با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی 12 شهریور

منتشر شده

در

در سه شنبه 12 شهریور در دفتر جمعیت نشست کتابخوانی تشکیل گردید و اعضای شرکت کننده، به گفتگو و نقد کتاب انسان خردمند نوشته ی یووال نوح هراری پرداختند این کتاب بدلیل حجم مطالب به دو بخش تقسیم گردید و قسمت اول آن در شهریور بررسی گردید.

کتاب انسان خردمند به گونه ای جسورانه، همه جانبه، و بحث انگیز هر آنچه را تا کنون گمان می کردیم در مورد انسان می دانیم به چالش می کشد: افکار،رفتار،اقتدارمان …. و آینده مان را.

از همگی ما با هر ایمان و اعتقادی می خواهد تا روایت های زیربنایی جهان را زیر سوال ببریم ، پیشرفت های گذشته را و کمبودهای امروز را با دیدی نو به چالش بکشیم و از نتایج جدال انگیز آن نهراسیم.

دکتر یووال نوح هراری از دانشگاه آکسفورد دکترای تاریخ دارد و در دانشگاه، تاریخ جهان تدریس می کند. موضوع اصلی این پژوهش او سوالات صریحی است، همچون : رابطۀ تاریخ و زیست شناسی چیست؟ آیا عدالتی در تاریخ یافت می شود؟ آیا در مسیر تاریخ مردمان سعادتمندتر شده اند؟ در پایان نشست اعضا تصمیم گرفتند تا بخش دوم کتاب را در مهرماه ادامه داده و گفتگوی مابقی این اثر بپردازند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

جمعیت زنان در پارک محتشم

منتشر شده

در

توسط

حضور جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان به دعوت از اداره کل محیط زیست استان گیلان درپارک شهر(محتشم) عمارت کلاه فرنگی چهارشنبه ۱۷ مهر به مناسبت روزجهانی کودک ومحیط زیست.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جمعیت زنان در دبستان شهید نجات الهی

منتشر شده

در

توسط

در راستای اجرای کارگاه آموزشی با موضوع پسمانددرمدارس روز چهارشنبه98/7/16 اعضای جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان درپایه های 3,4,5,6دبستان نجات اللهی بامدیریت خانم دستوار حضوریافتند.

محتوای برنامه:
معرفی جمعیت…
اجرای یخ شکن(خواندن شعر به شکل دسته جمعی).
پرسش وپاسخ درمورد پسماند جهت تفهیم این واژه به کمک خوددانش آموزان.
دادن کارتهایی با تصاویر انواع زباله وهمچنین انواع زباله به شکل عینی به دانش آموزان جهت تفکیک, باهدف ارزیابی بازخوردشان.
درانتها توضیح مختصری درمورد روزجهانی غذا به دانش آموزان ارایه شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

کلاس آموزشی

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی درون کمیته ای کمیته ی فرهنگی در تاریخ ۱۶ مهر ماه با حضور اعضای جمعیت برنامه ای با عنوان آشنایی باقوانین حفاظت از محیط زیست، با حضور خانم سیاسی فر(وکیل دادگستری ) در دفتر جمعیت برگزار شد.
در این جلسه ایشان مروری بر قوانین محیط زیستی ایران را ارائه دادند و سپس به سوالات حاضران در این زمینه و مشکلاتی که در مواجهه با نقض این قوانین میتوان بدان استناد نمود پاسخ داد همچنین ایشان پاسخ سوالات حاضران را در مورد حقوق شهروندی داد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت