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت