با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اقدام به برگزاری بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش واقع در پارک جنگلی بندر کیاشهر نمود.

به گزارش پیک زمین این بازدید علمی در تاریخ ۱ شهریور ماه ۹۵ با هدف آشنایی اعضای جمعیت با ویژگی­­­­­­­­های مدرسه طبیعت و شناخت از اهداف دراز مدت این مدارس برگزار گردید.

در این بازدید خانم رویا تمدن یکی از موسسین و آموزشگران مدرسه طبیعت ضمن بیان توضیحاتی در ارتباط با روند تاسیس این مکان هدف از تشکیل آن را آشنا نمودن کودکان ۳ تا ۱۲ سال با طبیعت برشمردند.

رویا تمدن تصریح کرد در این مکان کودکان آزادانه به جستجو و برقرار کردن ارتباط با طبیعت بکر و حیوانات موجود داشته و برداشت منحصر به خود را از طبیعت پیدا کنند.

وی بیان نمود آموزشگران در این مدرسه فقط وظیفه ­ی ایجاد شرایط برای حساس شدن کودک نسبت به محیط اطراف را دارند و کودک باید خود به جواب سوالاتش برسد.

تمدن در ادامه گفت: سایت­ های مختلفی در مدرسه طبیعت تعبیه شده که در آن پل چوبی، خانه درختی، کارگاه نجاری، تاب­ های منحصربه­ فرد جنگلی، ابزار ایجاد موسیقی، مکان برای ورزش کودکان، برگه آب و… قرار دارد.

مساحت کل پارک جنگلی بندر کیاشهر ۱۸ هکتار می­ باشد که ۳ هکتار آن تالابی است و ۱/۳ هکتار آن مختص به مدرسه طبیعت تحت مدیریت خانم­ ها تمدن و احمدیه می­ باشد. زمین این منطقه شنی بوده و درخت­ هایی مانند توسکا، ون، انجیر وحشی و گردو و بوته­ های تمشک وحشی و… با حشرات مختص به طبیعت این مکان وجود دارد.

کودکان با خروج از چهار دیواری منزل و کلاس درس و ورود به چنین فضایی توجه شان به دنیای جدید جلب شده تا به شناخت واقعی از طبیعت بکر و ارتباط با حیوانات و حشرات موجود در آن برسند و در نتیجه با حامیان قدر محیط زیست در آینده تبدیل شوند.

به امید آنروز …

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان مدرسه نجات الهی در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری- حضور دانش آموزان دبستان غیرانتفاعی سپاس در سومین جشنواره استانی دست آفریده های زنان در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

سومین بازارچه دست آفریده های زنان

منتشر شده

در

توسط

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان سومین بازارچه دست آفریده های زنان را برگزار می کند.

زمان: 13، 14 و 15 آذر ماه 1397

مکان: رشت، بلوار بوسار، کوی مرادیان، کوچه اول، پلاک 3.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت