با ما همراه باشید

فعالیت جمعیت

برنامه روز جهانی زمین پاک در مدرسه شهید نجات الهی

منتشر شده

در

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۷، جمعي از آموزشگران جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان ضمن هماهنگی با مديريت محترم  مدرسه دولتي شهید نجات الهی در آن مدرسه حضور يافتند.

در این مدرسه آموزشگران  در چهار کلاس، دو پایه کلاس سوم و دو پایه کلاس چهارم حضور یافتند. در سه کلاس دانش مربوط به حفظ و حراست از كره زمين را به كمك ابزار آموزشی مربوطه، به دانش آموزان منتقل نمودند كه بسيار مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت. دانش آموزان فعالانه در این برنامه مشاركت نموده و در پايان پيمان بستند كه همواره براي حفظ و بهبود وضعيت كره زمين تلاش كنند. در یک کلاس نيز آموزشگران با در اختیار قرار دادن پکیچ کاشت بذر اهدایی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به دانش آموزان، ضمن گفتگو در رابطه با ارزش كره زمين و چگونگي حفظ آن، آنان را به طور عملي با نحوه کاشت بذر آشنا کرده و به تشريح  نقش گياهان در حفظ زمين و حيات انسان‌ها پرداختند.

مدرسه شهید نجات الهی یکی از مدارس پیشرو در پذیرش آموزش محیط زیستی بوده و از مهر ماه سال 13۹۶ با آغوش باز ما را برای اجرای “پروژه شناخت زمین” پذیرفته اند. ضمن تشکر از مدیریت فهیم این مدرسه سرکار خانم دستوار امیدواریم همه مدیران عزیز مدارس در راستای ارتقاء دانش محیط زیستی دانش آموزان‌شان بکوشند.

       

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه ها

پویش یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک( ۲۱ تیر) ۹نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ یکشنبه ۹۸/۴/۱۶ در باشگاه فرهنگیان واقع در رشت خیابان بیستون کوچه صفاری حضور یافتند و با حدود ۶۰ نفر از بانوانی که در این باشگاه ورزش  می کردند گفتگو نمودند. در ابتدای برنامه خانم زهره شمشادی مدیر عامل جمعیت زنان چند دقیقه ای در باره جمعیت زنان و اهداف آن که در راستای آموزش و توانمند سازی جوامع کوچک است صحبت کردند و سپس افراد باشگاه به ۴ گروه تقسیم شدند و در هر گروه ۲ نفر از اعضای جمعیت زنان با بانوان ورزش دوست راجع به مضرات پلاستیک و کاهش مصرف آن با استفاده از کیسه های پارچه ای،سفره های نان، کیسه ی زباله خودرو و غیره اطلاعاتی دادند و نقش زنان را در تولید کمتر زباله در منزل یاد آور شدند. استقبال خانم ها بسیار خوب بود و خو اهان ادامه ی چنین برنامه هایی شدند. در پایان از سرکار خانم ظروفی مربی محترم این باشگاه که این فرصت را در اختیار جمعیت زنان قرار دادند صمیمانه سپاسگزاریم.

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

کلاس آموزشی کاردستی های من

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی کاردستی های من

درتاریخ دوشنبه ۹۸/۳/۲۷  درکمیته آموزشی جمعیت زنان درساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ با هدف استفاده بهینه از مواد قابل بازیافت وبا مربیگری سرکارخانم عبدالمحمدی برگزارشد.

مواردی که آموزش داده شد

1.آشیانه پرنده با استفاده از چوب بستنی

2.هواپیما با استفاده ازبطری آب معدنی

3.زنبور با استفاده از لوله های دستمال کاغذی

 

 

ادامه مطلب

فعالیت جمعیت

برگزاری کلاس آموزشی سد لاسک

منتشر شده

در

توسط

کلاس آموزشی سد لاسک باحضور جمعی از اعضای کمیته فرهنگی وآموزشی ومدرس ارجمند خانم مهندس جنسی درتاریخ ۹۸/۰۳/۲۰ ساعت ۱۸ الی ۱۹.۳۰ در دفتر جمعیت برگزارشد.

درابتدا سرکار خانم نظری درباره اجرای آموزش اوریگامی وکلاژ بصورت کارگاه آموزشی با حاضرین جلسه تبادل نظر کردند.

درادامه خانم مهندس جنسی ابتدا به شکل کلی درمورد فواید ومشکلات احداث سد صحبت کردند.وباتقسیم بندی حاضرین به ۴ گروه ازآنها درخواست شدکه بامطالعه وتحقیق مواردی را به نکات ذکر شده اضافه کرده وسپس نکته ای را که درسد لاسک برجسته است تذکر دهند.

درادامه ایشان بطور خاص ازمواردی چون تعدیل آب وهوا,ایجاد زیستگاه تالابی ومصنوعی, قایق سواری تفریحی ,کنترل سیلاب ورونق اقتصادی بعنوان مزایاو نابودی جنگلها ( گونه شمشاد  روبه انقراض وممنوع القطع می باشد),آسیب تالاب انزلی,نابودی گونه های گیاهی وجانوری,کاهش آبهای زیر زمینی,افزایش حاشیه نشینی ,احتمال انتشار بیماریها,افزایش فرسایش خاک و اینکه سد لاسک روی گسل است را به عنوان مشکلات ومضرات احداث این سد ذکر کردند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت