با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در رضوانشهر در هفته منابع طبیعی

منتشر شده

در

به مناسبت هفته منابع طبیعی، بازارچه‌ای سنتی با هدف تشویق کارآفرینی در شهر رضوانشهر به همت اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در رضوانشهر و رشت برگزار شد که در این نمایشگاه محصولاتی از قبیل صنایع دستی، غذاهای محلی، محصولات کشاورزی و… عرضه گردید.

به گزارش پیک زمین در این نمایشگاه که در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۴ در کتابخانه مرکزی رضوانشهر از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد ازظهر برگزار شد فرماندار، شهردار و مسئولان ادارات: منابع طبیعی، ارشاد، محیط زیست و میراث فرهنگی دعوت شده و در این نمایشگاه شرکت کردند.

همچنین شایان ذکر است که فرماندار رضوانشهر جناب آقای مهندس حسنی پور، شهردار این شهرستان آقای اسدی، رئیس آموزش و پرورش آقای گواهی و دیگر مسئولین این شهرستان، از بازارچه دیدن و از برگزاری آن ابراز خشنودی کردند.

غرفه‌های این بازارچه ارائه دهنده محصولاتی همچون: صنایع دستی بومی، عسل و محصولات طبیعی، شیرینی و آش‌های محلی، کالاهای دستی زینتی، گل و قارچ بودند. همچنین غرفه‌ای مخصوص معرفی جمعیت به بازدید کنندگان، نشریات، ساک‌های پارچه‌ای خرید و کیسه‌های ماشین عرضه گردید.

این بازارچه با استقبال خوب شهروندان و دوستداران طبیعت روبرو شده و با توجه به اینکه این نمایشگاه اولین حضور محیط زیستی جمعیت در رضوان شهر بوده است، در ساعات پایانی بازارچه، کلیه بازدید کنندگان در خواست تمدید آن را داشتند و شرکت کنندگان و صاحبان غرفه‌ها نیز از برگزاری آن خشنود و خواستار اجرای دوباره این گونه برنامه‌ها بودند.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست از این که چنین دوستان فعال و توانمندی در رضوانشهر دارد، به خود می‌بالد و امیدوار است در آینده نزدیک بتواند تشکیل شعبه جمعیت در این شهررا جشن گیرد. به امید روزهای بهتر.

اخبار جمعیت

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه

منتشر شده

در

توسط

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه در روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت 1397 با مدیریت اداره کل محیط زیست گیلان و راهنمایی آموزشگران جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان انجام شد.

این برنامه آموزشي در مركز آموزش محيط زيستي تالاب انزلي، واقع در پناهگاه حيات وحش سلكه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و تیم کارشناسی جایکا و تعدادی از آموزشگران دو سازمان مردم نهاد فعال در رشت “جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست” و “سرزمين ايده آل ما” برگزار می گردد.

هدف از اين برنامه، آشنایی بازديد كنندگان با تالاب و اکوسیستم تالابی، ارزش و اهميت حفظ تالاب، مشکلات و راه های حفاظت از تالاب و همچنين رصد پرندگان تالابی و شناخت آن ها می باشد.

در این برنامه، ضمن برگزاري كلاس هاي آموزشي كوتاه مدت و نمايش فيلم هاي مربوط به زندگي پرندگان و گياهان در تالاب، ابزار موجود شامل دوربین های دوچشمی و تلسکوپ برای مشاهده پرندگان در اختيار بازدیدکنندگان قرار می گيرد. بازدیدکنندگان با حضور در برج و مخفیگاه پرنده نگری و همچنين با عبور از مسیر پیاده روی چوبی می توانند به تماشاي پرندگان بپردازند. ضمناً میکروسکوپ هم در اختیار آن ها قرار می گیرد تا به بررسی گیاهان بپردازند.

زمان بازدید عمومی، پنج شنبه ها و جمعه ها  از ساعت ۹ صبح الی ۴ بعداز ظهر می باشد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشکیل جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر روز یکشنبه نهم اردیبهشت 1397 با حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان در سالن اجتماعات شهرداری رضوانشهر برگزار شد.   

در این جلسه مباحثی درمورد اهداف جمعیت، اصل ۵۰ قانون اساسی و مطلبی در رابطه با روز جهانی زمین پاک مطرح شد. سپس حاضرین نمونه هایی از فعالیت های محیط زیستی در خانه و بیرون از خانه را عنوان نمودند.

در پایان از حضور خانم ولی دوست که به عنوان کارآفرین در زمینه تولید کیسه های پارچه ای در رضوانشهر فعالیت می کنند، قدردانی شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر درتاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۷ درکتابخانه عمومی رضوانشهر برگزار شد. در این جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر به مطالعه فصل ششم از کتاب هفده اصل کارتیمی پرداخته و در مورد مفاهیمی چون انگیره ناب، مسئولیت، اندیشه سالم و مشارکت مستمر به گفتگو پرداختند. در بخش دوم جلسه با حضور خانم عسکرپور و شورای محترم رضوانشهر  معضلات شهر به ویژه زباله شهری و فاضلاب شهری و راه حل های رفع این معضلات بررسی شد. حضار بر این نکته تاکید داشتند که آموزش بهترین راه حل برای حفظ محیط زیست است. امید که بتوانیم با اعضای خوب جمعیت زنان حافظ محیط زیست و همت و همکاری مسئولین در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت