با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار کرد

منتشر شده

در

همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی، جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و خانه فرهنگ گیلان، در یک فعالیت مشترک گرد هم آمدند تا در بخشی از محوطه‌ای که دانشگاه گیلان برای حمایت از این سازمان‌های مردم نهاد تخصیص داده بود در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و گرامی‌داشت این روز نهال‌کاری کردند.

به گزارش پیک زمین ۱۴ اسفند ۹۴ جمعیت زنان و جوانان طی رسم سال‌های گذشته، اقدام به کاشت نهال نمودند. این مراسم که با همکاری خانه فرهنگ و هنر گیلان به صورت مشترک انجام پذیرفت، پس از انجام هماهنگی‌های لازم با آقای دکتر امیری رئیس آموزش اداره کل منابع طبیعی، به دنبال مکانی که مورد تایید سازمان باشد و با رایزنی‌هایی لازم، دانشگاه گیلان آمادگی خود را برای پذیرایی از این حرکت فرهنگی اعلام نمود.

پس از هماهنگی‌های لازم با جناب آقای دکتر توکلی مدیر دفتر رئیس دانشگاه گیلان، اعلام شد که دانشگاه فقط با کاشت گونه افرا و عنبر سائل موافقت می‌کند و بعد از تهیه ۱۵۰۰ اصله نهال، این نهال‌ها طی حرکتی نمادین که برای اولین بار با همراهی خانه فرهنگ گیلان همراه بود، صبح روز جمعه، با حضور اعضای جمعیت، فعالین محیط زیست و جمعی از فرهیختگان استان در محوطه مشخص شده توسط دانشگاه گیلان، نهال‌های جوان کاشته شدند.

در پایان مراسم زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت برای حضار سخنرانی کرده و از همراهی همه تقدیر و تشکر کرد.

همچنین قابل ذکر است که جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در شعبه رضوانشهر ۱۵ اسفند ماه به همین مناسبت در روستای مازوپشت این شهرستان با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و پره سر و جمعی‌ دانش‌آموزان و اهالی روستای مازوپشت گردهم آمدند و طی مراسمی از جمله اجرای سرود توسط دانش‌آموزان دختر با لباس‌های محلی و همچنین اجرای دکلمه روز درختکاری و همینطور سخنرانی ریاست منابع طبیعی منطقه رضوانشهر این روز را گرامی داشتند و در پایان مراسم به یاد ۱۷۰ شهید منطقه در فضای سبز مدرسه ۱۷۰ اصله نهال کاج توسط مسئولین و دانش آموزان کاشته شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

دومین جشنواره “همه با هم برای محله پاک”

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار می کند:

“دومین جشنواره همه با هم برای محله پاک”

با ارایه محصولات غذایی و صنایع دستی زنان پیر بازار و روستای شالما ماسال

چهارشنبه 30 خرداد ماه 1397 ساعت 10 صبح

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور در برنامه روز جهانی تنوع زیستی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی

منتشر شده

در

توسط

تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی روز سه شنبه اول خرداد سال ۱۳۹۷ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی حضور یافتند.

در ابتدا خانم شمشادی مدیرعامل جمعیت زنان برای تعدادی از دانش آموزان مدرسه دانشمند انزلی، در مورد محیط زیست و چگونگی حفاظت از آن، تالاب و ارزش آن، مدیریت پسماند و لزوم تفکیک زباله از مبداء توضیحاتی مبسوطی داده و در این خصوص سوالاتی را مطرح کردند که  دانش آموزان پاسخ دادند. در پایان ایشان به موضوع تنوع زیستی پرداخته و از چند گونه در حال انقراض صحبت نمودند که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

سرکار خانم ابراری مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انزلی نیز در مورد روز جهانی تنوع زیستی صحبت نمودند و در مورد راه‌های ارتباط دانش آموزان با کانون راهنمایی لازم را ارائه دادند. سپس یکی از دانش آموزان بنام آتنا صفری متنی درمورد تنوع زیستی قرائت کرده و پس از آن دانش آموزان بازی اکوسیستم را انجام دادند. برنامه با نمایش فیلمی از پرندگان تالابی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان پایان پذیرفت.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور اعضا دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در مدرسه‌ى “فتح كوهستان بالا‌”ى پره سر

منتشر شده

در

توسط

تعدادى از اعضای جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر روز سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 در مدرسه ى فتح كوهستان بالا‌ى پره سر حضور یافتند. طبق روال هميشگى حضور اعضای جمعیت با استقبال گرم و صميمانه‌ى مدير و معلمين زحمتكش اين مدرسه همراه بود. در ابتدا با دعوتى كه توسط خانم رحمانى مدير مدرسه، از اولياء دانش آموزان كلاس اول و دوم ابتدايى صورت گرفته بود، ملاقات يك ساعته اى با اولیا انجام شده و در زمينه‌ى تفكيك زباله و بازيافت آن توضيحاتی ارایه شد.  بانوان جوان حاضر در جلسه، مشتاقانه پيگير مسائل محيط زيستى بودند و از مشكلاتشان صحبت كردند.

در ادامه، اعضای جمعیت در كلاس پنجم اين مدرسه حضور یافتند. ابتدا دانش آموزان با آمادگى قبلى زنگ طبيعت را ياد آور شدند، سپس چند پيام محيط زيستى در رابطه با روز زمين پاك به دانش آموزان ارائه شد و در پاسخ آن ها نيز جملاتى بدين مناسبت ارائه دادند. داستانى با عنوان قصه‌هاى طبيعت براى دانش آموزان خوانده شد كه مضمون آن آگاهى عموم از معضلات كيسه هاى پلاستيكى در تنها كره‌ى زندگى ما، يعنى زمين بود.  در پایان چند سرود دست جمعى توسط دانش آموزان اجرا شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت