با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برگزاری کارگاه و گلگشت به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی و آشنایی بیشتر اعضای جمعیت با اعضای شهرستان رضوانشهر که یکی از شعب تازه تاسیس سازمان بشمار می اید در رضوانشهر گرد هم آمدند.

به گزارش پیک زمین این دیدار در تاریخ ششم خرداد نود و پنج با رویکرد آموزشی–تفریحی صورت گرفت.در ابتدا کارگاهی دو ساعته با موضوع تنوع زیستی در کتابخانه‌ی شهر رضوانشهر برگزار شد، که مورد توجه حضار قرار گرفت.
مهسا جنسی مدرس کارگاه در خصوص تنوع زیستی و گونه های زیستی مطالبی را بیان نمود.
ایشان ضمن اشاره به مناطق زیستی و گونه‌های زیستی موجود در حوالی شهر رضوانشهر به بیان دلایل حفاظت از تنوع زیستی، کارکرد آن و بیوتکنولوژی پرداخت که مورد بحث حضار قرار گرفت.
سپس خانم شمشادی، مدیرعامل جمعیت، از حضور اعضا تشکر و تاکید بر حضور بیشتر زنان در فعالیت‌های محیط زیستی داشت.
پس از اتمام کارگاه جمعیت برای صرف نهار و استراحت به باغ خورشید واقع در جاده دوران رفتند.
همچنین در این برنامه هیئت مدیره ی هر دو جمعیت به معرفی خود پرداختند و در ادامه تک تک اعضا ضمن معرفی خود سابقه‌ی حضور و فعالیت خود را بیان کردند و متونی در ارتباط با محیط زیست و اشعاری توسط اعضا خوانده شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت