با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید از مدرسه طبیعت تی تی(۹۵/۷/۱۵)

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست در تاریخ ۹۵/۷/۱۵ از دومین مدرسه طبیعت گیلان ،مدرسه تی تی ، بازدید کردند.
این مدرسه در حال حاضر نزدیک ترین مدرسه ی طبیعت به رشت است که در ۴ کیلومتری جاده سنگر قرار دارد.
خانم پریشا همامی موسس و مدیر مدرسه طبیعت تی تی، در ابتدای ورود اعضا به طور کامل به معرفی اهداف، دستاوردها، تجربیات و کارکردهای این موسسه پرداختند و از همان ابتدا اعضای جمعیت با فضای مدرسه و سازه های طبیعی آن آشنا شدند. این مدرسه در ۲۸ تیرماه سال جاری(۱۳۹۵) با حضور دکتر عبدالحسین وهاب زاده (بنیانگذار مدرسه طبیعت) شروع به کار کرده است. در مدارس طبیعت همه ی ساخت و سازها با استفاده از عناصر طبیعی است و مدرسه طبیعت تی تی نیز از این فضیه مستثنی نبود. این مدرسه ۱۲۰۰ متر مربع مساحت داشت و از فضای بسیار مفیدی برای مکان یابی سازه ها و ساخت های تفریحی کودکان برخوردار بود. آلاچیق ساخته شده از چوب و تور ماهی¬گیری، باغ سبزیجات ارگانیک(گوجه فرنگی و بادمجان و…)، مزرعه برنج، بخشِ ساختن مجسمه ها ی خاکی با گل رس، بخشِ نگهداری حیوانات( خرگوش، بلدرچین و گربه و…)، نردبان افقی و عمودی با کاربردهای مختلف و تاب های آویزان ساخته شده با لاستیک های رنگ شده از سازه های مدرسه ی تی تی بود که با توجه به توضیحات خانم همامی بسیار مورد توجه کودکان قرار گرفته است. فضای مفید و و مفرح مدرسه، برخورد و پذیرایی گرم پرسنل، کوتاه بودن مسیرهای ارتباطی و واقع شدن در بین خانه های روستایی که امکانات خود را در اختیار مدرسه قرار می دهند، اعضای جمعیت را نسبت به همکاری هرچه بیشتر با تی تی ترغیب کرد.
شرایط ، خدمات و نوع پذیرش مدرسه طبعیت تی تی:
تی تی کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال را پذیرش می کند و اولین مدرسه ی طبیعت است که پذیرش کودک زیر ۳ سال را تقبل کرده است. تا کنون تعدادی مدرسه و مهد کودک با تی تی اعلام همکاری کرده اند که از آن ها می توان پایه اول و دوم دبستان دخترانه ی شاخه طوبی اشاره کرد. حداقل ۵ و حداکثر ۱۵ کودک می تواند در مدرسه تی تی حضور داشته باشند.
روزها و ساعت¬های پذیرش کودک در مدرسه تی تی به شرح زیر است:
شنبه: ۹ الی ۱۱
دوشنبه: ۹ الی ۱۱ و ۱۷ الی ۲۰
سه شنبه: ۱۷ الی ۲۰
چهارشنبه: ۹ الی ۱۱
پنجشنبه: ۹ الی ۱۱ و ۱۷ الی ۲۰
هزینه ی ثبت نام در مدرسه ی تی تی به ازای هر کودک ۶۰۰۰ تومان است و اگر ثبت نام به صورت ثابت در هفته یا ماه باشد هزینه های آن به شرح زیر است:
یک روز در هفته، ماهانه: ۷۲۰۰۰ تومان
دو روز در هفته، ماهانه: ۱۴۰۰۰۰ تومان
سه روز در هفته: ۲۱۰۰۰۰ تومان
یک جلسه در ماه: ۱۸۰۰۰ تومان
دو جلسه در ماه: ۳۶۰۰۰ تومان

علاوه بر کلاس های کودک، برای حضور والدین، سفرهای یک روزه ی خارج از محیط مدرسه همراه با پدر و مادر هم از خدمات مدرسه ی تی تی است. کودکان در فضای مدرسه طبیعت تی تی، بیمه هستند و به کودکان فعال و دائم الحضور، تخفیف ویژه هم داده می شود.
برای ارتباط هرچه بیشتر با تی تی و اطلاع از فعالیت های این مدرسه، نشانی سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام نیز در اختیار شما قرار می گیرد.
www.ttnschool.ir سایت
tt_natureschool صفحه اینستاگرام
@titinatureschool کانال تلگرام
نشانی مدرسه طبیعیت تی تی :
کیلومتر ۴ جاده رشت به سنگر، بعد از مسجد امام محمد باقر (ع)، سمت چپ، کوی مهتاب، بعد از مسجد امین جان، داخل کوچه، مدرسه طبیعت تی تی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

حضور نمایندگان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در اولين مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر

منتشر شده

در

توسط

اولين نشست مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر به رياست جناب مهندس حسنى پور فرماندار محترم رضوانشهر روز سه شنبه 18 مهر 1397 در سالن اجتماعات فرماندارى برگزار شد. دكتر داودى معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی گيلان و هيئت همراه و بانوانى از شبكه‌ى بهداشت رضوانشهر، خانم دكتر سبحانى رئيس بهزيستى شهرستان رضوانشهر، آقاى چراغى معاون فرماندار، جناب دكتر ميغى مسئول محيط زيست شهرستان رضوانشهر، جناب مهندس صفايى شهردار محترم رضوانشهر، نمايندگانى از جهاد كشاورزى، ديگر مسئولان و نمايندگانى از طرف جمعيت زنان و جوانان حافظ محيط زيست رضوانشهر در اين جلسه حضور داشتند. در این نشست پيرامون سلامت جسمى و روحى افراد صبحت شد و راهكارهايى در اين زمينه از طرف دكتر داودى براى ارتقاء حوزه ى سلامت مردم در شهرها و روستاها و حاشيه نشينان داده شد. در ادامه راه اندازى كانون سلامت محلى اطلاع رسانی شد و در اين زمينه محله ى حميديان رشت به عنوان الگوى موفق سلامت معرفی شد. ایشان مشاركت مردمى در حوزه ى سلامت را بسيار موثر دانستند و از NGO ها به‌ويژه NGO های محيط زيستی درخواست كمك كردند. برنامه‌ى هفتگى كانون هاى سلامت محور كودكان، تحكيم بنياد خانواده، بهداشت و تغذيه سالمندان، نوجوانان و معضلات مربوط به آنان از جمله خودكشى و بقيه ى مسائل و  همچنين محيط زيست مى باشد. ايشان ياد آور شدند كه در اين كانون ها مسولين در اين حيطه موظفتد اطلاعات سلامت را بطور شفاف در اختيار مردم قرار دهند.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

نشست كتابخواني مهر ماه جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

منتشر شده

در

توسط

نشست كتابخواني جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در روز سه‌شنبه دهم مهرماه 1397 در دفتر جمعيت برگزار گرديد. در ابتدا اعضاي جمعيت به گفتگو پيرامون اخبار زيست‌محيطي پرداختند و فعاليت‌هاي جمعيت را ارزيابي نمودند تا سطح خدمات را در آينده ارتقا دهند. پس از آن به نقد و بررسي كتاب ” پاييز فصل آخر سال است ” نوشته‌ي نسيم مرعشي پرداخته شد. در ابتدا یکی از اعضای جمعیت خلاصه‌اي از زندگي نويسنده و دلايل توجه خوانندگان به این کتاب را بيان نمودند. سپس در ادامه هریک از اعضا به بررسي ساختار و جزئيات و سبك ويژه‌ي نویسنده‌ی کتاب پرداختند.

كتاب پاييز فصل آخر سال است، روايتی از بلاتكليفي و ترديدهاي يك نسل آرمان‌خواه است و از اين رو فضا سازي‌هاي آن تيره و تاريك می‌باشد. با اين همه نويسنده به‌خوبي توانسته است تا انديشه‌هاي نسل خويش را بيان و ساختار مخصوص به‌خود را ابداع نمايد.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

گزارش تصویری اولین برنامه “یکشنبه های سبز” در پارک توحید رشت

منتشر شده

در

توسط

 

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت