با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

جلسه برنامه ریزی بزرگداشت هفته منابع طبیعی در رضوانشهر برگزار شد

منتشر شده

در

جلسه برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم هایی در هفته منابع طبیعی در رضوانشهر توسط فعالان محیط زیست این شهرستان در تاریخ ۴ اسفند ماه ۹۴ با حضور شیرین پارسی عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار شد.

در این جلسه که عصر روز سه شنبه برگزار شد، در خصوص نحوه برگزاری مراسمی که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برگزار خواهد شد برنامه ریزی و تصمیماتی اتخاذ گردید و همچنین آقای احمدی عضو جمعیت مسوول اجرای این مراسم از سوی اعضا انتخاب گردیدند.

شایان ذکر است که در این جلسه علاوه بر اینکه در مورد چگونگی آماده سازی و مقدمات ایجاد بازارچه که در هفته منابع طبیعی بر پا خواهد شد تصمیماتی گرفته شد، مقرر گردید در کتابخانه عمومی که محل برگزاری این بازارچه می باشد ۱۰ غرفه در اختیار جمعیت قرارگیرد.

محصولاتی که در این غرفه‌ها عرضه خواهند شد عبارتند از: یک غرفه جهت فروش شیرینی‌های محلی خانم سهیلا داودی، یک عدد مخصوص ارائه گل‌های طبیعی، دو غرفه جهت فروش صنایع دستی، دو غرفه جهت فروش محصولات محلی از قبیل : عسل، ترشی، تخم مرغ، یک عدد برای عرضه لباس‌های محلی و یک غرفه مخصوص غذاهای محلی و در نهایت یک غرفه هم مخصوص ارائه قارچ و سبزیجات محلی خواهد بود.

دراین نشست تصویب گردید ۱۰ درصد از فروش کالاهای محصولات بازارچه به صندوق جمعیت برای صرف امور خیریه تعلق گیرد.

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت