با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اقدام به برگزاری بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش واقع در پارک جنگلی بندر کیاشهر نمود.

به گزارش پیک زمین این بازدید علمی در تاریخ ۱ شهریور ماه ۹۵ با هدف آشنایی اعضای جمعیت با ویژگی­­­­­­­­های مدرسه طبیعت و شناخت از اهداف دراز مدت این مدارس برگزار گردید.

در این بازدید خانم رویا تمدن یکی از موسسین و آموزشگران مدرسه طبیعت ضمن بیان توضیحاتی در ارتباط با روند تاسیس این مکان هدف از تشکیل آن را آشنا نمودن کودکان ۳ تا ۱۲ سال با طبیعت برشمردند.

رویا تمدن تصریح کرد در این مکان کودکان آزادانه به جستجو و برقرار کردن ارتباط با طبیعت بکر و حیوانات موجود داشته و برداشت منحصر به خود را از طبیعت پیدا کنند.

وی بیان نمود آموزشگران در این مدرسه فقط وظیفه ­ی ایجاد شرایط برای حساس شدن کودک نسبت به محیط اطراف را دارند و کودک باید خود به جواب سوالاتش برسد.

تمدن در ادامه گفت: سایت­ های مختلفی در مدرسه طبیعت تعبیه شده که در آن پل چوبی، خانه درختی، کارگاه نجاری، تاب­ های منحصربه­ فرد جنگلی، ابزار ایجاد موسیقی، مکان برای ورزش کودکان، برگه آب و… قرار دارد.

مساحت کل پارک جنگلی بندر کیاشهر ۱۸ هکتار می­ باشد که ۳ هکتار آن تالابی است و ۱/۳ هکتار آن مختص به مدرسه طبیعت تحت مدیریت خانم­ ها تمدن و احمدیه می­ باشد. زمین این منطقه شنی بوده و درخت­ هایی مانند توسکا، ون، انجیر وحشی و گردو و بوته­ های تمشک وحشی و… با حشرات مختص به طبیعت این مکان وجود دارد.

کودکان با خروج از چهار دیواری منزل و کلاس درس و ورود به چنین فضایی توجه شان به دنیای جدید جلب شده تا به شناخت واقعی از طبیعت بکر و ارتباط با حیوانات و حشرات موجود در آن برسند و در نتیجه با حامیان قدر محیط زیست در آینده تبدیل شوند.

به امید آنروز …

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

کلاس آموزشی یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

پانززدهم اردیبهشت 97 کلاس آموزشی یکشنبه های سبزبا موضوع سیلاب ها و اثرات آن توسط جناب آقای دکتر نوری و فعالیتهای آبخیزداری در گیلان توسط جناب آقای مهندس محمدیان برگزار شد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

روزجهانی زمین پاک

منتشر شده

در

توسط

درتاریخ 98/2/9 به مناسبت روزجهانی زمین پاک خانمها باقری وسدادی از کمیته آموزش جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست  درمدرسه پارسامهر حضور یافتند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

جشن تولد متولدین اردیبهشت

منتشر شده

در

توسط

این جشن با حضور ۵۲ نفر ازاعضای جمعیت وچند مهمان امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت دردفتر جمعیت برگزارگردید،متولدین حاضر درجشن به مناسبت زادروز مشاهیر وادیبان بزرگ ایران ،حکیم عمر خیام شیخ بهایی،فردوسی،سعدی،رهی معیری، قیصر امین پور، دکتر محمد معین و بانو سیمین دانشور اشعار ومطالبی را برای حاضرین درجشن خواندند و درآخر خانم قربان نژاد مشاعره ای از اشعار این بزرگان شعر وادب پارسی با مشارکت‌ حاضرین برگزارنمودند وبدین ترتیب جشن درساعت ۸ شب به پایان رسید.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت