با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جلسه برنامه ریزی بزرگداشت هفته منابع طبیعی در رضوانشهر برگزار شد

منتشر شده

در

جلسه برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم هایی در هفته منابع طبیعی در رضوانشهر توسط فعالان محیط زیست این شهرستان در تاریخ ۴ اسفند ماه ۹۴ با حضور شیرین پارسی عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار شد.

در این جلسه که عصر روز سه شنبه برگزار شد، در خصوص نحوه برگزاری مراسمی که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برگزار خواهد شد برنامه ریزی و تصمیماتی اتخاذ گردید و همچنین آقای احمدی عضو جمعیت مسوول اجرای این مراسم از سوی اعضا انتخاب گردیدند.

شایان ذکر است که در این جلسه علاوه بر اینکه در مورد چگونگی آماده سازی و مقدمات ایجاد بازارچه که در هفته منابع طبیعی بر پا خواهد شد تصمیماتی گرفته شد، مقرر گردید در کتابخانه عمومی که محل برگزاری این بازارچه می باشد ۱۰ غرفه در اختیار جمعیت قرارگیرد.

محصولاتی که در این غرفه‌ها عرضه خواهند شد عبارتند از: یک غرفه جهت فروش شیرینی‌های محلی خانم سهیلا داودی، یک عدد مخصوص ارائه گل‌های طبیعی، دو غرفه جهت فروش صنایع دستی، دو غرفه جهت فروش محصولات محلی از قبیل : عسل، ترشی، تخم مرغ، یک عدد برای عرضه لباس‌های محلی و یک غرفه مخصوص غذاهای محلی و در نهایت یک غرفه هم مخصوص ارائه قارچ و سبزیجات محلی خواهد بود.

دراین نشست تصویب گردید ۱۰ درصد از فروش کالاهای محصولات بازارچه به صندوق جمعیت برای صرف امور خیریه تعلق گیرد.

اخبار جمعیت

دومین جشنواره “همه با هم برای محله پاک”

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار می کند:

“دومین جشنواره همه با هم برای محله پاک”

با ارایه محصولات غذایی و صنایع دستی زنان پیر بازار و روستای شالما ماسال

چهارشنبه 30 خرداد ماه 1397 ساعت 10 صبح

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور در برنامه روز جهانی تنوع زیستی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی

منتشر شده

در

توسط

تعدادی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی روز سه شنبه اول خرداد سال ۱۳۹۷ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی حضور یافتند.

در ابتدا خانم شمشادی مدیرعامل جمعیت زنان برای تعدادی از دانش آموزان مدرسه دانشمند انزلی، در مورد محیط زیست و چگونگی حفاظت از آن، تالاب و ارزش آن، مدیریت پسماند و لزوم تفکیک زباله از مبداء توضیحاتی مبسوطی داده و در این خصوص سوالاتی را مطرح کردند که  دانش آموزان پاسخ دادند. در پایان ایشان به موضوع تنوع زیستی پرداخته و از چند گونه در حال انقراض صحبت نمودند که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

سرکار خانم ابراری مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انزلی نیز در مورد روز جهانی تنوع زیستی صحبت نمودند و در مورد راه‌های ارتباط دانش آموزان با کانون راهنمایی لازم را ارائه دادند. سپس یکی از دانش آموزان بنام آتنا صفری متنی درمورد تنوع زیستی قرائت کرده و پس از آن دانش آموزان بازی اکوسیستم را انجام دادند. برنامه با نمایش فیلمی از پرندگان تالابی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان پایان پذیرفت.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور اعضا دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در مدرسه‌ى “فتح كوهستان بالا‌”ى پره سر

منتشر شده

در

توسط

تعدادى از اعضای جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر روز سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 در مدرسه ى فتح كوهستان بالا‌ى پره سر حضور یافتند. طبق روال هميشگى حضور اعضای جمعیت با استقبال گرم و صميمانه‌ى مدير و معلمين زحمتكش اين مدرسه همراه بود. در ابتدا با دعوتى كه توسط خانم رحمانى مدير مدرسه، از اولياء دانش آموزان كلاس اول و دوم ابتدايى صورت گرفته بود، ملاقات يك ساعته اى با اولیا انجام شده و در زمينه‌ى تفكيك زباله و بازيافت آن توضيحاتی ارایه شد.  بانوان جوان حاضر در جلسه، مشتاقانه پيگير مسائل محيط زيستى بودند و از مشكلاتشان صحبت كردند.

در ادامه، اعضای جمعیت در كلاس پنجم اين مدرسه حضور یافتند. ابتدا دانش آموزان با آمادگى قبلى زنگ طبيعت را ياد آور شدند، سپس چند پيام محيط زيستى در رابطه با روز زمين پاك به دانش آموزان ارائه شد و در پاسخ آن ها نيز جملاتى بدين مناسبت ارائه دادند. داستانى با عنوان قصه‌هاى طبيعت براى دانش آموزان خوانده شد كه مضمون آن آگاهى عموم از معضلات كيسه هاى پلاستيكى در تنها كره‌ى زندگى ما، يعنى زمين بود.  در پایان چند سرود دست جمعى توسط دانش آموزان اجرا شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت