با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برپایی جشنواره ی غذا به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا(۲۵و۹۵/۷/۲۶)

منتشر شده

در

روز جهانی غذا گرامی داشته شد…
جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به منظور گرامیداشت روز جهانی غذا در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر ۹۵ جشنواره غذا و صنایع دستی با شعار “آب و هوا در حال تغییر است،غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند” برگزار کرد.
به گزارش پیک زمین در این جشنواره که در دفتر جمعیت و با همکاری اعضای جمعیت و جمعی از هنرمندان صنایع دستی برگزار شد به معرفی انواع غذاهای سالم و محلی گیلان پرداخته و همچنین شامل غرفه هایی نظیر گلدان های گل و گیاه، ظروف زینتی، پوشاک دست‌بافت، زیورآلات بوده است.
برگزاری کارگاه کاشت گل توسط آقای کاظمی و کارگاه آشپزی به مربیگری خانم داوودی برای دانش‌آموزان از دیگر برنامه هایی بود که در این جشواره انجام شد.
قابل ذکر است که این نمایشگاه با استقبال قابل توجهی همراه بود از جمله فرانک پیشگر رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت و دانش آموزان مدارس عطاآفرین، شهید صدوقی، پارسامهر، آدینا، هنرستان آتیه از شرکت کنندگان این جشنواره بودند.
همچنین تهمینه شمشادی مدیر عامل جمعیت ضمن خوش آمد گویی به حضار و اشاره به ۲۴ مهر ماه مطابق با ۱۶ اکتبر، روز جهانی غذا افزود این روز از آن رو مهم است که ما را به مسئله غذا، سلامت آن و در دسترس نبودن غذا برای تعداد بسیاری از انسان ها (بیش از یک میلیارد نفر) آگاه می کند.
شمشادی با بیان اینکه کارخانه های غذاهای آماده ذائقه کودکان مان را تغییر داده اند و با عرضه غذاهای شور، چرب و یا بسیار شیرین سلیقه آن ها را در دست گرفته اند تصریح کرد کافی است به نسل پیش فکر کنیم. نسلی که گرسنگی اش را با غذاهایی با طعم های طبیعی بر طرف می کرد.
مدیر عامل جمعیت زنان در ادامه با تاکید بر اینکه باید نگاهی به برنامه های غذایی کودکان مان در روز هایی که به مدرسه می روند و از پفک، چیپس، غذاهای آماده استفاده می کنند و اثراتی که این نوع تغذیه در شادابی و سلامت انان می تواند داشته باشد، افزود باید در برنامه های غذایی مان تجدید نظری داشته باشیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر درتاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۷ درکتابخانه عمومی رضوانشهر برگزار شد. در این جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر به مطالعه فصل ششم از کتاب هفده اصل کارتیمی پرداخته و در مورد مفاهیمی چون انگیره ناب، مسئولیت، اندیشه سالم و مشارکت مستمر به گفتگو پرداختند. در بخش دوم جلسه با حضور خانم عسکرپور و شورای محترم رضوانشهر  معضلات شهر به ویژه زباله شهری و فاضلاب شهری و راه حل های رفع این معضلات بررسی شد. حضار بر این نکته تاکید داشتند که آموزش بهترین راه حل برای حفظ محیط زیست است. امید که بتوانیم با اعضای خوب جمعیت زنان حافظ محیط زیست و همت و همکاری مسئولین در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

حضور در مدارس به مناسبت گرامی داشت هفته منابع طبیعی

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۸ اسفند ۹۴ به مناسبت گرامی داشت هفته منابع طبیعی در مدارس عطاآفرین، پارسامهر و حمزه رفعتی حضور پیدا کردند.

به گزارش پیک زمین جمعی از اعضای جمعیت در مراسمی که به منظور بزرگداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که توسط کادر آموزشی این مدارس برگزار شده شرکت کردند و با اهدای لوح تقدیر به مدیران و مربیان به پاس همدلی و همکاری با اعضای جمعیت برای حضور در این مدارس جهت آموزش‌های محیط زیستی به دانش آموزان و از دانش آموزان پرتلاش این مدارس به دلیل مشارکت ارزشمندشان در مسابقه نقاشی محیط زیستی و توجه به طبیعت قدردانی بعمل آمد.

همچنین در این دیدار هدیه ای شامل فال حافظ، بذر بلوط همراه با آموزش کاشت آن و یادداشت کوتاهی با مضمون تاریخچه جمعیت، به کادر دفتری مدارس ذکر شده تقدیم شد.

در پایان از مدیریت مدرسه عطاآفرین خانم یکرنگی و مربی بهداشت خانم پور امین، مدیریت مدرسه پارسامهر آقای آزموده ومربی بهداشت خانم هاشمی، مدیریت مدرسه حمزه رفعتی خانم بلورچی معاون مدرسه صفرزاده تشکر میکنیم.

باشد تا با تلاش پیگیرانه اعضای جمعیت و همدلی و همکاری صمیمانه مدیریت و کادر آمورشی مدارس در آموزش‌های محیط زیستی دانش‌آموزان، گام‌هایی بزرگتر و تاثیرگذارتر برداریم.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

فراخوان برنامه پاکسازی روستای سرخشکی

منتشر شده

در

توسط

برنامه پاکسازی روستای سرخشکی

جمعه 31 فروردین 97

از ساعت 8 صبح الی 12 ظهر

مهلت ثبت نام تا پنجشنبه 30 فروردین

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره 33122926 تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت