با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اقدام به برگزاری بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش واقع در پارک جنگلی بندر کیاشهر نمود.

به گزارش پیک زمین این بازدید علمی در تاریخ ۱ شهریور ماه ۹۵ با هدف آشنایی اعضای جمعیت با ویژگی­­­­­­­­های مدرسه طبیعت و شناخت از اهداف دراز مدت این مدارس برگزار گردید.

در این بازدید خانم رویا تمدن یکی از موسسین و آموزشگران مدرسه طبیعت ضمن بیان توضیحاتی در ارتباط با روند تاسیس این مکان هدف از تشکیل آن را آشنا نمودن کودکان ۳ تا ۱۲ سال با طبیعت برشمردند.

رویا تمدن تصریح کرد در این مکان کودکان آزادانه به جستجو و برقرار کردن ارتباط با طبیعت بکر و حیوانات موجود داشته و برداشت منحصر به خود را از طبیعت پیدا کنند.

وی بیان نمود آموزشگران در این مدرسه فقط وظیفه ­ی ایجاد شرایط برای حساس شدن کودک نسبت به محیط اطراف را دارند و کودک باید خود به جواب سوالاتش برسد.

تمدن در ادامه گفت: سایت­ های مختلفی در مدرسه طبیعت تعبیه شده که در آن پل چوبی، خانه درختی، کارگاه نجاری، تاب­ های منحصربه­ فرد جنگلی، ابزار ایجاد موسیقی، مکان برای ورزش کودکان، برگه آب و… قرار دارد.

مساحت کل پارک جنگلی بندر کیاشهر ۱۸ هکتار می­ باشد که ۳ هکتار آن تالابی است و ۱/۳ هکتار آن مختص به مدرسه طبیعت تحت مدیریت خانم­ ها تمدن و احمدیه می­ باشد. زمین این منطقه شنی بوده و درخت­ هایی مانند توسکا، ون، انجیر وحشی و گردو و بوته­ های تمشک وحشی و… با حشرات مختص به طبیعت این مکان وجود دارد.

کودکان با خروج از چهار دیواری منزل و کلاس درس و ورود به چنین فضایی توجه شان به دنیای جدید جلب شده تا به شناخت واقعی از طبیعت بکر و ارتباط با حیوانات و حشرات موجود در آن برسند و در نتیجه با حامیان قدر محیط زیست در آینده تبدیل شوند.

به امید آنروز …

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

نشست کتابخوانی

منتشر شده

در

توسط

آخرین نشست کتابخوانی سال 97 کمیته فرهنگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست با حضور 24 نفر از اعضای جمعیت ساعت 5 عصر سه شنبه 14 اسفند در دفتر جمعیت برگزار گردید.

موضوع کتابخوانی به ادبیات روسیه اختصاص داشت علاقمندان هر کدام به میل شخصی خود به عناوین زیر پرداختند:

ماکسیم گورکی،تولستوی،پوشکین،شلوخوف، آنتوان چخوف،داستایوسفکی،ولادمیرناباواکف وآنا آخماتووا،نمایشنامه، شعر ….

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آخرین جلسه کمیته آموزش

منتشر شده

در

توسط

آخرین جلسه کمیته آموزش در سال 1397 با حضور اکثر  اعضا

برنامه ریزی برای حضور در مدارس بمناسبت هفته منابع طبیعی و  روز درختکاری و مروی بر فعالیت سال جاری و برنامه ریزی برای سال آینده همراه قدر دانی از همیاری، احساس تعهد، شور و اشتیاق و هدفمندی اعضای کمیته آموزش و اهداف جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گلگشت کمیته فرهنگی

منتشر شده

در

توسط

از آنجایی که آخرین سه شنبه هر ماه کمیته فرهنگی جمعیت زنان و جوانان اختصاص به گلگشت دارد مسئول کمیته با نظر خواهی اعضای خود، رستوران تخت جمشید را برا ی صرف ناهار انتخاب نمودند. بعد از حضور در رستوران ابتدا اعضا به صحبت های خانم قربانژاد در مورد اکرم منفرد آریا اولین خلبان زن ایرانی گوش فرا دادند و پس از صرف ناهار و چای در  ساعت 5 عصر به سمت گلخانه ی یکی از اعضای جمعیت فرهنگی بازنشسته و کار آفرین متبحر حرکت کردندبانوان جمعیت با استقبال این بانوی مهربان و توانگر وارد گلخانه ای شدند که محل سکونتشان نیز بوده و از آن همه زیبایی حوصله و سلیقه شان مبهوت شده بودند و بدین ترتیب یک گلگشت دیگر با تجاربی ارزشمند و خاطراتی خوش به پایان رسید.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت