با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در رضوانشهر در هفته منابع طبیعی

منتشر شده

در

به مناسبت هفته منابع طبیعی، بازارچه‌ای سنتی با هدف تشویق کارآفرینی در شهر رضوانشهر به همت اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در رضوانشهر و رشت برگزار شد که در این نمایشگاه محصولاتی از قبیل صنایع دستی، غذاهای محلی، محصولات کشاورزی و… عرضه گردید.

به گزارش پیک زمین در این نمایشگاه که در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۴ در کتابخانه مرکزی رضوانشهر از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد ازظهر برگزار شد فرماندار، شهردار و مسئولان ادارات: منابع طبیعی، ارشاد، محیط زیست و میراث فرهنگی دعوت شده و در این نمایشگاه شرکت کردند.

همچنین شایان ذکر است که فرماندار رضوانشهر جناب آقای مهندس حسنی پور، شهردار این شهرستان آقای اسدی، رئیس آموزش و پرورش آقای گواهی و دیگر مسئولین این شهرستان، از بازارچه دیدن و از برگزاری آن ابراز خشنودی کردند.

غرفه‌های این بازارچه ارائه دهنده محصولاتی همچون: صنایع دستی بومی، عسل و محصولات طبیعی، شیرینی و آش‌های محلی، کالاهای دستی زینتی، گل و قارچ بودند. همچنین غرفه‌ای مخصوص معرفی جمعیت به بازدید کنندگان، نشریات، ساک‌های پارچه‌ای خرید و کیسه‌های ماشین عرضه گردید.

این بازارچه با استقبال خوب شهروندان و دوستداران طبیعت روبرو شده و با توجه به اینکه این نمایشگاه اولین حضور محیط زیستی جمعیت در رضوان شهر بوده است، در ساعات پایانی بازارچه، کلیه بازدید کنندگان در خواست تمدید آن را داشتند و شرکت کنندگان و صاحبان غرفه‌ها نیز از برگزاری آن خشنود و خواستار اجرای دوباره این گونه برنامه‌ها بودند.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست از این که چنین دوستان فعال و توانمندی در رضوانشهر دارد، به خود می‌بالد و امیدوار است در آینده نزدیک بتواند تشکیل شعبه جمعیت در این شهررا جشن گیرد. به امید روزهای بهتر.

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت