با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برگزاری کارگاه آموزشی “تولید کود ورمی کمپوست”

منتشر شده

در

کارگاه آموزشی “تولید کود ورمی کمپوست”، روز سه شنبه 19 تیر 1397 با حضور 21 نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در محل دفتر جمعیت تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه خانم فاطمه اصغری مدرس کارگاه ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین،  علت تشکیل این کارگاه را کم نمودن حجم زباله‌های تر خانوارها برای حفاظت از محیط زیست، و هم‌چنین استفاده مفید از آن و تولید کود برای مصارف خانگی و در صورت تولید انبوه به عنوان یک منبع اقتصادی ذکر نمودند.

ایشان ضمن ارایه توضیحات مبسوط در مورد وسایل و شرایط لازم برای زندگی کرم ورمی و تولید کود ورمی کمپوست، با استفاده از وسایل و موادی که برای تهیه این نوع کود لازم است با حضور فعال شرکت کنندگان در کارگاه شروع به آماده سازی بستر مناسب برای تهیه کود پرداختند.

مواد لازم برای بستر مناسب جهت تهیه کود شامل کرم ورمی، ظرف مناسب (در صورت امکان دهانه‌ی آن بزرگ و در ته ظرف چند سوراخ ایجاد شده باشد)، برگ خشک یا کاه یا روزنامه، خاک معمولی، غذای مناسب برای کرم (که عبارت از زباله‌های تر به‌جز مرکبات، سیر، پیاز، تفاله چای و غذای چرب) می‌باشند.

پس از چینش مناسب مواد فوق درسه بستر تولید کود، خانم اصغری طریقه آب‌دهی و برداشت کود وکرم‌های تولید مثل شده را نیز به شرکت کنندگان در کارگاه آموزش دادند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت