با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برگزاری کارگاه آموزشی “تولید کود ورمی کمپوست”

منتشر شده

در

کارگاه آموزشی “تولید کود ورمی کمپوست”، روز سه شنبه 19 تیر 1397 با حضور 21 نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در محل دفتر جمعیت تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه خانم فاطمه اصغری مدرس کارگاه ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین،  علت تشکیل این کارگاه را کم نمودن حجم زباله‌های تر خانوارها برای حفاظت از محیط زیست، و هم‌چنین استفاده مفید از آن و تولید کود برای مصارف خانگی و در صورت تولید انبوه به عنوان یک منبع اقتصادی ذکر نمودند.

ایشان ضمن ارایه توضیحات مبسوط در مورد وسایل و شرایط لازم برای زندگی کرم ورمی و تولید کود ورمی کمپوست، با استفاده از وسایل و موادی که برای تهیه این نوع کود لازم است با حضور فعال شرکت کنندگان در کارگاه شروع به آماده سازی بستر مناسب برای تهیه کود پرداختند.

مواد لازم برای بستر مناسب جهت تهیه کود شامل کرم ورمی، ظرف مناسب (در صورت امکان دهانه‌ی آن بزرگ و در ته ظرف چند سوراخ ایجاد شده باشد)، برگ خشک یا کاه یا روزنامه، خاک معمولی، غذای مناسب برای کرم (که عبارت از زباله‌های تر به‌جز مرکبات، سیر، پیاز، تفاله چای و غذای چرب) می‌باشند.

پس از چینش مناسب مواد فوق درسه بستر تولید کود، خانم اصغری طریقه آب‌دهی و برداشت کود وکرم‌های تولید مثل شده را نیز به شرکت کنندگان در کارگاه آموزش دادند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان دبستان غیرانتفاعی سپاس در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

سومین بازارچه دست آفریده های زنان

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان سومین بازارچه دست آفریده های زنان را برگزار می کند.

زمان: 13، 14 و 15 آذر ماه 1397

مکان: رشت، بلوار بوسار، کوی مرادیان، کوچه اول، پلاک 3.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت