با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اقدام به برگزاری بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش واقع در پارک جنگلی بندر کیاشهر نمود.

به گزارش پیک زمین این بازدید علمی در تاریخ ۱ شهریور ماه ۹۵ با هدف آشنایی اعضای جمعیت با ویژگی­­­­­­­­های مدرسه طبیعت و شناخت از اهداف دراز مدت این مدارس برگزار گردید.

در این بازدید خانم رویا تمدن یکی از موسسین و آموزشگران مدرسه طبیعت ضمن بیان توضیحاتی در ارتباط با روند تاسیس این مکان هدف از تشکیل آن را آشنا نمودن کودکان ۳ تا ۱۲ سال با طبیعت برشمردند.

رویا تمدن تصریح کرد در این مکان کودکان آزادانه به جستجو و برقرار کردن ارتباط با طبیعت بکر و حیوانات موجود داشته و برداشت منحصر به خود را از طبیعت پیدا کنند.

وی بیان نمود آموزشگران در این مدرسه فقط وظیفه ­ی ایجاد شرایط برای حساس شدن کودک نسبت به محیط اطراف را دارند و کودک باید خود به جواب سوالاتش برسد.

تمدن در ادامه گفت: سایت­ های مختلفی در مدرسه طبیعت تعبیه شده که در آن پل چوبی، خانه درختی، کارگاه نجاری، تاب­ های منحصربه­ فرد جنگلی، ابزار ایجاد موسیقی، مکان برای ورزش کودکان، برگه آب و… قرار دارد.

مساحت کل پارک جنگلی بندر کیاشهر ۱۸ هکتار می­ باشد که ۳ هکتار آن تالابی است و ۱/۳ هکتار آن مختص به مدرسه طبیعت تحت مدیریت خانم­ ها تمدن و احمدیه می­ باشد. زمین این منطقه شنی بوده و درخت­ هایی مانند توسکا، ون، انجیر وحشی و گردو و بوته­ های تمشک وحشی و… با حشرات مختص به طبیعت این مکان وجود دارد.

کودکان با خروج از چهار دیواری منزل و کلاس درس و ورود به چنین فضایی توجه شان به دنیای جدید جلب شده تا به شناخت واقعی از طبیعت بکر و ارتباط با حیوانات و حشرات موجود در آن برسند و در نتیجه با حامیان قدر محیط زیست در آینده تبدیل شوند.

به امید آنروز …

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گلگشت تیرماه کمیته فرهنگی

منتشر شده

در

توسط

سه شنبه ۲۵ تیر گشت گذار درشهرتاریخی ماسوله وگفتگو با شهروندان ومسافران درباره تفکیک زباله ازمبدا و مضرات استفاده

از پلاستیک و جایگزین کیسه های پارچه ای ،سفره های پارچه ای و استفاده ازکیسه زباله خودرو( تغییر الگوی‌مصرف) استراحت در اقامتگاه سرسبز سایه سار جاده ماسوله ،  توضیح چگونگی تشکیل سازمان مردم نهاد جمعیت زنان مبارزه باآلودکی محیط زیست گیلان و جمعیت زنان وجوانان حافظ محیط زیست گیلان توسط سرکار خانم حنانی برای اعضایی که به تازگی به جمعیت پیوستند و خواندن متنی ازتاریخچه ماسوله توسط خانم مریم منتظری.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

تشكيل جلسه ى جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

يكشنبه ٩٨/٤/٢٣

مكان:دفتر نشست شهردارى رضوانشهر

١-اين جلسه با حضور عده ايى از بانوان اين جمعيت با محوريت كارگاه آموزشى و پرسش و پاسخ در رابطه با “چرا جمعيت زنان را به عنوان يك نهاد مردمى و محيط زيستى برگزيد و چه اندازه اطلاعات در مورد اين جمعيت داريد”

كه هر كدام با اطلاعاتى كه از اين نهاد داشتند و بر حسب  انگيزه ى شخصى خود ،

پاسخهاى گوناگون دادند

كه بسيار جالب و شنيدنى بود

۲-حضور خانم نازنين نظرى مسئول سايت و كانال جمعيت زنان دفتر رشت و دادن توضيحاتى راجع به بيمه ى پاسارگاد در جلسه امروز

۳-حضور خانم صالح پور

معلم و حامى محيط زيست

و توضيحاتشان در رابطه با برگزارى كارگاه آموزشى و هنرى و خلاقيت ويژه كودكان و نو جوانان زير نظر اساتيد و مدرسين مجرب براى اولين بار در سطح شهرستان رضوانشهر

۴-انتخاب جديد اعضاى هيئت نظارت

جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

بمنظور هماهنگى هاى لازم و ارتباط با مسئولين و كميته هاى مختلف درون سازمانى و انجام وظايف هر كدام از مسئولين جلسات هفتگى و ديگر موضاعات محيط زيستى

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

روز جهانی بدون پلاستیک

منتشر شده

در

توسط

برنامه روز جهانی بدون پلاستیک در پارک ملت شهر رشت با مشارکت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ،اداره شهر دوستدار کودک ،شهرداری رشت،سازمانهای مردم نهاد برگزار شد. جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست در این برنامه مشارکت داشت و به مردم درباره مضرات استفاده از پلاستیک و ظرف یکبار مصرف توضیحات لازم را دادند و به آنها توصیه کردند که از ساکهای پارچه ای استفاده کنند همچنین برای کودکان فضای آموزشی همراه با بازی و سرگرمی فراهم شد و کودکان با وسایل بازیافت کاردستی ساختند و به طور عملی با مفهوم بازیافت آشنا شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات

اخبار جمعیت