با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اقدام به برگزاری بازدید علمی – آموزشی از مدرسه طبیعت وارش واقع در پارک جنگلی بندر کیاشهر نمود.

به گزارش پیک زمین این بازدید علمی در تاریخ ۱ شهریور ماه ۹۵ با هدف آشنایی اعضای جمعیت با ویژگی­­­­­­­­های مدرسه طبیعت و شناخت از اهداف دراز مدت این مدارس برگزار گردید.

در این بازدید خانم رویا تمدن یکی از موسسین و آموزشگران مدرسه طبیعت ضمن بیان توضیحاتی در ارتباط با روند تاسیس این مکان هدف از تشکیل آن را آشنا نمودن کودکان ۳ تا ۱۲ سال با طبیعت برشمردند.

رویا تمدن تصریح کرد در این مکان کودکان آزادانه به جستجو و برقرار کردن ارتباط با طبیعت بکر و حیوانات موجود داشته و برداشت منحصر به خود را از طبیعت پیدا کنند.

وی بیان نمود آموزشگران در این مدرسه فقط وظیفه ­ی ایجاد شرایط برای حساس شدن کودک نسبت به محیط اطراف را دارند و کودک باید خود به جواب سوالاتش برسد.

تمدن در ادامه گفت: سایت­ های مختلفی در مدرسه طبیعت تعبیه شده که در آن پل چوبی، خانه درختی، کارگاه نجاری، تاب­ های منحصربه­ فرد جنگلی، ابزار ایجاد موسیقی، مکان برای ورزش کودکان، برگه آب و… قرار دارد.

مساحت کل پارک جنگلی بندر کیاشهر ۱۸ هکتار می­ باشد که ۳ هکتار آن تالابی است و ۱/۳ هکتار آن مختص به مدرسه طبیعت تحت مدیریت خانم­ ها تمدن و احمدیه می­ باشد. زمین این منطقه شنی بوده و درخت­ هایی مانند توسکا، ون، انجیر وحشی و گردو و بوته­ های تمشک وحشی و… با حشرات مختص به طبیعت این مکان وجود دارد.

کودکان با خروج از چهار دیواری منزل و کلاس درس و ورود به چنین فضایی توجه شان به دنیای جدید جلب شده تا به شناخت واقعی از طبیعت بکر و ارتباط با حیوانات و حشرات موجود در آن برسند و در نتیجه با حامیان قدر محیط زیست در آینده تبدیل شوند.

به امید آنروز …

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني آبان ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني آبان ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه شنبه ١٥ آبان 1397، در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در اين گردهمايي، چندتن از اعضاي جمعيت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شعبه‌ي تنكابن، مهمان بودند. بانوان مهمان دركنار فعاليت‌هاي زيست محيطي، به ادبيات نيز گرايش دارند و در موضوعات شاهنامه خواني، حافظ شناسي و مولانا به گفتگو پرداختند.

در همين راستا، بانو زهرا (نوشين) حبيبي كتابي با عنوان ” قصه‌هايي از دل شاهنامه” به سه زبان فارسي، انگليسي و فرانسه چاپ نموده‌اند، كه مورد توجه حاضران واقع گرديد. ايشان در كتاب‌شان به داستان‌هاي كوتاه شاهنامه که تاکنون کمتر به آن توجه شده پرداخته‌اند. از اين رو داستان مرگ رستم دستان رابرای حاضرین قرائت کردند و درپايان كتاب‌هاي علاقه‌مندان را امضا نمودند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برگزاری کارگاه آموزشی آسيب هاى اجتماعى دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

کارگاه آموزشی آسيب هاى اجتماعى دفتر نمایندگی جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر روز 13 آبان 1397 در سالن اجتماعات شهردارى رضوانشهر برگزار شد. مدرس این کارگاه آقاى عليرضا طاهرى كارشناس ارشد جامعه شناسى و معاون اداره ى آموزش و پرورش رضوانشهر بودند. محور گفتگو در مورد انحرافات اجتماعى بود و همچنين آقاى طاهرى هنجارها و ناهنجارى هاى  اجتماعى را بر شمردند و ابتدا معنى آسيب هاى اجتماعى را با زبانى ساده بيان داشتند. ایشان بى نظمى هاى اجتماعى نظير بي‌كارى، فقر، اعتياد، خودكشى، طلاق و غيره را آسيب هاى اجتماعى برشمردند. همچنين از پديده هاى نابهنجار اجتماعى در بين جوانان و دانش آموزان را خطر و جدى تلقى كردند. آسيب زمانى پديد مى آيد كه در هنجارهاى مقبول اجتماعى تخلفى صورت پذيرد. آمار تكاندهند ه ايى از طلاق و خودكشى در شهرستان رضوانشهر را از سال  ٩٠تا ٩٤ بيان داشتند كه هر سال آمار رو به رشد بود. در ادامه ایشان هرم مزلو را معرفى كردند که شامل 5 بخش می باشد:
١- علائق- خلاقيت- اخلاق- حل مشكل
٢- عزت نفس- اعتماد به نفس- اخترام به يكديگر
٣- دوستى- خانواده- فعل و انفعالات اجتماعى- عشق – صميميت
٤- امنيت بدن، شغل،منابع، اخلاق، خانواده، دارايى ها و سلامت
٥- غذا -آب-تنفس-خواب
پرسشهايى نيز از طرف بانوان صورت گرفت كه ايشان پاسخ دادند و متذكر شدند كه خانواده ها نقش بسزايى در اين رابطه دارند
بايد آگاهانه مراقب فرزندان خود باشند. آقای طاهری بر برگزارى جلسات اولياء و مربيان در مدارس با كارشناسان امور تاکید داشتند و بازگو كردند كه متاسفانه خانواده ها مگر بعد از مشكلات وارده، از این جلسات استقبال نمى كنند.
به جز خود كشى و طلاق و اعتياد و غيره ایشان چند پديده ى جديد را نام بردند از جمله خون بازى بين جوانان و حتى در مدارس، بازى نهنگ آبى و غيره كه بسيار تكان‌دهنده بود. با اميد هوشيارى بيشتر والدين و ارگان‌هاى زيريط دولتى.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نمایش فیلم مستند مادر زمین در دفتر جمعیت  زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

در ادامه برنامه “یکشنبه های سبز” روز یکشنبه 6 آبان 97 فیلم مستند “مادر زمین” در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان نمایش داده شد. پس از نمایش فیلم خانم پارسی توضیحاتی در مورد فیلم و بعضی از مسائل و معضلات محیط زیستی دادند و به پرسش های مطرح شده توسط بعضی از حاضرین پاسخ دادند.

مستند مادر زمین به کارگردانی مهناز افضلی، فیلمی از مجموعه کارستان است که در آن به تلاش های خانم هایده شیرزادی و همسرش برای حل مشکل زباله ها و تفکیک و بازیافت آن ها و مبارزه با موانعی که در این مسیر بر سر راهشان قرار دارند می پردازد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت