با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

بازدید از مدرسه طبیعت تی تی(۹۵/۷/۱۵)

منتشر شده

در

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست در تاریخ ۹۵/۷/۱۵ از دومین مدرسه طبیعت گیلان ،مدرسه تی تی ، بازدید کردند.
این مدرسه در حال حاضر نزدیک ترین مدرسه ی طبیعت به رشت است که در ۴ کیلومتری جاده سنگر قرار دارد.
خانم پریشا همامی موسس و مدیر مدرسه طبیعت تی تی، در ابتدای ورود اعضا به طور کامل به معرفی اهداف، دستاوردها، تجربیات و کارکردهای این موسسه پرداختند و از همان ابتدا اعضای جمعیت با فضای مدرسه و سازه های طبیعی آن آشنا شدند. این مدرسه در ۲۸ تیرماه سال جاری(۱۳۹۵) با حضور دکتر عبدالحسین وهاب زاده (بنیانگذار مدرسه طبیعت) شروع به کار کرده است. در مدارس طبیعت همه ی ساخت و سازها با استفاده از عناصر طبیعی است و مدرسه طبیعت تی تی نیز از این فضیه مستثنی نبود. این مدرسه ۱۲۰۰ متر مربع مساحت داشت و از فضای بسیار مفیدی برای مکان یابی سازه ها و ساخت های تفریحی کودکان برخوردار بود. آلاچیق ساخته شده از چوب و تور ماهی¬گیری، باغ سبزیجات ارگانیک(گوجه فرنگی و بادمجان و…)، مزرعه برنج، بخشِ ساختن مجسمه ها ی خاکی با گل رس، بخشِ نگهداری حیوانات( خرگوش، بلدرچین و گربه و…)، نردبان افقی و عمودی با کاربردهای مختلف و تاب های آویزان ساخته شده با لاستیک های رنگ شده از سازه های مدرسه ی تی تی بود که با توجه به توضیحات خانم همامی بسیار مورد توجه کودکان قرار گرفته است. فضای مفید و و مفرح مدرسه، برخورد و پذیرایی گرم پرسنل، کوتاه بودن مسیرهای ارتباطی و واقع شدن در بین خانه های روستایی که امکانات خود را در اختیار مدرسه قرار می دهند، اعضای جمعیت را نسبت به همکاری هرچه بیشتر با تی تی ترغیب کرد.
شرایط ، خدمات و نوع پذیرش مدرسه طبعیت تی تی:
تی تی کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال را پذیرش می کند و اولین مدرسه ی طبیعت است که پذیرش کودک زیر ۳ سال را تقبل کرده است. تا کنون تعدادی مدرسه و مهد کودک با تی تی اعلام همکاری کرده اند که از آن ها می توان پایه اول و دوم دبستان دخترانه ی شاخه طوبی اشاره کرد. حداقل ۵ و حداکثر ۱۵ کودک می تواند در مدرسه تی تی حضور داشته باشند.
روزها و ساعت¬های پذیرش کودک در مدرسه تی تی به شرح زیر است:
شنبه: ۹ الی ۱۱
دوشنبه: ۹ الی ۱۱ و ۱۷ الی ۲۰
سه شنبه: ۱۷ الی ۲۰
چهارشنبه: ۹ الی ۱۱
پنجشنبه: ۹ الی ۱۱ و ۱۷ الی ۲۰
هزینه ی ثبت نام در مدرسه ی تی تی به ازای هر کودک ۶۰۰۰ تومان است و اگر ثبت نام به صورت ثابت در هفته یا ماه باشد هزینه های آن به شرح زیر است:
یک روز در هفته، ماهانه: ۷۲۰۰۰ تومان
دو روز در هفته، ماهانه: ۱۴۰۰۰۰ تومان
سه روز در هفته: ۲۱۰۰۰۰ تومان
یک جلسه در ماه: ۱۸۰۰۰ تومان
دو جلسه در ماه: ۳۶۰۰۰ تومان

علاوه بر کلاس های کودک، برای حضور والدین، سفرهای یک روزه ی خارج از محیط مدرسه همراه با پدر و مادر هم از خدمات مدرسه ی تی تی است. کودکان در فضای مدرسه طبیعت تی تی، بیمه هستند و به کودکان فعال و دائم الحضور، تخفیف ویژه هم داده می شود.
برای ارتباط هرچه بیشتر با تی تی و اطلاع از فعالیت های این مدرسه، نشانی سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام نیز در اختیار شما قرار می گیرد.
www.ttnschool.ir سایت
tt_natureschool صفحه اینستاگرام
@titinatureschool کانال تلگرام
نشانی مدرسه طبیعیت تی تی :
کیلومتر ۴ جاده رشت به سنگر، بعد از مسجد امام محمد باقر (ع)، سمت چپ، کوی مهتاب، بعد از مسجد امین جان، داخل کوچه، مدرسه طبیعت تی تی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جمعیت

یکشنبه های سبز

منتشر شده

در

توسط

دومین یکشنبه های سبز 12 خرداد؛ در پارک ملت رشت به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی برگزار شد.جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان با موضوعات مختلف تنوع زیستی جانوری و گیاهی با مردم و کودکان صحبت کردند و همچنین درباره ْ گونه های در حال خطر و گونه های در حال زیست در گیلان آگاهی رسانی شد.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آموزش در سلکه

منتشر شده

در

توسط

جمعه 10 خرداد 98  همکاری و مشارکت همراه با آموزشهای محیط زیستی به کودکان توسط اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مرکز بازدید کنندگان سلکه

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برنامه بازدید از کارخانه بیلیش لوشان

منتشر شده

در

توسط

روز سه شنبه مورخ ۸خرداد۹۸ بنا به دعوت استانداری گیلان،دبیر شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان آقای رامین شیرعلیپور و همچنین نائب ایشان خانم زهرا جنسی به عنوان کارشناس محیط زیست با همراهی جمعی از مسئولان،اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه در برنامه بازدید از کارخانه بیلیش لوشان که این روزها طی قرادادی ضایعات پتروشیمی از جنوب کشور به این کارخانه جهت بازیافت منتقل می شود،شرکت نمودند.
در نشست کوتاه پس از این بازدید، جنسی به نیابت از ۲۳ تشکل عضو شبکه گیلان اذعان داشت که موج رسانه ای این روزها نه از سر بدخواهی که از اوج حساسیت های فعالان محیط زیست به تخریب هایی است که در سطح استان شاهد آن هستیم.وی موافقت و مخالفت با این موضوع را نیازمند تکمیل اطلاعات و در دست داشتن مدارک قابل استناد دانست و گفت: شبکه گیلان به هیچ وجه تا به امروز رای و نظر قطعی خود را اعلام ننموده است هر چند بازدید صورت گرفته مقدمه خوبی بر تکمیل اطلاعات پیش رو می باشد اما نواقص بسیاری در پروسه اجرایی مشاهده می گردد و سوالات بسیاری مطرح است.

جنسی در ادامه افزود : به این منظور از جناب اقای اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان جهت بررسی دقیق و بی حاشیه و با نگاه کارشناسانه درخواست جلسه ای با حضور شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست استان گیلان، مسئولین پاسخگو در اداره کل حفاظت محیط زیست، اساتید صاحب علم در این عرصه همچنین مسئولین پاسخگو از کارخانه مورد نظر را داریم و سوالاتی نظیر مجوزهای های صادره از کارخانه مبدا جهت انتقال ضایعات و مجوزهای شرکت مسئول حمل و نقل ضایعات و همچنین مجوزهای کارخانه بیلیش جهت بازیافت ضایعات مورد نظر و طرح ارزیابی اثرات زیست محیطی کارخانه بر اساس ضوابط استقرار و پروسه بازیافت و … از نمونه سوالات مطرح شده در جلسه خواهد بود که مورد درخواست است.

در ادامه رامین شیرعلیپور دبیر شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان ضمن بیان دغدغه ی سمن های محیط زیستی و همچنین با نگاهی متعادل به حضور صحیح صنایع و جلوگیری از هجمه های احساسی بیان داشت لازم است کلیه مدارک قابل مشاهده از کارخانه و مجوزها و مدارک صادره از محیط زیست قبل از جلسه استانداری در اختیار شبکه جهت بررسی و تعامل بیشتر با اساتید قرار گیرد.
همچنین آقای مهندس علی اوسط اکبری مقدم ضمن تشکر از رویکرد تعاملی شبکه و ابراز خوشحالی از نگاه منطبق بر منطق، با جلسه ای با محتوای درخواستی موافقت داشته و کلیه نهادهای متولی امر را دعوت به همکاری و ارسال مدارک مورد نظر نمودند و در نهایت تصمیم گیری و بررسی نهایی به جلسه استانداری موکول گردید.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت