با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

برنامه آموزشی روز بدون پلاستیک جمعیت و دوره آموزشی نقش و جایگاه روابط عمومی

منتشر شده

در

به منظور هماهنگی افراد شرکت کننده در برنامه روز بدون پلاستیک یک دوره کلاس آموزشی برگزار شد.
به گزارش پیک زمین مدرس این برنامه منیره شیرزاد(از اعضای جمعیت) در خصوص افزایش آگاهی اعضای جمعیت درمورد مضرات پلاستیک و جایگزین کردن ساک پارچه ای بجای پلاستیک صحبت هایی را ارایه نمودند.
همچنین در مورد ارتباط با شهروندان و مراجعین مطالبی را نیز عنوان داشتند.
برنامه روز بدون پلاستیک در تاریخ ۲۱ تیرماه در سه فروشگاه سطح شهر رشت برگزار می گردد.

همچنین دوره آموزشی نقش و جایگاه روابط عمومی در تاریخ ۱۱ خردادماه سال جاری در دفتر جمعیت برای اعضای کمیته روابط عمومی برگزارشد.
به گزارش پیک زمین جمعیت هدف از برگزاری دوره مذکور ارتقا دانش افراد شرکت کننده نقش و جایگاه روابط عمومی در دنیای امروز کشور و جمعیت حافظان محیط زیست بود.
مدرس این دوره منیره شیرزاد(از اعضای. جمعیت) ضمن بیان نقش و جایگاه روابط عمومی اهداف کمیته روابط عمومی جمعیت را بیان داشت.

در این دوره مطالب زیر تشریح و بررسی شد:
۱_ ارتباط درست با دنیای بیرون
۲_ نظم دادن به کلیه فعالیتهای جمعیت
۳_ رفع و یا تعدیل مشکلات موجود
۴_ ایجاد حس همفکری و مشارکت بین کمیته ها
۵_ تغییر تفکر از من به ما
۶_ استفاده صحیح از توانمندی. اعضا و رشد و شکوفایی خلاقیت افراد
۷_ ایجاد محیطی آرام جهت نیل به اهداف جمعیت
۸_ ایجاد انگیزه و قدردانی از اعضای جمعیت
در پایان به سوالات افراد شرکت کننده پاسخ داده شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه

منتشر شده

در

توسط

بازدید عمومی از پناهگاه حیات وحش سلکه در روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت 1397 با مدیریت اداره کل محیط زیست گیلان و راهنمایی آموزشگران جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان انجام شد.

این برنامه آموزشي در مركز آموزش محيط زيستي تالاب انزلي، واقع در پناهگاه حيات وحش سلكه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و تیم کارشناسی جایکا و تعدادی از آموزشگران دو سازمان مردم نهاد فعال در رشت “جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست” و “سرزمين ايده آل ما” برگزار می گردد.

هدف از اين برنامه، آشنایی بازديد كنندگان با تالاب و اکوسیستم تالابی، ارزش و اهميت حفظ تالاب، مشکلات و راه های حفاظت از تالاب و همچنين رصد پرندگان تالابی و شناخت آن ها می باشد.

در این برنامه، ضمن برگزاري كلاس هاي آموزشي كوتاه مدت و نمايش فيلم هاي مربوط به زندگي پرندگان و گياهان در تالاب، ابزار موجود شامل دوربین های دوچشمی و تلسکوپ برای مشاهده پرندگان در اختيار بازدیدکنندگان قرار می گيرد. بازدیدکنندگان با حضور در برج و مخفیگاه پرنده نگری و همچنين با عبور از مسیر پیاده روی چوبی می توانند به تماشاي پرندگان بپردازند. ضمناً میکروسکوپ هم در اختیار آن ها قرار می گیرد تا به بررسی گیاهان بپردازند.

زمان بازدید عمومی، پنج شنبه ها و جمعه ها  از ساعت ۹ صبح الی ۴ بعداز ظهر می باشد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشکیل جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر روز یکشنبه نهم اردیبهشت 1397 با حضور تعدادی از اعضای جمعیت زنان در سالن اجتماعات شهرداری رضوانشهر برگزار شد.   

در این جلسه مباحثی درمورد اهداف جمعیت، اصل ۵۰ قانون اساسی و مطلبی در رابطه با روز جهانی زمین پاک مطرح شد. سپس حاضرین نمونه هایی از فعالیت های محیط زیستی در خانه و بیرون از خانه را عنوان نمودند.

در پایان از حضور خانم ولی دوست که به عنوان کارآفرین در زمینه تولید کیسه های پارچه ای در رضوانشهر فعالیت می کنند، قدردانی شد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

جلسه کتابخوانی و بررسی معضلات شهرستان رضوانشهر درتاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۷ درکتابخانه عمومی رضوانشهر برگزار شد. در این جلسه اعضای دفتر نمایندگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر به مطالعه فصل ششم از کتاب هفده اصل کارتیمی پرداخته و در مورد مفاهیمی چون انگیره ناب، مسئولیت، اندیشه سالم و مشارکت مستمر به گفتگو پرداختند. در بخش دوم جلسه با حضور خانم عسکرپور و شورای محترم رضوانشهر  معضلات شهر به ویژه زباله شهری و فاضلاب شهری و راه حل های رفع این معضلات بررسی شد. حضار بر این نکته تاکید داشتند که آموزش بهترین راه حل برای حفظ محیط زیست است. امید که بتوانیم با اعضای خوب جمعیت زنان حافظ محیط زیست و همت و همکاری مسئولین در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت