با ما همراه باشید

اخبار جمعیت

اولین جلسه کارگروه طرح مدیریت پسماند روستاهای حاشیه ی رودخانه زرجوب و گوهررود با مردم روستای پیربازار

منتشر شده

در

جلسه آشنایی و معارفه با زنان پیربازار در تاریخ ١٨ مهر ١٣٩۵ در پایگاه بسیج روستای پیربازار با حضور ۶۵ نفر انجام شد. در این جلسه ابتدا خانم قربان نژاد جمعیت را معرفی و توضیحاتی کوتاه در مورد مشکلات زباله و پسماند و ارتباط مستقیم آن با زندگی ما دادند. سپس خانم شمشادی علاوه بر توضیحاتی در مورد زباله، مشکلات ایجاد شده توسط آن و کارهایی که ما می توانیم جهت کاهش این مشکلات انجام دهیم را همراه با سوالاتی در مورد وضعیت پسماند منطقه و تفکیک زباله با افراد حاضر در جلسه مطرح کردند و تعدادی از زنان حاضر در جلسه پاسخ هایی هم چون نبودن سطل کافی، نداشتن مکانی برای انباشت زباله های تر و غیره را مطرح کردند.
این جلسه نیم ساعت به طول انجامید و به دلیل تداخل با جلسه اولیا و مربیان مدرسه امکان ادامه گفت و گو و تبادل نظر بیشتر وجود نداشت.

اخبار جمعیت

گلگشت در مجتمع بوم گردی نار تی تی

منتشر شده

در

توسط

نخستین گلگشت کمیته فرهنگی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ 98/1/27   با شرکت 38 نفر از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان به مقصد مجتمع تفریحی نار تی تی واقع در جاده خمام به خشکیبیجار برگزار گردید.حرکت از محل دفتر جمعیت زنان رأس ساعت 3:15 عصر آغاز شد. پس از استقرار در مجتمع خانم مهوش قربانژاد در مورد نحوه شکل گیری و وظایف کمیته ها ی مختلف جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برای حاضرین و بخصوص افراد جدیدی که به تازگی وارد جمعیت شدند توضیحاتی دادند.

در ادامه تعدادی از دوستان به گفتن خاطرات خود پرداختند و با خواندن سرود دسته جمعی و سپس پذیرایی،اعضا برای بازدید از محوطه و شنیدن سخنان مؤسس مجتمع بوم گردی  و گرفتن عکسهای یادبود وارد فضای باز محوطه شده و به گشت و گذار پرداختند سپس درباره نقش و ارزش جنگلها و تاثیر آن درکنترل و مهار آبهای زیرزمینی و جاری و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک و  ایجاد اکسیژن هوا توسط درختان صحبت نمودند.

درپایان پس از خواندن سرو« ای ایران» بصورت دسته جمعی و بازدید از ساختمان تلارخانه واقع در محوطه مجتمع ، در ساعت 7:15 مکان مورد نظر را ترک و به سمت رشت حرکت نمودند.

 

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

برگزاری جشن تولد متولدین فروردین

منتشر شده

در

توسط

در بیستم فرودین سال نود و هشت ،جشن تولد متولدین فروردین در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست برگزار شد.در این جشن متولدین فروردین خاطرات خود را برای افراد شرکت کننده بیان کردند و همچنین  مشاعره و خواندن سرود و از دیگر برنامه های جشن بود.

ادامه مطلب

اخبار جمعیت

آموزش حفاظت از تالاب

منتشر شده

در

توسط

آموزش حفاظت از تالاب، همراه با بازدید عمومی از مرکز آموزش تالاب انزلی در سلکه در تاریخ 9 فروردین 98 توسط جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان

ادامه مطلب

اخبار جمعیت